Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Gürcan Gürel
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 14:13

Murat Caner. Absürd yazılarınız kadar, fikrinizdende şüphe etmeye başladım.

Ben balık severim yemeğe çağırsana.

Pes yani bu kadar alakasız yazı ancak bu kadar olur.

İstanbul trafiğini içinde yaşamayan bilemez. Ayakta bile olsa, 20-25 dakikada Cevizlibağ-Sefaköy arası.

Sen daha farklı konularda yaz bence.

Canas
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 14:52

Metrobus trafigi azaltti mi, azaltmadi mi? Onun olcumu bilimsel bir sekilde yapilabilr. Metrobus oncesi ortalama trafik akis hizi ile metrobus sonrasi karsilastirilabilir.

Lakin bence en onemlisi Metrobus'un insanlarda daha evvelden olmayan hizli bir ulasim alternatifi sunmasidir.

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:01

Murat Caner demiş ki:
Oysa ben özel aracımı kullanmadan şu anda Değirmendere den çıksam toplu taşıma araçları ve Taksi kullanarak 2,5 saatte NTV ye varırım. Ödeyeceğım toplam tutar da 15 TL yi geçmez.

Günün hangi saatinde yapmayı planlıyorsunuz bu yolculuğu?

Başlıkla alakasız bir konu ama Maslak'ta akşam saatlerinde trafik akış hızı saatte 2 km'ye kadar düşüyor. Adeta açık otopark gibi oluyor o bölge.

Erkan Yılmaz

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:06

Günün her saati. Haftada iki gün zaten yapıyorum. Levent, Taksim geçkisinde işlerimi halledip geliyorum. Trende gazetemi okuyorum, kitabımı okuyorum. Hatta birkaç kez de trenle Cadde ye gittim. Kozyatağı Cadde arası taksi ile 5 TL tutuyor. Akıllı kimse özel aracı ile İstanbul a gitmez. Baktım trafik var dakikada 100 metre hız ile 5 km bile yürürüm.

Arabam acil durumlar ve yaşlılar ile çocuklar için kapımda boş boş durur. Onu kent dışına mangal yapmaya götürüyorum.

İzlediğim bir kuşağı yazayım.

Değirmendere 60 Evler 25 dakika 2,00 TL
60 Evler D-100 yürüyerek 15 dakika
Araç bekleme süresi 15 dakika
Harem otobüsle 60 dakika 7,00 TL
eğer denk gelirse Kabataş motoru olmadı Üsküdar 15 dakika
Üsküdar Kabataş bekleme ile 20 dakika 1,00 TL
Taksim 10 dakika 1,00 TL
Yol üstünde istediğin beket 8 dakika önceden beleş oluyordu.
Taksi ile adres bulma 5 TL bilinen bir yerse yürüyebilirsiniz.

Geniş geniş 3 saat sürdü. Ben genelde 2,5 saatte gidiyorum. Eğer fırtınadan seferler iptal olmazsa. Şimdiye dek trafikten dolayı araç içinde beklediğim olmadı. Öyle bir durumda zaten oturmam iner yürürüm.

En son Murat Caner tarafından Cmt 24 Ksm 2007, 15:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:14

Konu iyice dağılıyor ama İTÜ önündeki istasyon faaliyete geçene kadar maslak'a ulaşımı mantıklı sürelerde yapmak mümkün değil.

Daha dün akşam maslak - sanayi mahallesi arasını 55 dk'da katettim. İETT aracı ile.

Erkan Yılmaz

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:21

Metronun son durağından İtü ye kaç dakikada yürürsünüz?

4,5 km yol eğer dakikada 135 adım atacak hızda yürürseniz dakikada 115 metre gidersiniz. Eğer dakinada 114 yani uygun adım giderseniz 100 metre gidersiniz. Yani olağan bir yürüyüşle 10 dakikada 1 km gidersiniz yolun tamamını 45 dakikada alırsınız. Çok yürüdüm çok denedim. Ben İzmit te çalışıyorum. Bizim yürüdüğümüz bütn yollarda her yüzmetrede bir yerde uzunluk plakası vardır. Aynı uzaklığı aracı ile giden arkadaşlarımı kent içi trafiğinde yürüyerek hep geçmişimdir.

En son Murat Caner tarafından Cmt 24 Ksm 2007, 15:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:25

Murat Caner demiş ki:
Metronun son durağından İtü ye kaç dakikada yürürsünüz.

Yürüyemezsiniz. Arada şantiye halinde yerler var. Yürüyecek yol yok.

Erkan Yılmaz

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:44

Oralarda otobüse binin. Yolun tamamını yürümenize gerek yok ki. Trafik tıkandığı zaman inin yürüyün. Nasılsa ikinci biniş ucuz.

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:46

Hepsi denendi Murat bey. Yürümeye müsait yerlerde zaten araçlar yürüme hızının üzerinde hareket ediyor. Durduğu yerlerde ise yürümek imkansız.

Hem bu araçlar minibüs değil. İstediğiniz yerde inip binemezsiniz.

Erkan Yılmaz

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 15:51

Sanayiye hiç gitmedim ama İTÜ nün önende trafik varsa hep aşağıya yürümüşümdür. tafiğin ilerleyeceğine kanaat getirince binerim araca. Demek ki sanayi karışık. O bölgeyi bilmiyorum.

Eğer bir paralıyol ya da çevreyolu köprüsünde yandaki su arkının içinde yürüyen biri görürseniz bilinki benim.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM