Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 14:23
İstanbul'da metrobüs mevcut D-100 trafiğini azalttı mı?

Konuların içinde bazı iletilerde bu soru çok soruluyor. Ayrı bir başlık açmak gerektiğini düşündüm.

Gerekirse silinebilir.

Metrobüs'ün toplu taşımayı çözdüğü ve 45 dakikalık yolu 15 dakikaya indirdiği bir gerçek ancak metrobüsün Deyüz trafiğine olumlu katkısı oldu mu yakından incelemek gerek.

deniz1764

11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 14:26

Alıntı:
Metrobüs(Avcılar-Topkapı) Deyüz trafiğini azalttı mı?

D-100 şeklinde yazsanız daha doğru olurdu. Başlık açarken imla kurallarına dikkat edelim lütfen.

İBRAHİM DİLBER
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 16:20

Metrobüs ile beraber toplu ulaşım açısından büyük bir kolaylık sağlanmış oldu. Fakat bunun daha verimli olabilmesi için içeriden besleme hatlarının da daha sık ve düzenli bir şekilde oluşturulması gerekiyor. Bir taraftan da yan yollarda özellikle minibüslerden kaynaklanan trafik sıkışıklığı devam ediyor. Yani minibüs hatları birleştirilip halk otobüsüne dönüştürülür ve metrobüsü besleyecek şekilde yeniden düzenlenirse hem toplu taşımayı teşvik hem de trafiği rahatlatmak açısından daha iyi olur diye düşünüyorum. Zira şu anki haliyle özellikle yan yollardaki keşmekeş devam ediyor.
Şahsi kanaatime göre Avcılar Kampüsü'ndeki metrobüs istasyonu genişletilmeli ve halihazırda Yenibosna Metro'ya kadar çalışan belde midibüsleri buraya kadar çalışmalı ; bunlarda da mavi akbil ve aktarma geçerli olmalıdır. Zira Avcılar'a kadar çalışırlarsa sefer sayıları da arttırılabilir. Ayrıca şu anda Topkapı'ya kadar çalışmakta olan minibüs hatları da Yenibosna Metro'ya kısaltılmalıdır. Yenibosna Metro'daki peron alanları genişletilmelidir.
Yani ulaşımdaki rahatlamanın trafiğe de yansıması için daha düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Ayrıca yan yollardaki durak cep alanlarının da gözden geçirilmesi gerekiyor. Örneğin Küçükçekmece Belediyesi önündeki durakta günün her saati keşmekeş yaşanıyor. Yani yan yollardaki duraklarda çalışmalar tamamlanarak keşmekeş sona erdirilmeli.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2007, 04:21

Doğru... Besleme hatları henüz devreye sokulmadığı için, tam anlamıyla bir rahatlama olup olmadığı anlaşılamıyor.

Akın KURTOĞLU

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 10:54
METROBÜS RAHATLAMA GETİRDİMİ?

Belli bir rahatlık getirdiği muhakkak.Belirtildiği gibi besleme hatları kurulması ve minibüslerin çekilmesi işine ağırlık vermeli.Mecidiyeköy'de acil.Karayolunda ne yazıkki;yan yollardan dolayı bazen tıkanma oluyor.

mustafa mavi

11 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 10:58

D-100 de rahatlama olduğu muhakkak,lakin yan yollar için aynı şeyleri söyleyemem,sebepse malumunuz minibüsler,burada uzun uzun ne yaptıklarını anlatmaya gerek yok hepimiz biliyoruz zaten,benim dikat çekmek istediğim konu Avcılar göl tarafı yan yol;Garip dede türbesinden döndükten sonra,Kervan motelden askerlik şubesine kadar olan bölüm okadar dar ki ,iki ağır vasıta karşılaştığında biri kaldırıma çıkmadan geçemiyor,özellikle gece ve yağmurlu günlerde çok tehlikeli bir hal alıyor...

Bulentt

11 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 11:06

Bence rahatlama olduğu pek söylenemez.

Özellikle Topkapı'dan Avcılar'a giderken Bahçelievler-Bakırköy girişinde pekçok yolun birleşmesi nedeniyle D-100'den yan yola girmek isteyen araçlar rahatlıkla giremiyor ve D-100 üzerinde sıra oluşturuyor. 3 şeritli yolun 2 şeridi böyle olunca, trafik Edirnekapı'dan başlıyor, İncirli'ye kadar devam ediyor. İncirli'den sonra ise yol açılıyor. Eskiden bu bölgede hiç trafik olmazdı.

Ayrıca, metrobüsle ilgili mi bilmiyorum ama Edirnekapı tünelindeki çalışmalar nedeniyle, sabah akşam bu tünelin her 2 yönünde trafik artışı var.

Murat Caner
11 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 19:02

Peki işine arabası ile gidenlerden, arabasını bırakarak metrobüsle gidenler olmuş mudur?

Gökçe

11 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 19:12

Metrobüs'e besleme hatlar yapılmadan ve herşeyden önemlisi Metrobüs önce Mecidiyeköy sonra da karşıya ulaşmadan insanlar araçlarını bırakmayacaklar ve asıl verimi alamayacağız.

mustafa mavi

11 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 12:53

Alıntı:
Peki işine arabası ile gidenlerden, arabasını bırakarak metrobüsle gidenler olmuş mudur?

Elbette ki,en başta ben
ve yolculuklarımda çok rastlıyorum ''artık arabayı götürmüyorum'' şeklindeki sözlere...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM