Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Mehmet Çankır
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:32

Alıntı:
Bir tanesi benim çok yakın arkadaşım, ülkesine, gündemine, bu kadar mı kayıtsız, bilgisiz olur bir insan ?

Ankara patlamasından haftalar sonra haberi olan, yakın zamana kadar Işid in varlığından haberi olmayan insanlar tanıyorum. Okumak yok, haberleri takip etmek yok. Bırakın dünyayı ülkesinden haberi olmayan, hatta umrunda olmayan zırcahil, apolitik bir nesil geliyor ne yazıkki. Üstelik bu bahsettiğim insanların tamamı ya lisans ya da yüksek lisans mezunu

murad_1299
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:34

Alıntı:
Ankara patlamasından haftalar sonra haberi olan, yakın zamana kadar Işid in varlığından haberi olmayan insanlar tanıyorum

belki çok çalıştıklarından gündemi takip edemiyolardır

Uğuray
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:37

Hükümetin beceremediği en temel konulardan biri eğitim.
Bu dedik ya şimdi Kemalist, Atatürkçü ve hatta kafatasçı oluruz.
Her sene değişen eğitim sisteminde çocuk amaan okusam ne okumasam ne nasılsa her sene bir şey değişiyor zihniyetini işliyorlar. İster kabul edin ister etmeyin.

Misafir 940

4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:38

Alıntı:
Bırakın dünyayı ülkesinden haberi olmayan, hatta umrunda olmayan zırcahil, apolitik bir nesil geliyor ne yazıkki. Üstelik bu bahsettiğim insanların tamamı ya lisans ya da yüksek lisans mezunu

Evet malesef durum artık böyle. Muhalefet kanadındaki kesimin büyük bir çoğunluğu siyaseti bilmiyor. başkalarının yönlendirmesiyle peşlerinden gidiyor. sorgulamasını araştırmasını bilmiyor. bu konuda çok cahiller. sadece muhalefet lideri ne derse onu savunuyorlar. belirledikleri bir kaç eski slogan var. hep aynı şeyi tekrarlıyorlar. yerlerinde bile saymıyorlar. her gün biraz daha geriye gidiyorlar. y kuşağı da denilen bu garip kesim birde kendilerini eğitimli olarak göstermeye çalışarak iyice gülünç oluyor.

murad_1299
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:40

ezici çoğunluğumuz bu hususta bilinçsiz malesef
çocuğum doktor olsun başbakan olsun vs de nasıl olursa olsun kafasındayız
örnek alınması gerekir:

ÖzgürZB
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:50

Uğuray demiş ki;
Alıntı:
Eğitim öğretim bir bütün değil mi Özgür? En başından nasılsa öyle değil midir?
Yok ilköğretimmiş. Yok üniversiteymiş.
Son 15 yılda eğitim sistemi ve Milli Eğitim Bakanımız kaç kere değişti?
Sayabilen var mı?

Ya uğuray, hocanın kendi ideolojik görüşü ile müfredatın ne alakası var ?
Şimdi beni konuşturma allah aşkına.
Üniversiteli hocaların 1 Kasım ve 7 Haziran öncesi twitterlardan neler neler paylaştıklarını hepimiz gördük...

Üniversiteli gençlerin PKK için halay çekmesini, desteklemesini, nerede boş beleş hükümet karşıtı bir proje, bir eylem varsa desteklediklerinide biliyoruz...

Uğuray
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 16:54

Müfredat denen şey bir tek öğrencilere mi değişiyor?
Burada bulunan öğretmen abilerimize soralım bakalım.
Sürekli boş ve ne olduğu belli olmayan eğitim sistemi kurarsan öğretimi veremleri de zor duruma düşürürsün eğitimi alanlarıda. Bu şekilde herkes umursuz ve sözde karşıt görüşte olur.
Eğitim sistemimiz tamaman öğrenme üzerine Özgür.
Yok ortaöğretim ile üniversite farklıymış.

Boşuna söylenmemiş.
Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Diye

Bu arada soruma cevapta alalamışım..

Erdem1909
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 17:07

Bizim eğitim sistemi Kemalizm çamurundan temizlenmedikçe daha çok nesiller kaybederiz

Maalesef benim oy verdiğim parti 13 yıldır eğitim sistemini,müfredatı,kitapları... Kemalizm çamurundan temizleyemedi

Birde ezberlenip sürekli tekrarlanan bir şey var 👇

Alıntı:
Son 15 yılda eğitim sistemi ve Milli Eğitim Bakanımız kaç kere değişti?
Sayabilen var mı?

Sanırsın 15 yıl önce mükemmel bir sistemimiz vardı

En son Erdem1909 tarafından Cmt 28 Ksm 2015, 17:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Uğuray
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 17:09

Kusura bakmayın o biraz zor.

Erdem1909
4 yıl önce - Cmt 28 Ksm 2015, 17:12

Alıntı:
Kusura bakmayın o biraz zor.

Zor tabi

Tümörü vücuttan atmak kolay olur mu?

sayfa 4
« önceki   12345 ... 111213   sonraki »