Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
osmancık
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 01:46

Alıntı:
Onca teröre rağmen, Kürtler kendi içlerinden çıkan bu teröristlere tepki göstermemelerine rağmen biz Kürtlere kötü davranmıyoruz.

nerden biliyorsunuz tepki göstermediklerini?
bütün türkler teröre tepki gösteriyor mu ki kürtlerin hepsi de teröre tepki göstersin?
nasıl bir tepki bekliyorsunuz?
yollara düşmekse düştüler, başka partiye oy vermekse verdiler.
daha ne yapacaklar?

nasıl bir kötü davranış peşindesiniz?
ben size onlarca kötü davranış sayabilirim kürtlere yapılan..
hiç kendinizi avutup süte girmedik ak kaşık havalarına bürünmeyin.
emekli paşalar bile birer birer söylüyor nasıl hata yaptıklarını..

bu azınlıkta kalan kürt ve türk faşistlerine rağmen kardeşliğimiz kıyamete dek sürecek..

Ayhan B.

13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 02:46

Dünya ya Osmanlı lazım değildir.
Dünya'ya TÜRKİYE LAZIMDIR!
Adam gibi yönetilen bir Türkiye.
Denmiştir ki,üniversiteleri bastı terör. Eh be günaydın. İlkokula inmiştir de terör,henüz manşetlere düşmemiştir. Yakındır. Bu haberi duyalı bir sene olduydu,ancak gündeme geldi. 1sene sonra da ilkokula düştüğünü duyarız. Bu işler böyle yürür.
Devlet uyur,halk uyur. Ama düşman uyumaz. Osmanlı değil,TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAZIMDIR dünyaya. Lazımdır ki,herkes haddini bilmeli. Bir de YÖNETİM LAZIMDIR!!!
İşte o zaman ne terör girer üniversiteye,ne de ilk okula. O dağda can çeke çeke ölür. YÖNETİM ŞARTTIR EFENDİLER! TERÖRİSTLER YÖNETİRKEN BİR ÜLKEYİ NE BEKLERSİNİZ BAŞKA? YOKSA SİZ HALA ALICE HARİKALAR DİYARINDA MISINIZ? UYAN BE HALKIM UYAN ARTIK! İŞ İŞTEN GEÇMEDEN UYAN!

Belirteçtir:
Mecliste ki her milletvekili bu ülkeyi yönetiyor sayılır. Ve onlar ister iktidar olsunlar ister olmasınlar. Söz konusu lafım iktidardan çok,bazı kendini bilmez,it sürüsüne terörist diyemeyenlerdir. Ben anlaşılacağını düşünerek belirtmemiştim.

En son Ayhan B. tarafından Cmt 17 Ksm 2007, 02:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Figen
site denetçisi

13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 02:49

Alıntı:
TERÖRİSTLER YÖNETİRKEN BİR ÜLKEYİ NE BEKLERSİNİZ BAŞKA

Özelden soracaktım, fakat belki başka üyelerde bilmek ister.
Ülkeyi yönetenlere terörist mi diyorsunuz? Biraz açıklar mısınız...

Ayhan B.

13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 02:52

Kesinlikle Figen abla. Onu demiyorum. Ama orada ki her milletvekili bu ülkeyi yönetiyor sayılır. Ve onlar ister iktidar olsunlar ister olmasınlar. Söz konusu lafım iktidardan çok,bazı kendini bilmez,it sürüsüne terörist diyemeyenlerdir. Ben anlaşılacağını düşünerek belirtmemiştim.

recep demirbas
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 03:12

79 üniversitede teröre hayır yürüyüşü yapılır kimsenin sesi çıkmaz 1 üniversitede mayası bozuk 3-5 it birşeyler yapar milliyet gider onu haber yapar
ayrıca sayın başbakanımız diyorki partilerini kapatırsanız dağa çıakrlar.
adamlar zaten yeni geldi kuzey ıraktaki pkk kampından ne dağa çıkması. geçen hafta teröristlerle el sıkışan bunlar değil miydi. ne dağa çıkmasından bahsediyor erdoğan.
bir siyasi parti inatla yanlış yapıyorsa kendilerini mahkemede savunacak kişi başbakan değildir partinin avukatlarıdır.

ben bugün okulda suç işlesem "rektör bey beni okuldan atarsanız bende dağa çıkarım" diyebilir miyim. bu sözü ssöylemek ne kadar mantıklı ise dtpyi kapatmayın demekte o kadar mantıklı.

Figen
site denetçisi

13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 03:14

Alıntı:
ben bugün okulda suç işlesem "rektör bey beni okuldan atarsanız bende dağa çıkarım" diyebilir

Iyi bir eğitimciyse sizin Rektörünüz, sizi kazanmak ve kontrol altına almak için, okuldan uzaklaştırmaz

recep demirbas
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 03:25

yanlış düşünüyorsunuz.
mahkeme ortada suç var diyorsa verilecek cezaya değil tayyip erdoğan yedi düvel gelse etki edemez, etmemelidir.
ama ne yazık ki bu ülkede etki ediyorlar mahkeme kararlarına. alenen suç işleyen bir örgütü savunarak verilecek kapatma cezasını önlemeye çalışıyorlar. bunu yapan kişide demokrasinin yıldızı diye anılan sayın erdoğan. bu arada belki dtp suç flan işlememiştir ben boş konuşuyorumdur. ama olanı biteni az çok duyuyoruz ve herkes mayasını yeterince belli etti.

ekin el
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 03:31

Osmancık demiş ki;
" bu azınlıkta kalan kürt ve türk faşistlerine rağmen kardeşliğimiz kıyamete dek sürecek.."
Çoğunluk kimler,liberaller mi?Azınlıkta kalmak faşizme mi özgü...Almanya'da Hitler çoğunlukla iktidar oldu ama gerçekten faşistti.Sonra ne oldu,2. dünya savaşı ve yükselen halk hareketleriyle göçtü.Avusturya'da Hayder'e ne oldu.?Fransa'da Le pen nasıl buruşturuldu.
Bu dünyada birtek liberaller mi var ,elle tutulurve çoğunluklar öğle mi?Çoğunluk olduklarını bile farzetsek bu kendilerini liberal diye tanımlayanlar lime lime ,laçka bir sistemin,sosyal adaletsizliğin,ulus devlet karşıtlığının abd ve bazı avrupa birlikçiler tarafından işbitiriciliğini,işbirlikçiliğini yapıyorlar.Kıyameti pek bulabileceklerini de sanmıyorum..
Çünkü tüm Uluslar özellikle Türk Ulusu; her geçen gün daha da bilinçleniyor,birleşiyor...

osmancık
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 04:08

Alıntı:
Osmancık demiş ki;
" bu azınlıkta kalan kürt ve türk faşistlerine rağmen kardeşliğimiz kıyamete dek sürecek.."
Çoğunluk kimler,liberaller mi?Azınlıkta kalmak faşizme mi özgü...

nedir bu adım geçtiği her başlık altında benimle liberallik tartışmasına girmeye çalışmanızın sebebi?
faşist olmanız mı?
lütfen kişisel husumetlerinizi alakasız başlıklar altında kusmayın...

türkiye'den bahsettiğimize göre, faşistlerin azınlıkta olduğunu yaşanan gerçekler gösteriyor.
ne kürtlerin ne de türklerin çoğunluğu iç savaç çıkarmak isteyen ve cehenneme kadar yolu olan ırkçılarle alakalıdır.

teröre tepki yürüyüşlerinde türk-kürt kardeştir pankartı gururla taşınıyor.
savunabiliyorsanız, en iyi kürt ölü kürt gibi sloganı olan insanlık suçuna eşdeğer zihniyeti ve faşizmi savunun.. savunamıyorsanız liberalliğin ömrü sizi hiç ilgilendirmez.
hatta liberalliğin ömrü beni de hiç ilgilendirmiyor ama kardeşlik sonuna dek sürecek.

ekin el
13 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 09:36

Sorun zaten bu anlayıştaki liberallerin düşünce yapısının uluslararası finans kapitalin en ırkçı ,en şoven kafa yapısına sahip olmalarıdır.Bunun adı tıpkı Frankoların,Mussolinilerin,Salazarların günümüzde de siyonistlerin,kürtçülerin,ırkçıların üstlerine yapışmış faşizmleridir. Öyle ortada liberalim diye dolaşıp ahkam keser gibi görünürler ama ne bilimden,ne felsefeden ne de sosyolojiden gram algıları yoktur satır aralarında yeri gelir kürtçülere yaslanırlar,sürtünürler yeri gelir para babalarının,çarpık,laçka kapitalizmi sürdürmenin araçları olarak orda burda ortalığı,kafaları karıştırırlar,düşünçeleri esir almaya ,manipüle etmeye çalışırlar.Demokrasiden yana imiş gibi çığırtkanlık yaparlar ama demokrasinin tüm ilkelerini provoke ederler.
Ona buna faşist diyenlere bakın,üniversite gençliğine olmadık lafları etmişlerdir.,Onu dinleme,öyle giyinme,öyle bakma,benim gibi ol,akıllı ol falan diyenler de bu tür tutucu,konserve kurusu liberallerdir.(Rock'n Coke festival yazılarına bakın)
Geçmişleri ırkçılık ve insan ,kardeşlik karşıtlığıyla doludur.Şimdi amerikan çıkarları gereği sözde kardeşlikten dem vururlar.Kişisel Husumetten bahsediyor olunması,yorum yapan bir insanın kusmak lafıyla sözel hakaret düzeysizliğiyle taciz edilmesi ,en basit nezaket kaidelerinden yoksunluğu tartışma boyutunun nasıl kavrandığını gösteriyor.

En son ekin el tarafından Cmt 17 Ksm 2007, 11:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET