Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tankut Tan
12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 21:08
Üniversiteleri Teröristler Basmış

Onca teröre rağmen, Kürtler kendi içlerinden çıkan bu teröristlere tepki göstermemelerine rağmen biz Kürtlere kötü davranmıyoruz. Ama bu haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu. Burası Türkiye :

Alıntı:
DİYARBAKIR Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi B.M., okul kantininde ‘Dağdaki gerilla kardeşlerimize destek vermeliyiz, onlar bizim için savaşıp şehit oluyorlar’, içerikli bildiri dağıtan öğrencilere, “Teröristlere gerilla diyemezsiniz, onlar şehit değildir'' diyerek tepki gösterince, bildiri dağıtan öğrenciler tarafından tartaklandı. Olayın ardından ölümle tehdit edildiğini idia eden kız öğrenci, eğitimini yarıda keserek Diyarbakır’dan ayrıldı.
Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kantininde önceki gün toplanan bir grup öğrenci PKK’lı teröristlere destek vermek için yasadışı bildiri dağıttı. Grup içinden bir öğrenci konuşma yaparak “Dağdaki gerilla kardeşlerimize destek vermeliyiz, onlar bizim için savaşıp şehit oluyorlar'' dedi. Bunun üzerine kantinde bulunan İlahiyat Fakültesi öğrencisi B.M. demokratik bir ortam olduğu için konuşmak istediğini belirterek, “Teröristlere gerilla diyemezsiniz, onlar şehit değildir'' diye konuşmaya başlayınca gruptan sert tepki gördü. Bir grup öğrenci genç kıza saldırıp tartakladı. Saldırı araya giren öğretim görevlileri güçlükle önlenirken, B.M ölümle tehdit edildi. Olay sonrası eğitimini yarıda keserek Diyarbakır’ı terk eden B.M, halen ölüm tehdidi aldığını ve basına çıkmak istemediğini söyledi.
İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nurettin Turgay ise küçük çaplı bir olay olduğunu bunun büyütülmemesi gerektiğini belirtti. B.M.'yi döven 9 öğrenci tutuklandı

Kaynak : www.milliyet.com.tr
Yani bunu yapanlar yakalanıp asılmadıkça ben bu kırolarla kardeş olabileceğimi düşünmüyorum artık.

Engin

12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 21:34

Dicle Üniversitesi'nde pkk hep var! Pislik YÖK kontrolü altında bir bölgede olduğu için basın yayın da pek kaleme almaz. Tehlikenin farkına vardırmak için o pkk'lıların namaz kılarken gizli kamerya alınması falan gerekirdi...

Üniversite öğrencilerine de YÖK kadar, yönetim kadar iş düşüyor elbette. İTÜ'de zamanında bu olay olmuştu:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=24958& ...mp;start=0

Ertesi gün binlerce kişi yürüdü kampüste pkk istemiyoruz diye. Tüm pkk siteleri üniversiteyi faşist yuvası, yürüyüşü düzenleyenleri (beni de ) faşistlerin başı ilan ederken basın bu itlere "solcu grup" demeyi tercih ediyordu. Öyle ki dolmuşla kaçarken indirilip evire çevire dövülen bi iti bile İTÜ'de pkk'lılardan dayak yemiş, ağzı yüzü kan içinde kalmış öğrencilerden çok gösterdiler.

Mecliste soru önergesi verildi kimdi o itin dövülmesine göz yuman polis diye.. Kimse sormadı kampüste, harp akademilerinin yanında pkk nasıl çadır kurup günlerce kalır, öğrenci döver diye!

O günden sonra her yıl AY-YILDIZ günü düzenlenir.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=499508

Kendileri def edecekler... Ne devlette hayır kalmış ne sosyal toplumda artık... Polisin kampüse girebilmesi için rektörün "davet etmesi" gerekiyor! Ordu kuzey ırak için tezkere isteyedursun, hükümet atlantik ötesinden izin beklesin, harp akademilerinin dibinde, ovaya müdehale etmekten aciz.

Ne diyeyim ben başka?

Ahmet Cenan
12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 21:50

YÖK halen türbanla uğraşmatya devam etsin ve terörle mücadele devlet meselesi demeyi biliyorlar. Madem ki devlet terörle TSK teröristle mücadele ediyor üniversitelerin güvenliğinden sorumlu jandarma birlikleri var. YÖK kendi kuruluş yıldönümlerinde öğrencilerin protestolarını engellemek için jandarmaların içeri girmesine iziin verirken bu gibi durumlarda nedense müdahale edilmiyor yada geç müdahale ediliyor.

Murat Dinç
12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 21:59

Ben Ankara Üniversitesi Dil Tarih coğrafya fakültesinde öğrenciyim....Bizim okuldada aşırı sol görüşe sahip öğrenciler tam bir pkk yanlısı gibi davranıyorlar...sürekli demokrasi demokrasi diye yırtınıyorlar....sürekli operasyonlar durdurulsun gibisinden bildiriler dağıtıyorlar....

Şİmdi anlamadığım konu şu Türban okullara siyasi bir simge olduğu için alınmıyor ...ama okulların için bölücü siyasetin en şiddetlisi yapılıyor...bu ne perhizdir bu ne lahana turşusudur...nerdesin YÖK

kankaytsin
12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 22:19
Üniversiteleri Teröristler Basmış

İnsan oglu yaşadıkça, bu ve buna benzer olaylar her zaman olacak bu bizim ülkemizde veyahutta başka bir ülkede karşımıza değişik bir şekilde çıkacaktır.
Bizim ülkemizde, bu güne kadar ülkemizin bütünlüğüne yapılan bütün karşı çıkmalar nasıl durdurulmuşsa, bu pkk olayını da yine bütün ülkemizde yaşayan taraflı veya tarafsız insanlarımız tarafından durdurulacaktır.
Yalnız olayın bir öğretim kurumunda olması hiçte yakışmayacak bir durum.

Erdemli Salih

12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 22:23

Üniversiteler de sakallı,türbanlı öğrenciler tam bir hedef haline gelip.

Sırf islami görüşde,dinini yaşıyor diye yıllardır kıdem bekleyen,alamadığı gibi horlanan bir çok üniversite eğitim görevlileri,vs... resmen yök işkencesi görürken.

Üzücüdür ki böyle aşağılıkça eylemlerin önünü alan yok neden acaba?

Çünkü bu işkenceleri sakallılara,türbanlılara yaparken korkmuyorlar,ne de olsa onlar fert.

Ama bu aşağılık eylemi yapanların bir ucu dağda,bir ucu şehirde,belki bir ucuda bazı eğitim görevlilerinde (son söylem bir idda değil sadece tahmindir belki olabilir) sonuç olarak bu insanlar gözünü kan bürümüş,kanundan nizamdan korkmayan bir grup.İşte sayın YÖK canından korktuğundan bunları görmezden geliyor fakat dininin gereklerini yerine getirmek isteyen bir kaç insanla uğraşmayıu kendine görev biliyor ve ne yazıktır bununla övünüyor. yazık bu insanlara çok yazık

Emir ERTEN

12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 23:33

Bunlarada kıravatlı terörist yakıştırması yapabiliriz. Bu bölücüleri görüldüğü yerde imha etmek lazım.
Kimse huzuru bozamaz.

gök-khan
12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 23:39

İşin en acı ve ilginç tarafı ise bu şuursuz zibidilerin Türkiye Cumuhuriyetinin üniversitelerinde devletin onlara sağladığı imkan, olanak ve bursla okurken bu ülkeye çirkin bir şekilde dil uzatması ve kendisine sağlanan bu imkanlar sayesinde içinde bulunduğu ortamı propaganda üssü olarak kullanmasıdır. Bu kadar nankörlük olamaz. Allah tez zamanda cezalarını versin bu insan kılığına girmiş pis yaratıklara.

Erdemli Salih

12 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 23:48

Alıntı:
İşin en acı ve ilginç tarafı ise bu şuursuz zibidilerin Türkiye Cumuhuriyetinin üniversitelerinde devletin onlara sağladığı imkân, olanak ve bursla okurken bu ülkeye çirkin bir şekilde dil uzatması ve kendisine sağlanan bu imkanlar sayesinde içinde bulunduğu ortamı propaganda üssü olarak kullanmasıdır.

Köpek bile yediği tasa pislemezken bunlar yemek yediği,okula gittiği,barış ve huzur içinde yaşadığı ülkeyi bölmeye çalışıyorlar.Kısacası bunlar köpekten bile aşağı.Çünkü bunlara KÖPEKLER diye haykırsak.Tüm köpekler bize hakaret ediyorsunuz diye ükleyi terk eder.
Ama bu dünya da olmazsa ahirette yediği tasa pislemenin hesabını verir bu insan bozuntuları.

Ama yine de biz iyimser olalım onlar için bir dua edelim:

Allh'ım sen bu nankörlerin aklını başına getir,bunları ıslah et.....Amin

Alper Y
12 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 01:43

Alıntı:
Üniversiteler de sakallı,türbanlı öğrenciler tam bir hedef haline gelip.

Sırf islami görüşde,dinini yaşıyor diye yıllardır kıdem bekleyen,alamadığı gibi horlanan bir çok üniversite eğitim görevlileri,vs... resmen yök işkencesi görürken.

Üzücüdür ki böyle aşağılıkça eylemlerin önünü alan yok neden acaba?

Üniversitelerdeki terör yanlısı hareketlerle ilgili başlıkla türbanın ne alakası var? Provokatör müsünüz? Yoksa "sakallı, türbanlı" diye sınıflandırdığınız insanları başlıkta bahsi geçen insanlarla aynı kefeye mi koyuyorsunuz?

Rakip kaleye gol atamayınca kendi kalenize gol atmayın.

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET