Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 02:14
Resmi Bayram Günlerinde Toplutaşıma Araçlarına Bayrak Takılması Uygulaması

Bu sene 29 Ekim'de, İETT ve ÖHO'lar haricinde bir ilke şahit oldum (ya da daha evvelce de vardı da, yaygın olmadığı için ben farkedemedim ): Birçok taksinin ön kapısının üzerinde bayrak asılı idi. Genelde şoför tarafındaki kapıların üzerinde, kimilerinde ise her iki ön kapıya birden direğinden sıkıştırılmış, İETT otobüslerindekine benzer büyüklükte bayraklar... Harikulâde bir görünüm arzederek, İstanbul caddelerinde dolaşmakta idiler. Benzer şeklide minibüslerin de yarısından çok daha fazlasının arka camları komple Türk Bayrağı ile örtülüydü... İnsanın içini titreten bir güzellik sergileyen tüm minibüsçü, taksici, halk otobüsçü ve dolmuşçu dostlarımıza gönülden teşekkür ederiz... Lâkin hiç fotoğraflarını çekebilmek kısmet olmadı. Elinde, bu anlattığımı teyid eder fotoğrafları olanlar var mı?

Akın KURTOĞLU

abhazyalı ugur
11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 02:19

Metrodan Örnek olabilirmi

(+)

29 Ekim sabahı M.Selam ist.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 05:02

Taksilerin tavan ile kapılarının birleştiği bir noktada bayrak tutturma aparatları mevcut mu? Hiç dikkat etmemişiz bugüne kadar...

Akın KURTOĞLU

fatih küçük
11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 20:18

eskiden taksi gurubu araçlar genelde şahin-doğan lardan oluşmaktaydı. bunların 2000 li yıllardan önceki modellerinde anten arabanın sağ ya da sol yağmur çıtasının-oluğunun üzerine takılı oluyordu.
Bu antenlerden piyasada bol miktarda mevcut.her iki tarafa da bu antenlerden takılmak suretiyle bayrak asılabilir.

günümüzde taksilere baktığımızda, tıpkı reno toros larda olduğu gibi tavanın tam orta hizasında tek bir anten mevcut.. bu anten dik konuma getirilerek bayrak asılabilir.

anteni ,en ucuz ve en kolay bayrak asma yöntemi olarak düşünüyorum.

Enes Zengin
11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 21:12

Bayraklar takılsın ama benim tek ricam bu bayraklar takılmadan önce bir kere temizlensin, ütülensin.Kırış kırış, toz içindeki Türk Bayrağını görmek beni çok üzüyor.

_selim_
11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 23:40

evet çok haklısınız bi bakım yapılmalı yani temiz olmalı

Erdemli Salih

11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 00:12

Alıntı:
Taksilerin tavan ile kapılarının birleştiği bir noktada bayrak tutturma aparatları mevcut mu? Hiç dikkat etmemişiz bugüne kadar...

Bildiğim kadarı ile böyle bir aparat mevcut değil.

Alıntı:
Metrodan Örnek olabilirmi

Abhazyalı uğurun da dedği gibi tramvay ve metrolardan esinlenerek bir aparat yapılabilir

(+)

(+)

Alıntı:
Bayraklar takılsın ama benim tek ricam bu bayraklar takılmadan önce bir kere temizlensin, ütülensin.Kırış kırış, toz içindeki Türk Bayrağını görmek beni çok üzüyor.

Enes ZENGİN arkadaşımın ricasına da değinmeden edemiycem.Türk bayrağı kadar şanlı bir bayrağı ütüsüz,kirli,tabiri ciz ise paçavra gibi asacağına bu insanlar hiç asmasınlar bence daha iyi.
Türk bayrağını yılda birkaç kez asıyoruz bu zamanlarda da lütfen 1 kaç gün önceden yıkayıp ütülense bayrağımız yakıştığı şıklıkta asılsa ve o asaleti ile mükemmel görüntüsü ile dalgalansa çok iyi olacak

sayılarla...

Uğur Aydın
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 02:28

Alıntı:

Akın Beyamca o aparatlar senin bahsettiğin gibi değil de yanılmıyorsam Cam ve Camın çerçevesine yerleştirilen alttan klipsli minik bayraklar olsa gerek,hatta ilk türeyişleri Genç Parti iledir.Önceki seçimlerde ortaya çıkarmışlardı daha sonradan Türk Bayrağı ile kullanılmaya başlandı o klipsli bayrak çubukları..

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 02:35

Dediğim gibi, net göremedim. Uzaktan farkedebildim ancak trafikte... Ama hakikaten çok hoş bir görüntü oluşturuyorlardı...

Akın KURTOĞLU

Enes Zengin
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 03:05

Belirli günlerde bayrak takmak yerine araçların belli bölümlerine Türk Bayrağı işlense olmaz mı?

Mesela tramvayda üstteki resimde bayrakların olduğu bölümün sol ve sağ kısmına bayrak işlenebilir.Ama fiziki bayrağın olması da çok güzel.Rüzgarda dalgalanmasıda çok hoş.

Kendimle çeliştim biraz galiba

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM