Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih küçük
11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 00:55
Belediye Otobüslerinin Arka Koltuklarının Sırtlarına Yazı Yazılması

Otobüslerin bilhassa arkadaki koltuklarının arkasına yazılar yazıyorlar. hoş bir görünüm olmuyor. görevliler yazıların üstünü boyuyorlar. siyah renge boyasalar koyu renk olduğu için yazılan yazının görünme ihtimali azalır. buna rağmen renk bütünlüğünü bozmasın diye yine de aynı renge-griye boyuyorlar.

Eğer karalanan bölge boya ile kapatılamayacak durumda ise ters olan koltuklarla takas edilebilir.

veya koltukların arkasına boydan boya reklam yapıştırılabilir.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 01:52

En dipteki oturma yerlerinin bir önündeki sırayı işgal eden koltukların sırtlarına reklâm alınması fikri hiç de fena değil... Hiç değilse, yıprandıkça yenileri yapıştırılır. Diğer reklâmlara göre fiyatı da biraz ucuz tutulur ki, hiç boş kalmasınlar...

Akın KURTOĞLU

yasar_gul

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 02:04

Aslında güzel bir noktaya değinilmiş.Koltukların arkasına yazı yazmak yahu ne anlıyorlar bu tür şeylerden aklım almıyor.Bunu halletmenin tek yolu iyi vatandaş olup yazarken uyarmaktır. yoksa hani bir laf vardır çok afedersiniz '' Sen Ağa Ben Ağa Bu İneği Kim Sağa '' diye sen , ben yapmazsak hiç kimse yapmaz ise maalesef bu değişmez.
Reklam konusu güzel fikir fakat o reklamın üzerine de yazı yazarlar da bu sefer reklamı verenler Belediyeyi şikayet etmeseler

economist
11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 02:14

Eğitim şart

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 02:19

Fakat, ne kadar ucuz olursa olsun, böyle bir riske girmeyi kaç firma göze alabilir acaba?

Akın KURTOĞLU

yasar_gul

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 02:25

Belki koltuk kılıfı olsa bunu her firma göze alır bence Çoğu Şehirlerarası çalışan otobüslerin kılıflarında reklamlar var.O şekilde olabilir.Tabi bez koltuğa yazmak deriye yazmaktan daha zor olur Görünüm biraz farklı olur ama hiç olmazsa o çirkin yazılardan daha hoş durur

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 02:35

Kılıfı (bezi/kumaşı) çok rahat keserler. Daha çirkin görünümler arzeder... Çünkü bazıları, ellerinde çakılarla her türlü materyali kesmeye/biçmeye fevkalâde meraklı...

Akın KURTOĞLU

faruk_kan

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 04:16

türk insanı daha doğrusu türk gençleri, bunu yapanlar genellikle genç oluyor ,bunu yaparken o koltuğun arkasına zarar verirken, oraya yazdığı birkaç satırla kime ulaşmayı hedefliyor anlamış değilim. eğer'ki zarar vermek için yapıyorsa kime zarar veriyor? (kendi için tahsis edilmiş araca zarar veriyor) onuda anlamış değilim...
bizim insanımızda bu zihniyet varken biz ülke olarak ne kadar ilerleyebiliriz (sosyalleşmek adına) bilemiyorum.
allah akıl fikir versin...

Ayseni Toker

11 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 04:17

Ben ...... Birlik Otobüslerine böyle bir çalışma yaptım vakti zamanında, onu da sökebildiler bu defa daha çirkin bir görüntü oluştu, bez kullandık; kayıp diye hemen hergün otobüs başına 5 adet yeni istediler, boya basklıyı denemedik ama onuda birşekilde değerlendirirler (koltuk ressamları), belki koyu renk ve çizilmeyen bir malzeme kullanılırsa bu sorun çözülebilinir.

turgutakbaş
11 yıl önce - Cum 16 Ksm 2007, 00:14

otobüslerin bazısında koltuklar arkaya doğru bakıyor ya ... işte size çözüm ... en arkanın bir önündeki koltuklar otobüsün arkasına bakacak şekilde konursa sorun çözülür ... tüm koltuklarda sırt sırta verilebilir ama gereksiz ... en arka harici ben neredeyse bu vakaya hiç rastlamadım ...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM