Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ozankoglu
12 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 12:25
Ankara Ufuk ÜniversitesiTÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARIÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.UFUK ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

UFUK ÜNİVERSİTESİ'nin kendine ait herhangi bir anaokulu, kolej, lise vb. eğitim kurumu mevcut değildir.

UFUK ÜNİVERSİTESİ'nin Kurucu Vakıf dışında başka bir vakıf veya eğitim kurumu ile ilgisi bulunmamaktadır.

UFUK ÜNİVERSİTESİ'nde çağdaş kıyafet zorunluluğu vardır. Öğrenciler kılık kıyafet ile ilgili yönetmelik ve yargı kararlarına uymak zorundadırlar.
Ufuk Üniversitesi; 18 Aralık 1999 tarih ve 23910 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4488 sayılı Kanun ile Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından 2547 sayılı Kanunun Vakıf Yükseköğretim Kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere Yükseköğretim Kurulu'nun 01.05.2002 tarih ve 13.30.0.EÖB.0.00.00.03.06.05-954/09006 sayılı izin yazıları ile 2002-2003 eğitim - öğretim yılında eğitim - öğretime başlamıştır.


Üniversitenin Kurucu Vakfı olan Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı 1972 yılında kurulmuştur. Vakıf Senedinin üçüncü maddesinde Vakfın Amacı bölümünde belirtilen "Trafik, iş, spor ve diğer kazaların, afet ve felaketlerin önlenmesi ve bunların sonucu meydana gelen yaralanma ve hastalıklar için acil, tıbbi ve sosyal yardımın, rehabilitasyon hizmetleri yapılması ve bu konularda işbirliği yapmak üzere Yüksek Öğretim kurumları dahil okullar açarak ihtiyaç duyulan her türlü elemanın yetiştirilmesi, lüzumlu araç ve gereçlerin sağlanması, bunlara ilişkin eğitim kurs ve seminerlerle diğer bilimsel faaliyetlerin yapılması için ilgili kuruluşlar ile işbirliği yapma" gibi nedenlerle kurulduğu için bu konularda eğitim, araştırma ve hizmet sunması öngörülmüştür.


Üniversite açmadaki temel düşüncelerimiz Vakıf Senedindeki ana çerçeve içinde özellikle toplumumuzu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkımızı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi amaçlanmıştır.


Bu amaca yönelik olarak da tıp, işletme, ekonomi ve hukuk gibi ana kavramların gerçekleşmesine destek olan Hukuk, Eğitim, Fen-Edebiyat (İstatistik), İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) Fakülte ve bölümleri ile bunları tamamlayan Yüksek Okul ve Enstitüler kuruluş kanunumuzda yer almıştır.


Bunların hepsini aynı zamanda ve aynı üst düzeyde başlatabilmek olanağımız olmadığı için Yüksek Öğretim Kurulu 2002-2003 eğitim yılı için Hukuk, Fen-Edebiyat (İstatistik), İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) konularında öğrenci almamızı uygun bularak ÖSYM programlarına almıştır. 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Tıp Fakültemiz hizmete girmiştir.


Üniversitemizde her öğrencinin kendi alanındaki çalışmaları çağdaş düzeyde izleyebilmesini sağlamak ve her türlü yayını, çalışmayı ve internet ağından yararlanabilmesi için İngilizce dilini öğrenmesi öngörülmüştür. Bir yıllık hazırlık sınıfından sonra kendi seçtiği dalda (Tıp, Hukuk vb.) daha iyi yetişebilmesi için mesleki ek yabancı dil programları uygulanmaktadır.


Zengin kütüphane kurma temel ilkemiz yanında her öğrencinin bilgisayar öğrenme olanakları sağlanacak ve internet gibi diğer yardımcı kaynaklardan yararlanılacaktır.


Her fakülte veya öğretim birimi içinde en az %15 kadar burslu (bugün burslu öğrenci oranı %22'ye ulaşmıştır) öğrencinin yıllık kayıt ücreti olan kısım alınmamaktadır. Bu burs karşılığı, Üniversitemize verilen Doç. Dr. Ufuk Ege Fonundan ve kendi olanaklarımızdan sağlanmaktadır.


Üniversitemiz yurt dışındaki bazı önemli Üniversitelerle işbirliği hizmetlerine yönelik programlar hazırlamaktadır.


Üniversitemizde internet üzerinden eğitim yapma araç ve gereçleri sağlanmıştır.


Tıp Fakültesi için Balgat'ta 120 yataklı Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete girmiştir. Ankara'nın merkezì yerinde konumlanan Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfınca üniversitemiz hizmetine ayrılan 220 yataklı Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nin onarımı yapılıp Tıp Fakültesi Hastanesi olarak hizmete sokulması çalışmaları yürütülmektedir.


Her iki Hastane tam kapasite ile faaliyete geçirildiğinde yatak kapasitesi 350 yatağa çıkacak ve Ülkemizin sağlık sorunlarına büyük katkı sağlayacaktır.

YERLEŞİM ve ULAŞIM DURUMU

Ufuk Üniversitesi, Ankara'da, Konya-Eskişehir yolu kavşağı üzerinde bulunan, Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nin (Trafik Hastanesi) hemen yanında hizmete açılan yeni kampüs binası ile Hazırlık Sınıfının öğrenim gördüğü Balgat Osmanlı Caddesi No:18'deki Ek binasında eğitim hizmetlerini vermektedir.
İncek Kampüs Projesi :


Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı'nca Gölbaşı İncek mevkide 368.000 m² lik arazi ana kampüs yapılmak üzere üniversitemize tahsis edilmiştir. İleriki yıllarda sağlık birimleri dışındaki yapılaşmalar bu alanda yapılacaktır.Düzenlenip alınmıştır.İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 16:37

Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Hastanesi'nin yenileme inşaatından sonraki açılış töreni.(+)


Bu da son günlerde hastanenin önündeki ne olduğu belli olmayan inşaat.(+)

(+)


osman karakas
9 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 19:07

Hakkı bey sanırım fotograflar 3 4 hafta önce cekilen fotograflar.Daha dogrusu ne inşaatı oldugu belli olmayan dediğiniz fotoğraflar.Çünkü bugün ordaydım ve ilerleme kaydedilmiş bu fotograflara göre. Merak eden arkadaşlar var ise bilgilendireyim. O inşaat üniversiteye ait cok katlı otopark inşaatı. Tam giriş kapısı hizasında sonlanacak ve üst taraf ufak bir meydan olacak öğrenciler için. Suan gelen araclarlar yan taraftaki yola yada binanın arkasındaki camur deryası otoparka parkediyorlar.Tam bir işkence ve rezalet yani. Bugün birde açılış gercekleştirdiler. Bünyelerine Ağız ve Diş Sağlıgı Merkezi adı altında yeni bir birim kattılar. İyiakşamlar.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 22 Ekm 2010, 19:14

Bu inşaatı yapan şirketin sitesinden bakınca kapalı otopark ve konferans salonu inşaatı diyor zaten ama ne bir render var, ne bir vaziyet planı/projesi.O nedenle tam olarak bilemedim yinede.

Bir de internette eskiden bir yazı okumuştum, Ufuk'un ek bina projesi vardı o yerleşke içinde.Belki onunla alakalı olabilir sanmıştım ama değil herhalde.


İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Çrş 01 Arl 2010, 18:23

Ufuk Üniversitesi Hastanesi'nin önündeki 4 katlı kapalı otopark inşaatı, kaba inşaat olarak çok büyük oranda ilerlemiş.(+)


Osman Bey'in dediğine göre burası meydan şeklinde düzenlecekmiş, yan taraftaki Pasifik'in projesinin de yol kenarı meydan şeklinde düzenlenirse Eskişehir Yolu ve Konya Yolu gibi iki önemli ana arterin kesiştiği önemli bir noktada : gökdelenlerin, alışveriş merkezlerinin dibinde güzel bir meydan alanı oluşabilir.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA