Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi
123 ... 103104105   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 1
barış_g
13 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 11:04

inönü üniversitesi turgut özal tıp fakültesinden fotoğraflar...abd'deki houston tıp merkezi ile birebir aynı mimari plana sahip olup bildiğim kadarıyla bölgenin ve ortadoğunun en büyük tıp merkezidir...


 

(+) 

(+)
Serdar OKAN
11 yıl önce - Sal 18 Ksm 2008, 21:35
AVRUPADA BİR NUMARA...


2008 Yılı içinde Karaciğer naklinde 131. Nakli gerçekleştiren Turgut ÖZAL Tıp Merkezi Avrupada birinci olurken, 31 Aralık 2008 Tarih itibari ile 150. Karaciğer naklini yaparsa ABD'deki Hastaneyide geride bırakarak Dünya da Bir numaraya yerleşecek... Kadavradan canlıya Karaciğer naklinin çocuk oyuncağı haline geldiği, canlıdan canlıya ise haftada 3-4 nakil yaparak Avrupanın en büyüğü olan Tıp Merkezimizi yürekten kutluyoruz..


Avrupa'da Bir Numara

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 1992 yılında temelini attığı ve bölgenin en iyi sağlık merkezi olmasını istediği İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Avrupa'nın en fazla organ nakli yapılan merkezi unvanına sahip oldu. Merkezde bu yıl şu ana kadar yapılan karaciğer nakli sayısı 131 olarak belirtildi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Organ Nakil Ekibi Başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Konya'da beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 80 yaşındaki Ahmet Bülbül'den alınan karaciğerin nakil edildiği 24 yaşındaki Mehmet Kaya'nın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz, "Türkiye'de başka bir merkez, o hastanın karaciğerini kullanmayı kabul etmediği için bize teklif ettiler. Biz tabi, hiç bir şey düşünmeden bunu kabul ettik. Çünkü bizim, 24 yaşındaki hastamız burada yatıyordu.
Adıyaman'dan gelmişti ve hastanın hiç kimsesi yoktu. Başında 60 yaşındaki yaşlı bir annesi vardı. Karaciğer verecek kimsesi yoktu. Biz bu hastamız için bu karaciğeri kabul ettik. Mehmet Yılmaz başkanlığındaki ekibimizi Konya'ya gönderdik. Ekip tarafından getirilen karaciğeri, hastamıza naklettik. Hastamızın durumu oldukça iyi" dedi.

Karaciğerin alındığı verici ile karaciğerin nakil edildiği alıcı arasındaki yaş farkının olup olamayacağı ile ilgili soruya ise Prof. Dr. Sezai Yılmaz, "Hiç önemli değil. Biz burada 93 yaşındaki hastanın karaciğerini 21 yaşındaki genç bir bayana takmıştık. Şuanda genç bayan çok sağlıklı ve bir yılı aşkın süredir Muş'ta yaşıyor" cevabını verdi.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ OLDU
Malatya'daki karaciğer nakil sayısının bu yıl 150'yi bulacağını aktaran Prof. Dr. Sezai Yılmaz, "Biz çalışmaya devam ediyoruz. Karaciğer nakilleri son surat yapılıyor. Bu yılın sonunda sanırım 150 rakamına ulaşacağız. Bu Malatyamız ve ülkemiz için önemli bir yer, önemli bir sayı olarak düşünüyorum. Daha da iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Turgut Özal Tıp Merkezi'nin karaciğer nakil sayısı ile şu anda Avrupa'nın en iyi merkezi olduğunu ifade Prof Dr. Sezai Yılmaz, "Bu yıl şu ana kadar yaptığımız karaciğer nakli sayımız 131. Böyle bir rakam Türkiye'de de yok ve Avrupa'da da yok" şeklinde bilgi verdi.

Konya'daki 80 yaşındaki şahıstan alınan karaciğerin nakil edildiği 24 yaşındaki Mehmet Kaya ise, kendisini sağlığına kavuşturanlar için dua ederek herkese teşekkür etti. Kaya, biran önce annesini görmek istediğini belirtti. Görevliler ise annesinin gelmesi durumunda yanına getireceklerini söylediler.

Kaynak: http://www.reklam_link.com/haberler/templates/ma ...d=1&y=


Serdar OKAN
11 yıl önce - Sal 18 Ksm 2008, 23:46

Turgut ÖZAL Tıp Merkezini detaylı bir şekilde tanımaya devam edelim..

Resimler bana ait değil. Tıp merkezinde çalışan bir arkadaşımdan email yoluyla bana ulaştırıldı, bende buradan paylaşıyorum..


Turgut ÖZAL Tıp Merkezi Genel Görüntüleri..(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Turgut ÖZAL Tıp Merkezi İç Dizayn...(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Turgut ÖZAL Tıp Merkezi Servisleri...(+)

(+)

(+)

(+)
En son Serdar OKAN tarafından Çrş 19 Ksm 2008, 11:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


semih_44
11 yıl önce - Çrş 19 Ksm 2008, 10:54

TÜrkiyenin en mükemmel hastanesi emeği geçen herkese teşekkürler ayrıca arkadaşlar gerçekten içine koabolunan bir hastane burası artık büyüklüğünü siz düşünün.

Serdar OKAN
11 yıl önce - Çrş 19 Ksm 2008, 15:31

TÖTM (Turgut ÖZAL Tıp Merkezi)'de SUDANLI bir Hastaya Karaciğer nakli gerçekleştirildi. Tıp Merkezimizin Ortadoğunun en büyük merkezi olma iddası her geçen gün biraz daha gerçekleşmekte..

"ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM.."
Sudan’lı hasta Bashır Abdulmougoud’da yaptığı kısa konuşmada kendisini çok iyi hissettiğini ve çok rahat olduğunu kendini adeta yeniden dünyaya gelmiş gibi hissettiğini belirterek Turgut Özal Tıp Merkezi’nin büyük bir hastane olduğunu hastalarla son derece yakından ilgilenildiğini belirtti.

Ağabeyine karaciğerini veren Motwkıl Abdulmougoud da konuşmasında kendisi için büyük bir duygu olduğunu, nakil konusunda teklif gelince hiç düşünmeden kabul ettiğini belirterek, “ Ben ağabeyime karaciğerimden parça verdim ama ona can veren ameliyatı yapan hocalarımız olmuştur .” dedi.

Sudanlı hastanın bir diğer kardeşi Sıdık Abdulmougoud’de konuşmasına besmeleyle başladı ve "Prof.Dr.Yaman Tokay’ın ifadeleri üzerine ağabeyimi buraya getirdik. Bizlerle çok yakın ilgilenildi ve başarılı bir ameliyat gerçekleştirildi. Sudan’da karaciğer ve kalp hastaları yoğun. Turgut Özal Tıp Merkezi’nin Sudan’a bir ofis açmasını istiyoruz” dedi.

sayfa 1
123 ... 103104105   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler