Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Murat Caner
14 yıl önce - Cmt 02 Şub 2008, 13:53

Binmeyin o zaman. Suç sizde. Ben binmiyorum ve her yere ulaşıyorum.

mustyberlin
14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 12:50

E-5 te minibüsler kalktı yerini Taksiler aldı.. Topkapı şirinevler arası dolmuş yapıyolar, metrobüs yolculara yetmiyo.. şimdi yakında burda yeni hatta ihtiyaç var diye 9 kişilik sarı dolmuşlardan gelirse şaşırmayın.. ayrıca madem belediye minibüsleri azaltmak istiyo kaldırılanların sahiplerine para verip tamamen kaldırmak yerine neden sağa sola dağıtıyo.. bu sefer oralardaki sayı artmıyomu???

Ve bütün bu mesajları yazanlar; bir gün belediye sizin işyerinize gelip sen burda çok kazanıyorsun al şu adamı sana ortak yaptım bundan sonra kazancının yarısını ona vereceksin derse ne yaparsınız? umarım başınıza gelir ve anlarsınız...

etoksoz
14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:03
Metrobüsler üzerine bir araştırma

Bu gün çıkan bir haber, uzmanlık alanım değil sadece ilgimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=58042&c ...2008/02/27

Mehmet Tülüce
14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:14

Dün Şiirnevlerden Haznedar'a ulaşmak için münibüse bindim, birazda meraktan bindim. Yaklaşık 3 km'lik yolu, trafiğin kapalı olmamasına rağmen 35 dakikada ulaştık.

Münibüs hem rolantide gitti, hemde iki adımda bir durarak yolcu aldı. Yolcu almak için sürekli kırmızı ışığı kollayarak lambaları durak gibi kullandı. Dönüşümü yaya olarak yaptım ve 25 dakikada Şirinevler'e ulaştım.

Bu başobozukluk ve ilkelliğin adı toplu taşıma olamaz. Gerçekten de gereksiz bir toplu taşıma sistemi. Minibüscüleri disiplinize etmek mümkün değil. Minibüsler kalkınca E-5 o kadar rahatladı ki görmeye değer.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:19

Minibüsleri İstanbul'un dışına atmadan çağdaş bir kent olamaz burası.

cihankacar81

14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:51

Merobus bence e-5 i de bitirdi. Cunku yolda emniyet şeridi yok. En sag daki şerit zaman zaman inanılmaz daralıyor. Yol 3 şerit olarak devam ediyor ama bence nizami değil.Deprem veya acil bir durumda ne olur bilemem. Bu konuda inşaat mühendisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 15:02

Burada emniyet şeridi teoride vardı zaten,uygulamada hiç olmadı.D100'de metrobüs yolu bitirmiyor,bazı giriş-çıkışlardaki meseler bitiriyor,birde herşeye rağmen hala transit yolda indirme-bindirme yapanlar ve bekleyenler bitiriyor.Şu an herhangi bir çalışma olmayan Cevizlibağ'daki daraltılan şeritler bitiriyor.

cihankacar81

14 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 12:49

Alıntı:
Burada emniyet şeridi teoride vardı zaten,uygulamada hiç olmadı.

Bu isin teorisi veya pratigi olmaz. Sehrin ortasından gecen 3 seritli bir cevre yolunun emniyet seridi olması sarttır ki bence o yolun yapısı metrobus icin uygun degil. Yol ınsaa edilireken metrobus olayı planlanmalıydı. Metrobus u ınşa etmek ıcın yolun yapısını ıyıce bozdular.Herkes kabul etmeli o yol artık cevreyolu seklinden cıktı bir cadde haline geldi. Ben burada metrobus e karsı değilim tasımacılık acısından cok faydalı oldugu kesin tabiki, ama biseyler yaparken bişeyleri de bozmak bana ters geliyor. Ama sundan eminim ki halic koprusunden ıtıbaren emniyet seridi mevcut zaten oradan sonra yolu otoban seklinde mi kabul ediyorlar bilmiyorum cunku tabelalar yeşil renkte. Mecidiyekoy e kadar projeyi uzatacaklarsa emniyet seridi yok edilecek demektir.

C. H. Engin Er

14 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 12:55

özellikle eds yaygınlaşmaya başladıktan sonra emniyet şeridi gayet güzel çalışıyor olan yerlerde, anadolu yakası için söyleyeyim bir ambulans boş emniyet şeridini daha fazla kullanabiliyor eskiye oranla, metrobüs güzergahında yol çok garip bir hal almış durumda yolun garip keskin noktaları oluştu görünüşte 3 şerit olan ama 3 arabanın zor sığdığı çok fazla nokta var, sol şeritte ani daralmalar oluyor bazı noktalarda bunlar mutlaka kazalara neden olacaktır...

hasan köse
14 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 13:27

Alıntı:
Binmeyin o zaman. Suç sizde. Ben binmiyorum ve her yere ulaşıyorum.

Söylemek kolay. Git E5'e sıfır yerden ev al diyorsunuz herkese o zaman!
Ya haspel kader eviniz E5'e 3-4 km uzakta ise ne yapabiliriz? E5'e inmek 5 kd'lık iş iken, 15-20 dk. otobüs mü beklesin insanlar?
Dk'da 1 metrobüs kaldırıp, 15 dk da bir metrobüsten Esenyurt/Bahçeşehir yönüne otobüs koy!

Minibüs biltmiş falan değil. Gelin akşam Parseller-Türksan durağına; minibüs bitmiş mi bitmemiş mi görün! Dün akşam 20 dk bekledim, binilebilecek durumda tek bir otobüs/minibüs yoktu! Tabana kuvvet 3 km yürüdük.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM