Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 23:44
Ankara'da kısa süreli su kesintileri !!!


Bu başlıkta zaman zaman arıza,onarım gibi sebeplerden ötürü yapılacak kesintilerin haberlerini yayınlayalım.

__________________________________________________________________________________________

SU KESİNTİSİ

Batıkent Bölge Sorumluluk Alanında Yapılacak Yenileme Çalışması Nedeniyle Yarın (8 Kasım Perşembe) Yenimahalle’nin Bazı Mahallelerinde 48 Saat Süreyle Su Kesintisi Uygulanacak

Yenimahalle Batıkent Bölge Sorumluluk alanında yapılacak yenileme çalışması nedeniyle yarın (8 Kasım Perşembe) saat 06.00’dan, 10 Kasım Cumartesi günü saat 06.00’a kadar 48 saat süreyle bazı mahallelerde su kesintisi uygulanacak.

Yarından itibaren başlayacak ve 48 saat süreyle su kesintisi yapılacak yerler şöyle:

Kardelen, Ergazi, Yeni Batı, Batı Sitesi, İlkyerleşim, Kentkop Mahalleleri; Uğur Mumcu, İnönü ve Ostim Mahalleleri ile Yenikent’in bir kısmı, Etimesgut, Eryaman ve Sincan’ın tamamı.


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Cum 09 Ksm 2007, 21:35

Su Kesintisi

Mamak İlçesi Şahintepe mahallesi 94. ve 86. Sokaktaki hatlarda yapılacak iyileştirme çalışmaları nedeniyle, 12 kasım pazartesi günü saat 01:00 ile 13 kasım salı günü saat 24.00 arasında 47 saat süreyle su kesintisi uygulanacak.

Mamak İlçesi Şahintepe Mahallesi 94. ve 86. Sokaktaki çapı 500 mm’lik ve çapı 200 mm’lik içme suyu hattı güzergahı ile yeni yapılan kanalizasyon ve yağmur suyu hattının çakışması nedeniyle hatlara zarar vermeden iyileştirmenin sağlanması için Mamak, Altındağ,Çankaya ve Keçiören ilçelerinin bazı semtlerinde 47 saat süreyle su kesintisi uygulanacak.
12 Kasım 2007 Pazartesi günü saat 01.00’a başlayarak, 13 Kasım Salı günü saat 24.00’a kadar, 47 süreyle su kesintisi uygulanacak olan yerler şöyle:

MAMAK: Demirlibahçe, Abidinpaşa, Balkiraz, Mehtap, Tuzluçayır, Aşık Veysel, İmrahor üst kodları, Bostancık, Köstence, Dostlar, Tepecik, Büyük Kayaş, Küçük Kayaş, Kıbrıs Köyü, Şahap Gürler, Yeşilbayır, Boğaziçi, Kartaltepe, Saime Kadın, Ege Mahallesi, Zabıta Blokları, Mutlu, Şahintepe, Akşemsettin, Şirintepe, Dutluk, Hüseyin Gazi, Karaağaç, Altı Ağaç, Harman, Tokat, Ekin, Hürel, Anayurt, Yatık Musluk, Cengiz Han, Durali Alıç, Akdere, Kazım Orbay, Kutlu, Peyami Sefa, Kırmızı Tepe, Nato Yolu, Bahçeler Üstü, Derbent, Çiğiltepe, Bostancık, Bahçeleriçi, Gülveren, Yeni Bayındır, Araplar mahalleleri ile Tıp Fakültesi Caddesi.
ALTINDAĞ: Aydınlıkevler, Telsizler, Gültepe, Örnek, Siteler, Çamlık, Battal Gazi, Ulubey, Solfasol, Beşikkaya, Feridun Çelik, Karapürçek, Ziraat, Ulus, Kale Civarı ve Hasköy.
KEÇİÖREN: Kavacık, Subayevleri üst kotları,
ÇANKAYA: Cebeci.


kibarfeyzo
10 yıl önce - Cum 09 Ksm 2007, 22:10

hani sular bir daha kesilmeyecekti?... yeniden mi başlıyoruz kesintilere... ve maalesef yine 48 saat (ikigün) mü uygulanacak... el insaf yaa... zaten bir süredir kesinti uygulanıyor ama ilan edilmiyordu artık bahane uyduracakları şey kalmadığı için mi kesinti haberi verildi.. ve en önemlisi ne kadar sürecek bu kesintiler...

mamakta son bir-kaç haftadır zaten suların tazyiki iyice azalmıştı... muslukları sona kadar açsak bile debisi artmıyordu... bu sabah yüzümü yıkamak istediğimde ise aynen çamur aktı musluktan.... o kadar kirli bir su idiyki temizlik için dahi kullanılamaz halde idi... acaba bu sular hiç mi arıtılmadan pompalanıyor, gerçekten barajlarda su kalmadı da olduğu gibi mırıklarıyla mı yolluyorlar şaştım doğrusu.. ankaranın başka yerlerinde benzer durum yaşayanlar var ise yazsınlar lütfen...

eğer ankaranın suyu bir süre daha kesilmeye devam ederse, kızılırmak suyu daha da gecikirse vay halimize... böylesi bir durum Türkiyenin başkentine yakışıyorsa orasını da başbakan düşünsün, bakalım sonraki seçimde de ankara için başka aday göstermezse işi zor... belki izmirin bile belediye başkanını kazanır ama ankara elden gidebilir...


(not: halen doğalgazın satılmasını bekliyorum, hazır göstermelik seçim işleri de başlamışken, unutulmuş işlere el atılmışken nereden geliyor bunun finansmanı görecez... )İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Cum 09 Ksm 2007, 22:38

Suların programlı kesintisi diye birşey sözkonusu değildir.Belirtildiği gibi bakım onarım gibi teknik sebeplerden dolayı kesinti uygulanmaktadır.

Burada yazı yazarken yayınlanan haberleri çarpıtmadan diğer arkadaşlara yardımcı olacak şekilde yazmanız yararlı olacaktır.Aksi takdirde yaptığınız çarpıtma, karalama ve siyasi içerikli metinlerin ne size nede bu sayfaya yararlı olacağını sanmıyorum.Bu sebeplerden ötürü bu başlığa yukarıda belirttiğim hususlara dikkat ederek.Yalnızca haber veya kesinti ile ilgili yorumlar yazmanızı rica ederim.

Şimdiden Çarpıtmadan Yazacağınız Mesajlar İçin Teşekkür Ederim


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 19:31

SU KESİNTİSİ

____________________________________________________________________________________________________

Çayyolu’nda Su Kesintisi…

Yenimahalle İlçesi Çayyolu Alacaatlı Köyü Giriş ve Çıkış Kısmında Yapılacak Bağlantı Çalışması Nedeniyle, 14 Kasım Çarşamba Günü 08.00 İle 18.00 Saatleri Arasında Bazı Bölgelerde 10 Saat Süreyle Su Kesintisi Uygulanacak.

Yenimahalle ilçesi Çayyolu Alacaatlı Köyü giriş ve çıkış kısmında yapılacak bağlantı çalışması nedeniyle, 14 Kasım Çarşamba günü 08.00 ile 18.00 saatleri arasında, bazı semtlerde 10 saat süreyle su kesintisi yapılacak
Su kesintisinin yapılacağı yerler şöyle:

Türkkonut II Uydukent Dodurga Mevki tamamı, Gama Sitesi


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 21:03

Mamakta Su Kesintisi

_________________________________________________________________________________________

Mamak’ta Eskiyen Boruların Değiştirilmesi Çalışmaları Nedeniyle, 4 Aralık 2007 Salı Günü Saat 08:00’de Başlayarak, 5 Aralık Çarşamba Günü Saat 20.00’a Kadar Bazı Mahallelerde Su Kesintisi Yapılacak

Mamak İlçesi Şahintepe Mahallesi 86. Sokaktaki çapı 600 mm’lik SE-5 içme suyu boru hattında ekonomik ömrünü tamamlamış ve çürümeye yüz tutmuş boruların değiştirilmesinde bağlantı çalışmaları nedeniyle; 4 Aralık Salı günü saat 08.00’dan başlayarak, 5 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’ye kadar bu bölgedeki bazı mahallelerde su kesintisi yapılacak.

Çalışmalar nedeniyle su kesintisi uygulanacak mahalleler ise şöyle:

Abidinpaşa Bağlarbaşı Caddesi, Abidinpaşa Aşık Veysel Mahallesi, Akdere M. Ali Altun Caddesi (bir kısmı), Natayolu Caddesi, General Zeki Doğan Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Fahri Korutürk Mahallesi, Dutluk Mahallesi bir kısmı, Ege Mahallesi, Cengizhan Mahallesi ve Misket Mahallesi.

İlgililerin Dikkatine...İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 19:47

Çayyolu'nda Su Kesintisi
_______________________________________________________________________________________

Yaşamkent Mahallesi içme suyu hattındaki bağlantı çalışması nedeniyle yarın (5 Aralık Çarşamba) saat 08.00’dan, saat 18.00’a kadar 10 saat süreyle Çayyolu’nun bir bölümünde su kesintisi uygulanacak.
Yarın 10 saat süreyle su kesintisi yapılacak yerler şöyle:
Yaşamkent Mahallesi’nin tamamı, Gaziler Sitesi, Eskişehir Yolu Başkent Üniversitesi ve Ankara Hekimler Sitesi ile civarları, Konukkent 1 Mahallesi’nin bir kısmı ve Su Kent Sitesi.


Ömer KUTLU
10 yıl önce - Çrş 02 Oca 2008, 17:56

Balgat Yüzüncüyıl Mahallesi Su Kesintisi

Başkent'te Aski görevlilerinin yaptıkları içme suyu şebeke bağlantısı çalışmaları nedeniyle yarın bazı mahallelere su verilemeyecektir.

Balgat Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde içme suyu şebeke bağlantısı yapılacağından, yarın (3 Ocak 2008 Perşembe) 08.00 ile 18.00 saatleri arasında Yüzüncü Yıl İşçi Blokları Mahallesi'nin tamamı ile Kızılırmak Mahallesi'ne su verilemeyecek.


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 22:00

Etimesgut’ta Su Kesintisi …

Etimesgut İlçesi Topçu Mahallesi’nde 45750 ile 45751 adalarının içme suyu şebeke bağlantılarının mevcut hatlara yapılacak bağlantı çalışması nedeniyle 4 Mart 2008 Salı günü 08:00 ile 24:00 saatleri arasında Topçu Mahallesi’ne 16 saat süreyle su kesintisi uygulanacak.


Hüseyin C
9 yıl önce - Prş 06 Ksm 2008, 20:06

Sincanda dün geceden beri su kesintisi var ve hala onarım yapılabilmiş değil, ne zaman yapılabileceği hakkında da askinin sitesinde bir bilgi bulunmuyor. 185 su arıza ise sürekli meşgul çalıyor

Ek: Bu sabah su akıyordu, demek ki gece kesinti sona ermiş. (07/11/2008 Cum. 09:02)sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet