Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
sazanhayko
4 yıl önce - Sal 17 Ekm 2017, 00:25

Ben bu başlıkta bundan önceki iletimi başlığın hararetli ve herkesin görüş belirtmiş olduğu zamanların şartlarını geçen yıla göre uyarlayarak yazmıştım, kaldı ki artık Metrobüs hattında Karsan'lar artık çalışmıyor, baştan aşağı Mercedes oldu. Ama Metrobüs açıldığından beri değişmeyen tek bir şey varsa o da araçların genelde tıklım tıklım dolu olması.
Kaldı ki benim için durağa hangi marka veya hangi model aracın geldiği çok önemli de değil, önemli olan beni ve diğer yolcuları sâlimen gideceğimiz yere götürmesi önemli.
Ancak ara duraklarda içine girebileceğimiz şekilde otobüsün gelmesini dilemek de hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ama bu dileğimin bu başlıkla örtüşmediğini de eklemem gerek.

Gelgelelim bir hatta çalışan araçların boyutu konusunda okuyanları bilgilendirmenin ne zamandan beri boş iş olduğunu da pek anlamadım ya neyse.
Ayrıca Phileas'lar verimli olsaydı Metrobüs'te sadece Phileas'lar kullanılacaklardı, o zaman da gayet mantıklı bir öneriydi durakların kapalı hâle gelmesi. Phileas'lar İstanbul'un şartlarına uymadığı için günümüzdeki vaziyete geldiğini ve bu önerinin sadece bir hayalden öteye geçmediğini de hatırlatmak isterim.

Misafir 2d6

4 yıl önce - Sal 17 Ekm 2017, 11:51

metrobüs gibi rezalet bir ulaşım türü dünya var mıdır ?
bu kadar vatandaşına zulüm yapan bir hükümet olamaz.
bu kdar değersiz mi halk onların gözünde.

metrobüs'te trafik çözümü diye konu açsalar şaşırmam
cünkü trafik oluyor.

kaç yıldır insan altına yanına sağına soluna alternatif yapmaz mı
sırf bu yüzden gideceğim istanbuldan

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM