Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Hayrettin öz

14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 02:16
BUR » A7.54. Ne Olacak Bu ULUYOL'un Hali?
Zaten trafik olarak Bursanın yüz karası olan uluyolun s.garaj çıkış düzenlemesi içler acısı.4 şeritli yolda
geçmek için bir şerit zor buluyorduk artık onuda bulamayacağız.Tek yön olan bu caddenin çıkışı bu kadar daraltılırmı?Tam çıkışta yapı kredi önü B.O.İ.nin durağı var çıkış düşüyor tek şeride buraları düzenleyenler hangi akıla hizmet ediyor acaba?yazık çok yazık..


(+)


oki30
14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 02:41

Orada her zaman yoğun olan bir otobüs durağı var diye sanırım o kadar büyütlüdü kaldırım. ama bence de saçma oldu. Hem o büyütülen kısım hem de durakta duran otobüsler trafiği zora sokacak belli. ama bence Uluyolun trafiğini en çok zora sokan sağlı sollu ve hatta bazen ikişer sıra park yapılıyor olması. Tabi dolmuşlar da çok sıkıntı yaratıyor bu yolda..

Cem Telgeren
14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 12:34

Aslına bakılacak olursa bütün bunlar geçici. Kent Meydanı inşaatı bittiğinde sanırım bütün bu bölge yeniden düzenlenecek. Hele planlandığı gibi inşa edilen Kent Meydanı'nın karşısındaki restaurantların olduğu bölge yıkılır da meydana eklenirse bu bölgenin görünümü ve trafiğin işleyişi tamamen değişecek.

kıvanç

14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 13:14

arkadaşlar uluyol-santral garaj-gazcılar civarı işmerkezleriyle dolu,para akışının olduğu çok fazla iş yapılan yerler..o sebeple bu bölgelerde trafik tıkanıklığı bence kaçınılmaz.bunu da çok görmemek gerek.
yani ne olacak uluyolun hali?- bişey olmayacak öyle kalacak


buyrun dünyanın süper gücünün süper şehri


Hayrettin öz

14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 19:35

Alıntı:
arkadaşlar uluyol-santral garaj-gazcılar civarı işmerkezleriyle dolu

Dünyanın bir sürü şehrinde bu gibi caddeler mevcut ama transit geçişler için kullanımaması lazım bu gibi caddelerin.Yapacak bir şeyler vardır muhakkak...musty324
14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 21:42

yapılacak şey belli.yolun üzerine bilinçsiz park etmeye alışmış bilinçsiz insanları engelleyebilirsek,bu problemin büyük bir bölümünü halletmiş oluruz düşüncesindeyim.

GÜRKHAN

14 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 21:52

Maalesef yapılacak pek birşey yok.Bu kadar yoğun ticaretin olduğu Gazcılar Uluyol gibi yerlerde çözüm çok da kim uygulayacak yada cesur davranabilecek.Bir kere trafik yoğunluğu Bursa'da toplu taşıma araçlarının saçmalıklarından da kaynaklanıyor.Hemen hemen her semtten dolmuş taksiler Santral Garaja giriyor.Gereksiz bence bunların hepsi.Yerine otobüs konulmalıdır.Birde Santral Garaj'da kitlenen trafiğe bir çözüm bulmak lazım.Uluyol çıkışında trafik kitleniyor.

leventmu
11 yıl önce - Sal 04 Oca 2011, 09:14
Uluyol'da trafik çilesi sona eriyor
Şehir içi trafiğe neşter vuran Osmangazi Belediyesi, Selimiye-İntizam Katlı Otoparkı'nın ardından Uluyol Bölge Katlı Otoparkı'nın da temelini atıyor.

Osmangazi Belediyesi, Bursa'nın en önemli meselelerinden biri olan şehir içi trafiğine nefes aldıracak otopark projelerini birbiri ardına hayata geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde temeli atılan Selimiye-İntizam Katlı Otoparkı'nın inşaatı devam ederken, trafiğin yoğun olduğu Uluyol'a da mekanik sistemli 128 araç kapasiteli katlı otopark yapılıyor. Adliye binasının karşısında yer alacak olan Uluyol Katlı Otoparkı'nın bölgeye büyük rahatlama sağlaması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan otopark, 2 bin 103 metrekare yer altında, 2 bin 207 metrekare yer üstünde olmak üzere olmak toplam 4 bin 310 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak.
Uluyol Bölge Katlı Otoparkı'nda mekanik otopark sistemlerinin uygulanacağını vurgulayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, teknolojinin imkanlarından yararlanarak vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını ifade etti.
“Osmangazi'de trafik sorununa kökten çözüm getiriyoruz” diyen Başkan Dündar, “Uluyol'a kazandıracağımız bu modern otopark ile bölgeyi büyük oranda rahatlatmayı amaçlıyoruz” dedi.
Seçim öncesi verdikleri sözleri tutmak için kolları sıvadıklarını açıklayan Başkan Dündar, hedeflerinin Osmangazi'ye 5 yılda 5 büyük otopark kazandırmak olduğunu bir kez daha vurguladı. Dündar, bölge halkı için büyük önem taşıyan Selimiye-İntizam ve Uluyol otoparklarının ardından sırada Merinos, Çiftehavuzlar, Aktarhüssam mahalleleri katlı otoparkları projelerinin olduğunu söyledi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haberDetay.aspx? ...z1A2ow34Is
 


yavuz_016
11 yıl önce - Cum 10 Hzr 2011, 11:39

Artık uluyol Caddesi,Gazcılar Caddesinin bir cazibesi kalmadı.Dikakt ettiyseniz şayet çok sayıda boş işyeri var.Kiralık/Satılık ilanları hemen göze çarpmakta.Önceleri binlerce dolar,dm hava parası verilerek tutulan işyerlerinin çoğu da eski yapılar.Yeni yapılarda var elbet yok değil ama onlarda bir elin parmağını geçmiyor.Caddede özellikle mesai saatlerindeki park sorunu insanları/esnafı bezdirmiş durumda.Bir çok kişi artık müşterisinin park sıkıntısını çekmesini istemiyor.Müşteri de sıkıntılı yere gelmek istemiyor ve Nilüfer Ticaret Merkezi gibi daha geniş,ferah alanlara kaymaktalar artık.

sinanucar
11 yıl önce - Cum 10 Hzr 2011, 15:22

buraya yapılacak en güzel proje; uluyol caddesi boyunca caddenin kuzey tarafındaki tüm binaları, arkasındaki sokakler ile beraber ankara yoluna kadar istimlak etmek ( askerlik şubesinden itibaren), istanbul yolu ile ankara yolunun birleştiği köprülü kavşağın kuzeyinde Falcon plaza'dan itibaren yedekparçacıları, ayakkabı imalatçıları, işyerleri ve Telekom binasını da istimlak edip kent meydanı ve park olarak düzenlemektir.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara