Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emrah basarol

13 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 12:05
Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı İstanbul Çağlayan'a yapıldı


http://www.sabah.com.tr/haber,F2BCA0801359447E835 ...FDEB8.html

Caglayan'a Avrupanın en büyük adliyesi yapılyor.. film ya da baska yollarla gördügümde imrendigim karelerin basında , yabancı ülkelerdeki adliye ve kutuphane olarak kullanılan buyuk ve görkemli yapılar gelmekteydi.. biz de maalesef- bırakın büyügünü-, kütüphane yokken, adliyelerimiz ise hanlarda iş görmeye calısmaktadır.. Her sabah önünden gecerken gördügüm insaaat calısmaları umarım yavaslamaz ve bu büyük olacagı yazılan yapıya biran önce kavusuruz. .. ve umarım sıra , devasa bir kütüphaneye de gelir..


Fatih Can
13 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 12:26

Caglayan adliyesi uzerine bunun yapılması çok iyi olacak bir de anaolu yakasına yapılan adliye ile sonunda hukuk islerinin yurutulmesi gereken platformlar tamamlanmış olacak.

250 mılyon dolar cok büyük bir rakam Allah devletimize zeval vermesin.


Burç

13 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 12:39

Kartalda inşaatı devam eden adliye sarayının bundan daha büyük olacağı söylenmişti.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=179789
inşaat alanını gördüğüm için Kartal'daki bundan daha büyük olacak gibi görünüyor bence de.
Kartal'daki daha pahallıya inşa ediliyor.

Alıntı:
Dünyanın en modern, Avrupa'nın ise en büyük adliyesi İstanbul'da yükselecek. 343 bin metrekare alanda 238 milyon YTL'ye yapılacak Çağlayan'daki adliye, 2010'da hizmet vermeye başlayacak..

Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise en modern adliyesi, İstanbul'da olacak. Çağlayan'da 16 katlı olarak inşa edilecek adliyede ilk duruşma 2010 yılında görülecek. Adalet Bakanlığı'nın 'prestij projeleri'nden biri olarak tanıttığı adliye Varlıbaş Holding tarafından Çağlayan'da inşa edilecek. 237 milyon 960 bin YTL keşif bedeliyle ihale edilen adliye binası yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Toplam inşaat alanı 343 bin metrekare olacak olan adliye binası 93 asansör ve 450 yangın çıkışıyla güvenlik önlemleri açısından da bir örnek oluşturacak.

2.5 YILDA BİTİRİLECEK
7 katı bodrum olmak üzere toplam 16 kattan oluşacak adliyenin bazı bölümleri ise 20 kata kadar ulaşılabilecek. 83 bin metre kare kapalı otoparka sahip olacak adliyede kadın, erkek ve özürlü olmak üzere 457 tuvalet, 48 yürüyen merdiven ve 450 kişilik bir konferans salonu bulunacak. 2,5 yılda bitecek adliye binasının yapımı için 1 milyon 200 bin metre küp hafriyat yapılacak, 37 bin ton demir, 260 bin metreküp beton kullanılacak. Adliye binasının güvenliği de en yüksek düzeyde mimariye yansıyacak. Yargılanan mahkûm ve tutuklular, eskisi gibi kalabalığın arasından değil gizli bölmelerden geçirilerek duruşma salonlarına alınacak. Binanın içinde hâkim, savcı odaları, ofisler, hizmet odaları, avukat görüşme odaları, konferans salonları bulunacak. Mahkûm otoparktan, savcı da kendi odasından direk duruşma salonuna girebilecek. Yeni adliye binasını yapacak şirketin yönetim kurulu başkanı Süleyman Varlıbaş projenin Bayındırlık Bakanlığı'nın en büyük keşif bedelli ihalesi olduğunu ve temel atma töreninin yakında yapılacağını belirtti.


bu da Kartal adliye sarayı :
Alıntı:
Kartal - Cevizli'ye saray
Anadolu Yakası Adalet Sarayı ise 270 milyon YTL'ye mal olacak. 122 bin 650 metrekare alan üzerine kurulacak. Toplam kapalı alanı 340 bin metrekare olacak.


Nadir Yılmaz

13 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 23:31

Hiç sorun olmayan ülkelerde Adliye pek birşeye yaramaz ve ancak sorunların çığ gibi büyüdüğü Ülkemizde
milyonlarca YTL. harcayarak Adliya binalarını büyüterek rekor kırıyoruz dava dosyalarının dağ kadar büyüdüğü yerde zaten istemesenizde herşey kendiliğinden ortaya çıkıyor yoksa o kadar dosyaları nerede saklayacaksınız.Ne diyelim hayırlı olsun.


Çağrı Tekin

13 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 23:41

2,5 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesi hedeflenmiş. Kartal'daki adliye için de yaklaşık bu kadar bir süre öne sürülmüştü sanırsam. Ancak Kartal'da anladığım kadarıyla problemler var. Günlerdir ne vincin konumu değişiyor, ne de hafriyat yapılıyor. Devasa bir toprak kütlesi çıkarıldı ve yığıldı fakat dışarıdan görüldüğü kadarıyla bir çalışma yok. Umarım Çağlayan'daki inşaat çok hızlı biter, Kartal'daki gibi hızlı başlayıp yavaşlamaz.Fatih Ozbatur

13 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 00:01

Alıntı:
Hiç sorun olmayan ülkelerde Adliye pek birşeye yaramaz ve ancak sorunların çığ gibi büyüdüğü Ülkemizde
milyonlarca YTL. harcayarak Adliya binalarını büyüterek rekor kırıyoruz dava dosyalarının dağ kadar büyüdüğü yerde zaten istemesenizde herşey kendiliğinden ortaya çıkıyor yoksa o kadar dosyaları nerede saklayacaksınız.Ne diyelim hayırlı olsun.

Adliyelik sorunu olmayan ulkeler ya diktator ya da mafya tarafindan yonetilen ulkeler olsa gerek.
Ornegin, sizce hic sorunu yokmus gibi gorunen, 22 yildir yasadigim Isvicre'de adliye binalari hic de kucuk ya da han odasi seklinde degil.
Ileri ulkelerde bu ihmal edilmemis, adliye binalari ya gorkemli ya da eskiligine ragmen saglam ve hic yikilmayacakmis hissi veren gorunum ve kalitededir.
Adliye binalari oyle olmali ki insan icerde ne denli kucuk oldugunu anlamali.
Adalet'in yuceligini fiziki olarak da hissedebilmeli.
Kanimca en buyuk alis-veris merkezlerinin pitirak gibi ortaya ciktigi Istanbul'da, Caglayan ve Kartal Adliye Saraylarinin yapim kararlari cok yerinde olmustur.
Kutuphane projeleri de yanina eklenirse Istanbul'u artik gozlerimiz kapali dinlemekten vaz gecebilecegimizi umuyorum.

Projelere imza atanlari ve yururluge koyanlari tebrik ediyorum.

Fatih Ozbatur


ömer müslüman
13 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 00:40
adalet


adalet, mutluluk ve huzurun ta kendisi. adalet herkes için gerekli. adalet biraz da daha çok zayıflar için gerekli. adalet, atalete dönüşmemeli.

tamam, adliyenin en büyük ve en güzel olması güzel bir şey, ama önemli olan o adliyenin içindeki insanların büyük ve güzel olmasıdır. umarım o Avrupa'nın en büyük adliyesinin içindeki yapılan işler ve verilen kararlar da Avrupa'nın en güzel kararları olur...çünkü önemli olan görüntü değil de biraz da içerik dimi ama?...


Fatih Can
13 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 09:21

Alıntı:
Hiç sorun olmayan ülkelerde Adliye pek birşeye yaramaz ve ancak sorunların çığ gibi büyüdüğü Ülkemizde
milyonlarca YTL. harcayarak Adliya binalarını büyüterek rekor kırıyoruz dava dosyalarının dağ kadar büyüdüğü yerde zaten istemesenizde herşey kendiliğinden ortaya çıkıyor yoksa o kadar dosyaları nerede saklayacaksınız.Ne diyelim hayırlı olsun.


Demek adliye binalari o yuzden yillardir terkedilmis gorunumdeydi ne de olsa hic suc olmadigi icin gerek yok diye kimse yapilmasi gerekenleri yapmiyordu.

Son yillarda yargida calisma ortaminin duzeltilmes icin bilgisayar sistemleri projeleri olsun bu tarz binalar olsun cok ilerleme var sadece Istanbul degil bir cok il merkezi icin yeni adliye binalari su an yapilmakta.

Ayrica hakimlerin ve savcilarin maaslarinda da guzel artislar var, bu kadar yogunlukla calisan bir meslek grubunun sartlarinin daha da duzeltilmesi gerekir. Bu, dogru kara vermek ve hakimi savciyi gelecek ve para endisesinden kurtarmak icin de gerekli.

Aslinda bunlar yapilmasi gerekenler iken hala karsi cikmaya calisanlar var olmasi gerkene bile, bunlar yapilirken bizim haber konusu daha etmememiz gerekli aslinda ancak bizim gibi bir ulkede maalesef bu oluyor.

Hem elbette ki en buyuk binasi olacak Avrupanin Almanyadan sonra ikinci en buyuk nufusa biz sahibiz ve Istanbul Avrupanin en buyuk sehirlerinden birisi.


Cem Yılmaz

13 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 10:03

Adalet dağıtılan mekanların ve personelin ayrıcalıklı olması gerekir. İnsanlar adalet binalarından içeriye girdiklerinde, güven hissetmeleri şarttır. Birçok şey için geç kalındığını düşünüyorum. Yine de sevindirici bir gelişme.

Çağlayanda bu binanın yapılması trafiği yoğunlaştıracaktır. Çağlayan ışıkların bulunduğu kavşağın da adliye inşaatı ile bereber, yeniden katlı ve otoparklı bir kavşak olarak yapılması gerektiğine inanıyorum. Burada çok ciddi trafik sorunu yaşanmakta. En son dün akşam fazla yüklenmiş bir kamyon, dokuz aracı biçmiş ve can kaybına ve yaralanmalara yol açmış.


emrah basarol

13 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 10:22

Alıntı:
Kartalda inşaatı devam eden adliye sarayının bundan daha büyük olacağı söylenmişti.


e zaman avrupa'nın en buyuk iki adliye sarayı Istanbul'da yapılıyor demektir..
insaat calısmalarını gördügüm zaman,"insallah bu alanı da lüks konut yapan birilerine vermemişlerdir" demiştir...özellikle ulasım bakımından cok da iyi olmus bu projenin orada olması ..bi şişli adliyesini gördükten sonra-ki o adliye konumu itibariyle cok cok büyük davalara bakıyor- , bu projeler insanın icini ısıtıyor acıkcası..bi de icinde verilen kararlar da hak ve adil olsun, o zaman daha bi güzel olur..sayfa 1
123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET