Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İETT ile zaman kaybı yaşanıyor mu?
Evet yaşanıyor 47.0%  47.0%  [31]
Hayır yaşanmıyor, trafikten kaynaklı gecikmeler olabiliyor 50.0%  50.0%  [33]
Diğer 3.0%  3.0%  [2]
Toplam Oy : 66

Emre Güray
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:01
Sizce İETT ile Zaman Kaybı Yaşanıyor mu?

Garanti Bankası'nın son günlerde futbolcu Carlos ile yaptığı reklam filmleri serisini
www.yazikdegilmicarlosa.com adresinde web sitesi haline getirerek yayına açtılar, bu sitede bankacılık işlemleriyle ilgili 5 adet animasyonu izlettikten sonra banka şöyle seçenekler veriyor :

1- Başa dönmek istiyorum (animasyonları tekrar izlemek için)
2- Her işlem için 40 dakika harcamak istiyorum (Bu linke tıklandığında iett.gov.tr sitesine gidiyor!)
3- İnternet şubesini kullanmak istiyorum (Garanti internet şubesi müşterisi olmak için)

Şimdi benim burada takılıp kaldığım mesele 40 dakika meselesidir, ve bunu iett.gov.tr ye bağlamalarıdır. Acaba bu gün toplu taşımacılıkta canını dişine takan bu kuruluşa, büyük bir bankanın böyle bir kulp takım alay etmesi doğru mudur?

Bugün arabasını, motorsikletini bırakıp toplu taşımayı seçerek hem ekonomiye hem de temiz bir çevreye katkı sağlayan insanlar işlerini 40 dakikada mı yapıyorlar? , Bu insanlar da bu tercihleriyle alay konusu olmuyorlar mı?

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:15

Yarın sabah İETT yetkilileri bu bağlantıyı gördüklerinde hiç de hoş şeyler olmayacak...
135 senelik bir kuruma bu şekilde bir çengel atmakla neyi ima ettiklerini hakikaten anlayamadım. Ne yapmaya çalışıyorlar dersiniz?

Gûya, bankalararası işlemler için İETT otobüs hizmetine yönlendiriyorlar ama, yanlış anlamalara son derece açık ve de müsait bir link veriş tarzı...

Akın KURTOĞLU

mustafa mavi

11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:18

öncelikle soruya cevap;
dört dörtlük hiç bir kurum yada kuruluş yoktur,önemli olan iyi niyetli çalışmasıdır,bence iett iyi niyetle elinden geleni yapıyor,daha iyi olabilirmi? kuşkusuz olabilir ama kimse kötü niyetli ve kötü yönetilen bir kuruluş diyemez...

konuya yorum;
iett yi kötüleyen bari kendisi alanında en iyi olsa ,
en çok müşteri şikayeti alan(şikayetvar.com) bankalardan biridir ve reel sektörde(istanbul toptan hazır giyim)tercih sıralamasında en sonlarda yeralır,
naçizane görüşüm ise,
hiç sevmediğim bir banka olup daha geçen hafta kredi kartlarımı iptal edip hesaplarımı kapattığım bankadır...

Cem Telgeren
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:25

İnce esprili bir link verme ama açıkçası Garanti Bankası İETT gibi köklü bir kuruma çok ayıp etmiş.

abdullah37

11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:45

İETT ile zaman kaybının yaşanmasının en büyük nedenlerinden birisi de bazı güzergahlar üzerinde 100-200 metre aralıklarla duraklar var.Bu kadar kısa mesafe aralıklı duraklar özellikle pik saatlerde dur kalk yaparak çok önemli bir zaman kaybına sebep olduğunun kanaatindeyim.

metingunes
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 23:03

Merhaba arkadaşlar

Ben Garanti Bankasının bu yaptığını İ.E.T.T. gibi bir kuruma hakaret olduğunu düşünüyorum.

Metin Güneş

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 23:07

Alıntı:
İETT ile zaman kaybının yaşanmasının en büyük nedenlerinden birisi de bazı güzergahlar üzerinde 100-200 metre aralıklarla duraklar var.Bu kadar kısa mesafe aralıklı duraklar özellikle pik saatlerde dur kalk yaparak çok önemli bir zaman kaybına sebep olduğunun kanaatindeyim.

Çok doğru... İETT kimi zaman abartıyor. Ordu Caddesi durağı ya da Acıçeşme-Karagümrük durakları gibi... Veyahut da Harbiye-Pangaltı-Osmanbey benzeri...

Akın KURTOĞLU

MurataruM
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 23:18

IETT linki vermenin amaci musteriye, subeye giderek zaman kaybetmek mi yoksa isleminizi internet uzerinden hemen mi yapmak istiyorsunuz demektir.
Bunda IETTyi kotuleyecek ne var anlayamadim.

Tolga_NRW
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 23:28

Ne olursa olsun reklamda isim verilmemeliydi. Bence I.E.T.T tazminat davasi acmali. Ya da söyle gercekten bir sahis Banka islemleri sirasinda IETT nin ulasim araclarindan bir zarar görmüs olup haber konusu olsaydi neyse diyecektim ama düpe düz hakaret.
Gelelim asil baslik konusuna. Ben Almanyada dahi Banka isim acele ise toplu tasima araclarina güvenipte Banka islerimi halletmeye kalkismam. Her ay belli gün ve zamanlarda yatmasi gereken faturalara neden IETT engel olsunki. Ayarla saatini gününü cik yola. Ayrica otobüsün trafikten dolayi gidemedigi bir yolda özel araclar dahi gidemiyor.

En son Tolga_NRW tarafından Pts 29 Ekm 2007, 23:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

metingunes
11 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 23:34

Benim bu reklamdan anladığım şey tam olarak şudur,

İ.E.T.T. 'yi kullananlar zaman kaybeder. gibi birşey düşünmekdeyim. Bilmiyorum bu benim şahsi düşüncemdir.

Metin Güneş

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM