Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 01:48

Alıntı:
Bana göre phileasların gelip gelmeyeceği önemli değil benim için önemli olan metrobüs yolundaki körüklü citaroların bir an önce normal hatlara geri verilmesi.

Metrobüs yolundaki Citaroların normal İETT hatlarına geri verilmesi, Phileasların gelmesine bağlı... Ne zaman ki onlar gelecek, 0530'ların yerlerini dolduracaklar ve muhtemelen Capacity'lerle birlikte bunlar da kentiçi hatlarına kaydırılacaklar...

Akın KURTOĞLU

eeeerc
11 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 02:36

uluslararasi bir ulasim portalindan edindigim bilgilere gore ;

- istanbul icin uretilen phileas lar , su an hollanda da kullanilmakta olan 2 koruklu phileaslara gore 2 metre daha uzun olacak. Bu da, donuslerin daha kolay saglanmasi icin , nispeten kisa tutulan 2. vagonun (2 koruk ortasindaki kisimdan bahsediyorum) uzun tutulmasiyla saglanacak. Ancak bu durum , aracin manevra kabiliyetini onemli olcude azaltacak.

- Her iki tarafta 4 er tane olmak uzere toplam 8 kapisi olacak

- Istanbul un yil icindeki sicaklik farklari cok daha yuksek oldugu icin , hollanda icin uretilenlere gore klima sistemleri daha guclendirilmis olacak.

- 20 yillik garantisi oldugu dogru ; ancak bu sadece aracin kaportasi icin gecerli. Phileas in en iddiali oldugu konu da bu zaten. Ozel bir karsimla daha dayanikli ama daha hafif "body" uretmesi.

- Araclarin tamaminin IBB nin eline ulasmasinin Temmuz ayini bulmasi bekleniyor. Yani firma bir miktar ceza odemek zorunda kalacak. Ancak bu ceza isi , sirket tarafindan garantinin 5 yil daha uzatilmasi , yedek parca temini ... vb sartlar saglanarak tatliya baglanabilir.

Müslüm Türkses
11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 00:46

Limandan Bir Kare.

(+)

Mehmet Tülüce
11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 00:47

Metrobuslar arka arkaya çalıştığı için yolcular, ilk araç dolunca arkadaki araca yöneliyorlar. İllede bineceğim diye kapıları zorlamıyorlar. Bu anlamda fazla ıkış tıkış bir yolculuk gerçekleşmiyor. Otobüs ve minibüslerde durum tam tersİne ,sefer aralıkları uzun olunca, yolcu yarım saat beklemektense tavanda da gitsem olur diyor. Gerçi bazı yolcular alışkanlıktan ya da acemilikten olsa gerek, metrobusu otobüsle karıştırıyorlar. El kaldırıp hopp diye bağırıyorlar

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 01:07

İlk metrobüsümüzün resmi, İzmir Limanı'ndan rekor bir hızla Fatih'ten geldi... Darısı, diğer 49'unun da başına...

(...Dedim ama, bu metrobüsün yeni gelen partinin ilk aracı olduğuna emin miyiz? Çünkü; bunda tek cephede 4 kapı saydım).

Akın KURTOĞLU

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 01:27

Bu araçta neden Hollanda plakası var.

Fabrikadan çıkan aracın plakasız gelmesi gerekmiyormuydu?

Erkan Yılmaz

eeeerc
11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 01:37

bu fotograf eylul ayinda kiralik gonderilen metrobuse ait. zaten liman gorevlilerinin de giyim tarzin hic de mart ayiyla uyusmuyor ; izmir olsa bile

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 01:38

Ayrıca, ön görünümünde de hiçbir değişiklik yapılmamış. Oysa Phileas firması, ön görüntüsünü biraz daha traşlayarak İETT'ye gönderecekti gûya bunları. Daha sadeleştirilmiş ve ön tekerlek üstü çamurlukları nisbeten eritilmiş olarak...

Akın KURTOĞLU

recep demirbas
11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 01:46

resimdeki aracın boyu 24 metre zaten
orta kısım daha kısa diğerlerine göre.
bize gelecek araçlarda ise orta kısım nispeten daha uzun.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 03:54

İlk hakiki Phileas metrobüs, nihayet Türkiye'ye geldi ve İzmir Limanı'na indirildi. Konunun devamındaki gelişmeler için, bundan böyle aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz bu başlık ise, misyonunu yerine getirdiği için tarafımızdan kilitlenmiştir.

İlk Metrobüs Aracı Nihayet Geldi!

İstanbul-ULAŞIM Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM