Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Doğukan Kahraman
11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 21:22

Peki arkadaşlar İBB'den resmi açıklamasına göre yılbaşına kadar 4 tane gelecekmiş ilk İstanbul için üretilen Phileas ne zaman geliyor bilen var mı?

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 21:40

İki tanesi yolda şeklinde bir açıklama yapıldı. Yılbaşına kadar da 4 adet gelince, toplam 6 adede ulaşacaklar gibi anlaşılıyor...

Akın KURTOĞLU

onatonur
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 13:46
metrobüs

metrobüslerin istanbul trafiğine yararı oldu mu? yoksa boşunamı gitti yine paralar. bu konuyu çok merak ediyorum.

Emre Güray
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 14:10

Kesinlikle olduğunu söyleyebiliriz, Cevizlibağ'dan Avcılar'a kadar uzanan hat üzerindeki yüzlerce minibüsün trafikten çekilmesi, ya da metrobüs'ün uzantılarındaki hatlarda çalışmaya başlaması trafiği baya rahatlattı, daha önceleri 40 - 45 dk'da alınan bir yolun 10 - 15 dk'ya indiğini duyanlar gün geçtikçe metrobüs'ü tercih eder oldu.

İBRAHİM DİLBER
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 16:47

Aslında çalışmalar ne aşamada bilemiyorum ama illa ki Phileas'lar'ın bu saatten sonra alınmasına da gerek ver mı diye düşünmeden de edemiyorum. Zira maliyeti çok yüksek ve sistem şu anki haliyle de gayet güzel işliyor. İhtiyaç olursa Mercedes Capacity'ler ile filoyu takviye etmek daha makul. Mevcut sistemin en büyük avantajı maliyetlerin daha az oluşu ve esneklik. Zira öndeki öndeki araç dolu ise ilk duraktan seri bir şekilde boş araç kaldırılıyor ve öndeki aracı sollayıp yolcuyu toparlayabiliyor.
Bildiğimiz gibi sabahları Avcılar'dan Topkapı'ya, akl,şamları da Topkapı'dan Avcılar'a yoğunluk daha fazla oluyor. Bu durumda bir kısım araçlar sabahları Topkapı'dan Avcılar'a, akşamları da Avcılar'dan Topkapı'ya boş kalkış yaparak ve öndeki araçları sollayarak seferlerine yetişmeye çalışıyor.
Yani şu anki haliyle az maliyetli esnek ve verimli bir sistem oluşturulmuş durumda metrobüs istasyonlarındaki çalışmalar tamamlanır ve besleme hatları da daha iyi oluşturulursa sistem daha da güzel işler. Yani Phileas'lar' ödenecek paralarla daha birçok alanda daha etkili ve verimli yatırımlar yapılabilir.

TaksiForum
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 17:12

Bu Metrobüs Neden yapıldı E-5 Trafiğini rahatlatmak için deniliyordu.
peki e-5 rahatladımı, daha mı kötü oldu ?
ben eskiden merter den avcılara gittiğim süreyi şu an gidemiyorum..
belediye bu metrobüs saçmalıklarını birakip bir an önce e-5 trafiğine çözüm bulmalıdır!

Serdar0007
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 17:34

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=647668#647668

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 06 Arl 2007, 20:55
Phileas Marka Çift Körüklü Metrobüslerin Teslim Tarihi Uzatıldı

İETT Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK demiş ki:
Bu arada Hollanda'da yapımı süren Phileas'lar Avrupa Birliği standartlarına uygun üretildiği için teslimat Ekim ayının sonuna kadar uzatıldı. Şirket,geç kalırsa, her gün için ceza ödeyecek" diye konuştu.

(Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=46677&c ...007/12/06)

Yaklaşık 4 aylık bir gecikme daha olacak (2008 Ekim'i). Bu gidişle bu Phileas'ları firma üretemeden Kıyamet-i Kübra gelecek çatacak... Ne üretilmez araçlarmış bunlar!... Ya 50'sinin üretiminde de sadece tek bir işçi çalışacak, bu yüzden yavaş ilerliyor, ya da Avrupa Standartları'na göre kapı tokmakları som altından felân olacak, bu yüzden nazik ve yavaş ilerliyor süreç!...

Akın KURTOĞLU

Doğukan Kahraman
11 yıl önce - Prş 06 Arl 2007, 21:13

Tam bu eksikti bana göre bu araçlar hiç gelmez. Bu araçlardan vazgeçelim firmanın keyfine beklemek zorunda değiliz. Benim bir önerim var bu firmayla olan sözleşmemizi fesh edelim Mercedes Benz'le anlaşalım onlar bize özel Capacity'ler üretsin yoksa bu Phileas insanın sabrını zorluyor.

Semih Yaşar

11 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 14:34
Phileas

Phileas'ların teslim tarihi geciktikçe firma ceza ödüyormuş. Bence Phileas'ların geç teslim
edilmesi İ.E.T.T'nin işine geliyor, günlük ceza bedeli ne kadar bilemiyorum ama ödenecek
60,000,000 EURO'luk bedeli makul seviyelere düşürmek için en az 2-3 sene geç teslim
edilmesi gerekir Phileas otobüslerimizin.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM