Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
serdar samanlı
11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 01:37

Phileasların her iki tarafında da kapı var diye biliyorum

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 02:36

Alıntı:
Phileasların her iki tarafında da kapı var diye biliyorum

Böyle bir durumda sorun teşkli etmezler. Çalışması gereken cephenin kapıları aktif olur... Tamamının gelmesinin beklenmesine de gerek kalmaz bu durumda...

Akın KURTOĞLU

hüseyin avni
11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 13:31

İETT Genel müdürü,istanbul gibi biryerde,metrobüsleri şöförsüz çalıştırmanın,mümkün olmadığını belleğe bırakılırsa,bariyerden atlayanlardan ezilenler olabilir diye,makiniste devam.Şuan şöför deniyor,ama sanki sistem oturdumu,makinist yakışır gibi.

OzanEmre

11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 14:50

İBB'nin sitesindeki habere göre Metrobüs hattında çalışacak 2 aracın Hollanda'dan yola çıktığı yazılmış.
Alıntı:
Topkapı-Avcılar arasında hazırlanan sistemde çalışacak 2 metrobus Hollanda’dan yola çıktı. Yılsonuna kadar 4 metrobus sisteme dahil olacak, Temmuz 2008’e kadar ise 50 metrobus devreye sokulmuş olacak. Ayrıca, 15 Kasım'a kadar metrobus duraklarının üstü kapatılacak.

Kaynak:İBB

Oktay Kasman

11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 15:02

Alıntı:
Şoförsüz işleyen bir hat görmek istiyoruz, eğer şöförsüz işlerse, şöför mahaline yolcular geçmesin diye kapı konur herhalde, özel metrobüslere. Avrupa'da kimse şöför mahaline girmez, bundan eminler, ama Türkiye'de böyle değil ne yazık ki.

Siz hiç tramvayda olsun,metroda olsun vatman kabinine giren yolcu gördünüz mü? Ülkemiz insanları o kadar da kurallara uymaz kişiler değil. Ben Milano Metrosunda yanlamasına bankolarda yanında Dobermann köpeğini yatırarak seyahat edenlerinden,Londrada Telefon kabinlerine tuvaletini yapanına kadar nelerini gördüm. Onların yanında bizim insanımızın topluma olan saygısı tartışma konusu bile edilemez.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 16:56

Teslim programı çok yavaş bu Phileas'ların... Projenin onayı, hattın inşası, açılışı süreci, neredeyse son 2 seneye yayılmasına rağmen, daha bugünden itibaren tam 9 ay sonra 50. Phileas gelmiş olacak...

Akın KURTOĞLU

hüseyin avni
11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 17:07

Temmuz 2008'de 50(tam)metrobüs gelmesiyle metrobüs sistemi oturmuş olacak.

serdar samanlı
11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 20:44

Bu Phileas'ların teslimi neden bu kadar sürdü anlayamadım. Kaplumbağalara sipariş ettirsen çoktan getirmiş olurlardı.

onatonur
11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 21:00

bu otobüsler istanbula özel üretilmedi standart üretim...

EMRE YILMAZ
11 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 21:10

Alıntı:
bu otobüsler istanbula özel üretilmedi standart üretim...

Hayır. yanlış biliyorsun bu araçlar istanbul için normalden biraz daha uzun ve sol kısımda kapılar olmak üzere üretilicek yada üretiliyor.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM