Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
hüseyin avni
11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 19:55
[İST-A7.59] - İstanbul için Özel Üretilen Phileas Marka Metrobüsler Ne Zaman Teslim Edilecekler?

Herhangi bir kaynak veya yetkili bir ağızdan edinilmiş konu hakkındaki bilgileri bu başlık altında toplayalım, zira sabrımız kalmadı! Metrobüsler geldi diye sevindik, ama gelenler kiralıkmış. Şoförsüz işleyen bir hat görmek istiyoruz, eğer şöförsüz işlerse, şöför mahaline yolcular geçmesin diye kapı konur herhalde, özel metrobüslere. Avrupa'da kimse şöför mahaline girmez, bundan eminler, ama Türkiye'de böyle değil ne yazık ki.

onur-23
11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:00

işimizi gördükten sonra şöförlü veya şöforsüz olması pek de önemli değilmiş gibime geliyor, gayet yararlı bir uygulamayla eskiden 1,30 saatte gidebildiğimiz yolları şimdi 25 dakika gibi kısa bir sürede gidiyoruz, neyle gittiğimiz benim için bu kadar önemli değil. ayrıca metrobüsle ilgili onca başlık varken toparlama amacıyla açtığınız bu başlık bence başlık kirliliğine yol açıyor. saygılar.

recep demirbas
11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:11

keşke hiç gelmeseler. tramvay parasına malolan o otobüsleri hiç ama hiç sevmeyeceğim.

bugün pek çok raylı sistemde araç eksikliği yaşanırken biz gidip paralarımızı kullanmayacağımız özelliklere veriyoruz.

duraklara yengeç gibi yanaşıyormuş. yanaşmasa ne olur yani. uzun atlama mı yaptırıyor bugün kullanılan araçlar.

Doğukan Kahraman
11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:13

Recep beye katılıyorum Metrobüs İstanbul yollarına alışamamış dün kaza yapmış. Onun yerine maliyeti ne olursa olsun Metro olsaydı belki böyle aksilik olmayacaktı.

En son Doğukan Kahraman tarafından Cmt 27 Ekm 2007, 21:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

faruk_kan

11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:19

bende size katılmıyorum doğukan bey dünkü kaza şoför hatasından kaylanıyor ,dönüş köprüsünden geçerken bariyerlere çarpmış ,bu hatanın şoförsüz metrobusle yapılmasına imkan vermiyorum bu açıdan gerekli ....

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:23

Dün meydana gelen kaza metrobüs kazası değil, tek mafsallı bir kentiçi belediye otobüsü kazasıdır. Metrobüsler çift mafsallı ve 26 metre boyunda olacaklar. Kapı dizaynları vs. normalden daha farklı olacak... 19.54 metrelik CapaCity'ler veya Citaro-O530/G'ler, adıgeçen çift körüklüler devreye girdiğinde yeniden kentiçi ulaşımına geri çekilecekler.

Akın KURTOĞLU

Gökhan AsGül
11 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:36

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/?t=05.10.2007& ...mp;i=73000

Yukarıdaki linkte 5 Ekim 2007 tarihli haberde her ay 2 tane olmak üzere Mart 2008 tarihine kadar 10 metrobüs aracının İETT tarafından teslim alınacagı yazılı.

adnanu
11 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 23:03
metrobüs hk.

evet,
bende benzer açıklamayı
ibb nin resmi sitesinde okudum
aralık-2007 ye kadar 4 adet geri kalan
2008 yılında toplam 50 ad.
kolay gelsin.........................

EMRE YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 23:14

Buda demek oluyorki yeni araçlar 1 sene sonra hizmete girecek çünkü parça parça koyamazlar hatta yeni araçların kapısı solda ve sağdan gidecek 10 tane metrobüslede bu iş olmaz o yuzden tahminim 35-40 araç kesin geldiğinde capacity ve citarolar normal hatlara döner ve yeni metrobüslerimiz sağdan gidiş soldan geliş olmak üzere hatta çalışır..

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 23:18

Doğru... Phileas'ların kapıları aksi cephede ise, karma çalışamazlar. Hepsi gelip de filo 50'ye bağlanana kadar pek işe yarayamayacaklar...

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM