Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
ÖF.TOKGÖZ

14 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 17:54

Bu arada adam istasyona değil vagona tükürdü.....

mustafa mavi

14 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 18:18

Alıntı:
İSMAİL ÇELİK
Tutacak demirine dayananlar(birgün kavga edeceğim kesin);yav tamam otobüs boşken dayan,ulan elimi herifin inadına sırtına geçecek şekilde tutuyorum,adam istifini bozmuyor;

İsmail beyin bu mesajından sonra özellikle dikkat ettim,hakikaten berbat bir durum...

adem çeberli
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 17:50

Ankara'da toplu taşıma araçlarıyla sürekli haşır neşir olduğum için gözümle gördüklerimi yazayım:
1.Bazı yolcular aracın içerisinde yellenme ihtiyacını gideriyor.(Bir kaç kere metroda denk geldim.)
2.45 dakikalık aktarması biten yolculardan bazıları belediye otobüslerinde kart basmamak için şoförle kavga ediyor.İster istemez ortamın huzurunu kaçırıyor.
3.Metrolarda bazı kişiler güvenlik olmadığı anda kaçak biniyor.(Şaka gibi ama öyle binenler var.)
4.Hele hele otobüs duraklarında nadirde olsa yaşlısı genci en arkalardan öne kaynak yapma girişiminde bulunuyor.(Bizzat denk geldim.)
5.Bazı bayan yolcular belediye otobüslerinin iki kişilk koltukların tek başına eşyalarıyla beraber yayıla yayıla sanki hususi araçlarındaymış gibi oturmaları ve yer vermemeleri oluyor.(İster istemez denk geliyorum.)
6.Otobüslerde ayaktaki yolculardan bazıları hiç önden arkaya ilerleme zahmetinde bulunmuyor.
Bu verdiğim örnekler maalesef yaşanıyor. Biraz sorumluluk sahibi olunursa toplu taşıma usül ve adablarına uyulursa yolculuk keyifli geçebilir.

Cem POYRAZ
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 18:16

Usul ve Adab mı ? Sadece bir hafta içinde ki gözlemlerimi anlatayım;

- Otobüsten inmek için "Müsade Et" kelimesini kullandığı için bir genç tekme tokat dayak yedi
Ama haklılar adım atıcak yer yok, bir kişilik yerde 4 kişi durursa ..

- Otobüse arka kapıdan bir teyze bindi. Tam akbili uzatacaktı ki; "bu kalabalıkta kimse farketmez" zihniyetiyle akbili cebine geri koydu ve o anda orta yaşlı demokratik kılıklı bir abiden yemediği laf kalmadı!...
Ee, abi haklı ama, hem içinde en az 70 kişi bulunan otobüse zar zor binip akbil basacaksın, arka kapıdan binen teyze uyanıklık yapacak, olmaz! ( Ama o sözlerde söylenmezki )

-Yine bir abi, şöföre orta kapıyı açmasını rica ediyor, ama şöför duymuyor. Bu sefer kapının camını şöyle bir tıklatıyor, şöför amca yine duymuyor bu sefer ıslıkla şöförü çağırıp kapıyı en sonunda açtırıyor...
Şöför amca, ıslıkla çağırılmasına sadece saşırıyor ve 10 durakta o ıslığın etkisini zor atlatıyor..

- Böylesine tatlı anılarla dolu bir toplu taşımacıklıkta ne kadar Usul ve Adab ararsınız ki ?

Toplu taşımacılıkla yolculuk etmek ya insanların sinir ya da neşe kaynağı oluyor .. En çok şöförlere acıyorum, her sabah okula gitmek üzere otobüse bindiğimde şöför amcaya günaydın derim, galiba şöför amca dünün heyecan dolu mesai saatinin etkisinde kalmış olmalı ki; bana cevabı "Evet, arkalara doğru ilerlersek..." oluyor..

mustafa mavi

14 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 10:47

Bu arkalara doğru ilerleme meselesi beni iyiden iyiye sinir ediyor,pek yakında gazetelerde ''arkalara ilerleyelim diye uyarıda bulunan genç feci şekilde dayak yedi'' şeklinde bir haber okursanız muhtemelen o,ben olacağım.
Arkalara ilerlemeye engel teşkil eden tipler genellikle insan görünümünde olan fakat hareket ve davranış itibariyle deveye daha çok benzeyen şahıslar,laftan anlamıyorlar,ben aralarından geçmek için,müsade istemekten ziyade vücudumu kullanıyorum,benim tavrımda yanlış ama o duraklarda binemeyip bekleyenleri gördükçe,ön taraftaki sıkışıklığa şahit oldukça ve bütün bunların yanında körükten önceki ikili koltukların arasına yaslanmış,kulağındaki kulaklık sebebiyle dünya ile alakayı kesmiş ''develeri'' gördükçe kan beynime sıçrıyor...

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 20:13

Otobüslere yolculuk amacıyla binmeyen bir kesimde var. Bunlar bir bayan ve bir bay olarak eşleşiyorlarlar ve ahlak bakımından hiç nasibini almamış kişiler oluyorlar. Araç dolu olmuş boş olmuş onlar için hiç farketmiyor. Çok rahatlar hatta siz bir kere ters baksanız bile küstahlaşabiliyorlar. Bu günlerde hep banamı denk geliyor yoksa sayılarımı arttı bilmiyorum. Nemi yapıyorlar diye soruyorsanız buyrun videoyu izleyin.

abdullah37

14 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 20:16

İETT otobüslerine binen üç beş kişiden oluşan grup halindeki magandalar insanların sabrını taşırcak davranışlarda bulunmaktalar.

Aşağı yukarı tipleri,giyinişleri hemen hemen aynı olan bu serseriler otobüsün içinde yüksek sesle bağırarak birbirleriyle küfürleşip yolculuk esnasında her türlü pisliği yapmaktalar.Cep telefonlarıyla son ses özellikle tekno müzik açıp birbirlerine dinletip kendini barda zannedip kafalarını falan sallayarak bütün yolcuları rahatsız etmekteler.

Özellikle otobüslerin yoğun olduğu saatlerde bu çapulcular bayanları açık bir şekilde taciz ediyorlar ve diğer yolcular bu adi,şerefsiz pisliklerden tırstıkları için ses bile çıkaramıyorlar.

İETT otobüslerindeki bu magandalara,serserilere,çapulculara bir önlem alınması şart.

Engin

14 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 20:38

Alıntı:
Bunlar bir bayan ve bir bay olarak eşleşiyorlarlar

beterin beteri vardır, ya bir bay ve bir bay olarak eşleşselermiş?

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 20:52

Alıntı:
beterin beteri vardır, ya bir bay ve bir bay olarak eşleşselermiş?

Allah beterinden korusun. Ama bu gidişle yakın zamanda o da olur.

mustafa mavi

14 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 00:20

Beş sayfa olarak derlenen usulsüzlük ve genel adaba muhalefet konularının en önemlisi olarak küçüklerin büyüklere ve bayanlara yer vermeyişini görüyorum, üzerinde önemle durulması gereken bir konu bu,
özellikle yeni nesilde bu hassasiyeti maalesef göremiyorum

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM