Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mustafa mavi

14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 11:13

aslında yazmak içimden gelmiyor ama en kötüsüde gözle yada fiziksel olarak bayanların taciz edilmesi...

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 16:08
TACİZ

Evet hanımları trahatsız eden tipler var gerçekten.Ama unutmatyın bazen beyleri rahatsız eden hanımlarda var.Kalabalıkta ben sürtmeyeyim,deymeyeyim diye elimden geldiğince çabalıyorum amabir kısmı hiç oralı değil.

fatih küçük
14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 21:32

daha önceleri içeri havalansın diye otobüsün sunroof larını açıyordum. bir arkadaşımdan tesadüfen öğrendim. sinüzit rahatsızlığı olanlara rüzgar-cereyan dokunuyormuş. artık sunroof açarken etrafıma "rahatsızlığı olan varsa kapatabilirim " diye söylüyorum. ayrıca bu tür rahatsızlığı olanlar için otobüslerin kilitli olan, açılamayan sürgülü yan camları İETT tarafından düşünülmüştür. otobüsün ön taraflarında olurlarsa rahatsızlık olma ihtimali minimuma inecektir.

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 22:08

Alıntı:
bu bence "yolcu taşıma adabı" konusu.
Otobüs dolunca daha fazla yolcu alınmaması lazım. Ek otobüs konulması lazım.
Bu konuda yolcuyu suçlamak yanlış bence.

bu sistem Finükülerde mevcut araç taşıyabilecegi yolcu sayısı dolunca üst katta bulunan turnikeler devre dışı kalıyor ve türnikeden geciş alamıyorsunuz. Yerin altında fazla bir kalabalık oluşmamasını saglıyor.

mustafa mavi

14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 23:48

özellikle yaz aylarında beni ziyadesiyle rahatsız eden bir durum,
''sudan korkan'' bir güruhun banyo yapmayı sevmemesi yüzünden maruz kaldığımız pis kokular...

yine yaz aylarında kısa kollu giyildiği için ayan beyan ortada olan koltuk altı kılları(ve kokusu)...
vede alkollü olarak toplu taşıma araçlarına binenlerin ağız kokusu...

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2007, 23:56

Alıntı:
yine yaz aylarında kısa kollu giyildiği için ayan beyan ortada olan koltuk altı kılları(ve kokusu)...
vede alkollü olarak toplu taşıma araçlarına binenlerin ağız kokusu

Arkadaşlar biz alkollu yolcuyu almıyoruz fakat adam çakır keyif olmuş ayakta fakat kokuyor.Biz bu kişileri araçlara almadıgımızda Bazı yolcular bizi AKP adamları şeriatçılar veya gericiler olarak nitelendirilken hiç bir yolcu bize destek çıkmıyor.orda biz bu kişileri araçlara her nekadar bu tip sorunlarla karşılaşsakta almıyoruz.Ama sizlerinde duyarlılıgına ihtiyacımız oluyor.

mustafa mavi

14 yıl önce - Prş 25 Ekm 2007, 09:40

Alıntı:
Ama sizlerinde duyarlılıgına ihtiyacımız oluyor.

işte pek çok şeyin çözümü bu cümlede saklı...
malesef saklı kalmaya devam ediyor ortaya çıkmıyor bir türlü,çünkü duyarlılık denilen haslet sadece işin ucu bize dokunursa ortaya çıkıyor...
''neme lazım arkadaş,kim uğraşacak şimdi'' düşüncesini hayatımızda düstur edinmişiz

taha yasir 2
14 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 15:43

Selamlar

Malesef nemelazımcılık özelliklede istanbul gibi bir metropolde hızla büyüyerek artıyor,
İnsanlar birbirinden korkar oldular,nedir ne değildir birşey söylesem,bana bulaşırmı nasıl cevap verir,yol vermedi diye birbirini ç.ekip vuran insanların yaşadığı bu şehirde,herkes kendine göre haklı.Ama bizler hak ne ise bunu hatırlatmalıyız,yalnız kalsakta.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı artık bitmeli...[/b]

Can B
14 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 00:22

Ben bu linkteki mesajımda demişim ki;
Alıntı:
Benim en çok dikkat ettiğim konulardan birisi havalandırma delikleridir. Genellikle bunlar metronun/otobüsün tabanından bir karış yükseklikte olup yan tarafta yer alırlar. Bu durumda da pencere kenarında oturanlar oradaki "Lütfen kaloriferin üzerine ayaklarınızı koymayınız" uyarı yazısını görmelerine rağmen daha rahat ettikleri için ayaklarını oraya koymaya devam ediyorlar. Kaloriferin üzerinde kimin ayaklarını görürsem hemen uyarıyorum fakat ben inerken o kişinin/kişilerin tekrar ayaklarını oraya koyması beni cidden çok üzüyor

Bugün ANKARAY'da bu uyarı yazısının fotoğrafını çektim ve sizlerle paylaşmak istedim.

ÖF.TOKGÖZ

14 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 17:53

Bunu hakkında aslında derin bir kitap yazmayı düşünüyorum neşredebilecek varsa haber vermesini isterim.
Bursada oturuyorum ve Bursaray ile yolculuk ederken gördüğüm bir olay beni şoke etti.
45 - 50 yaşlarında bir amca güpegündüz metroda yere tükürdü. Bunu bu şekilde anlatmak istemezdim ama maalesef anlatmak zorundayım.! Böyle hayvanlar olduğu sürece ohooooo

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM