Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul ÖHO Kazaları
12   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
OzgurK
10 yıl önce - Sal 23 Ekm 2007, 04:46
[İST-A2.27] - ÖHO Kazaları

Silivri-Yenibosna Hattında Yaşanan Kaza
Bakalım o küçücük çocuğun kopan bacaklarının diyeti nasıl ödenecek?

Alıntı:

İki minibüsün yağışa rağmen son sürat yolcu kapma mücadelesi kazayla sonuçlandı. 24 kişi yaralanırken, 4 yaşındaki bir çocuğun bacakları koptu..
Silivri-Yenibosna hattında çalışan iki minibüsün yolcu kapma yarışı E-5 karayolunu kan gölüne çevirdi. Silivri'den 5 dakika arayla çıkan iki yolcu minibüsü Büyükçekmece Mimar Sinan köprüsü yanında çarpışarak takla attı. Kazada 24 kişi yaralanırken, 4 yaşındaki B. B.'nin iki bacağı koptu.

TAKLA ATTILAR
Kaza dün saat 16.30 sıralarından Büyükçekmece E-5 karayolu Mimar Sinan köprüsü üzerinde meydana geldi. Silivri-Yenibosna hattında çalışan Metin Akpak'ın kullandığı yolcu minibüsünden 5 dakika sonra Taner Nalçacan'ın kullandığı minibüs Silivri'den çıkış yaptı. İki şoför yolcu kapma yarışına girince birbirlerini geçmek için yağmura rağmen aşırı hız yaptı. Birbirlerine yol vermeyen sürücülerin kullandığı minibüsler Mimar Sinan köprüsü yanında çarpışarak takla attı.

'YARIŞIYORLARDI'
Yoldan çıkarak savrulan minibüslerden Metin Akpak'ın kullandığı araç seyir halinde olan Tamer Evirgen'in kullandığı minibüse çarptı. Kaza sonrasında aralarında sürücülerin de bulunduğu 24 kişi yaralandı. Kazayı yara almadan atlatan yolculardan Agah Bayrakçı, yağmura rağmen her iki minibüsünde aşırı hız yaparak birbirlerini geçmeye çalıştığını belirterek, "Ben Kumburgaz'dan bindim. Bir süre sonra yarışmaya başladılar. İçinde bulunduğum minibüs önündekine çarptıktan sonra takla attı. Kırılan arka camdan dışarı çıktım" diye konuştu.

http://www.sabah.com.tr/haber,8C15ED7BBA764A36806 ...D1E87.html

FıratKaradağ

10 yıl önce - Sal 23 Ekm 2007, 11:45

İ.E.T.T. denetimli bu hatta bu tip bir kazanın yaşanması, yetkililerin görevlerini yeterince yapmadığı anlamına gelir. Toplu taşıma yapıp, insan hayatını hiçe sayan araç sürücülerini ve işletmecileri ağır bir şekilde hapis ve para cezası ile cezalandıran özel yasalar gerekmekteki bu tip kazalar için önceden caydırıcı bir etken olsun. Bu tip bir olayın tekrarlanmaması dileğiyle...

Murat Caner
10 yıl önce - Sal 23 Ekm 2007, 12:20

Özel bir işletme kurulup taşımacılığı tercihli yoldan bu işletmeye yaptırmak gerek. Sürücüler araç sahibi olmamalı. İşletme araçların sahibi olmalı ve sürücüler maaşlı olmalı.

:BARIŞ:

9 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 20:40

Fotoğraflar pek güncel değil, ama yeni gördüm fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.
C-967

Kerem.
9 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 23:04

Arkadaşlar bugün 320A hattında çalışan bir araba bir evin balkonuna girmiş.Şöförler konuşuyordu. Durakta 2 otobüs varmış galiba,onlar kalkmasa en az 15-20 kişi ölürdü diyorlardı.Gene geçmiş olsun.İnşallah yaşanan son kaza olur bu.Yaralananlara acil şifalar diliyorum.
Buda linki:
http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2008/Hazi ...98272.aspx

En son Kerem. tarafından Çrş 04 Hzr 2008, 23:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ümit 806

9 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 23:25

Hat numarası 320 değil de 320A olsa gerek. 320A'ya Kozyatağı Kayışdağı Caddesi 'nde çalıştığım Ekim - Aralık 2007 döneminde bir kaç kez bindim ve gerçekten çok aşırı hız yapıyorlar. Bilhassa Hyundai marka araçlarla seyahat etmek bir işkence bu hatta

messiah_haktan

9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 01:18

Üstdeki kaza cok ilginc. Böyle bir yerde kim hakli kim haksiz nerden bilinecek. Ortada yol cizgisi yok, hatta yol bile yok, isik yok, levha yok, yani hic birsey yok.

İSMAİL ÇELİK

9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 17:33

Trafik zabıtası,sinyalizasyonu ve belirtici ve ayırıcı tabela ve çizgi olmayan yol ve kavşaklarda motorsuz araçlar motorlu araçlara,traktör ve iş mak. sürenler diğer motorlu araçlara,soldakiler sağdakilere,dönmeli kavşak dışındakiler içindekilere,ayrıca araçların seri olması baz alınarak motosiklet-otomobil-minibüs-otobüs-kamyonet-kamyon sıralaması geçerlidir.Ayrıca köşe başlarında karşıya geçen veya geçmek üzere olan yayalara yol verilir.

Tuncaaa
9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 19:46

Alıntı:
dönmeli kavşak dışındakiler içindekilere,ayrıca araçların seri olması baz alınarak motosiklet-otomobil-minibüs-otobüs-kamyonet-kamyon sıralaması geçerlidir.Ayrıca köşe başlarında karşıya geçen veya geçmek üzere olan yayalara yol verilir

bu kuralın dubai de çok sıkı bir şekilde uygulandığını hatta dönel kavşakta bisiklet bile olsa herkesin yol verdiğine şahit oldum, lakin bizim ülkede kimse kural tanımadığı için genelde dönel kavşakta durup kavşağa girene yol vermek zorunda kalıyoruz, bir kazaya sebep olmamak için vermezsek kaza olacağı apaçık, bununda başlıca sebebi ülkemizde ehliyetin her isteyene verilmesi, en basit trafik kurallarını bile kimsenin bilmemesi, trafik kurallarına uymama karşısında herhangi bir cezalandırma sistemi olmaması yada cezanın hafif kalmasıdır.
Avrupa'ya ilk seyahatimde karşıdan karşıya geçmek için yaya geçidinin başına geldiğimde en şaşırdığım şey arabaların anında durmasıydı, bizim ülkemizde ise insanlar kırmızıda bile durmuyorlar.
motosiklet sürücüleri kask takmıyorlar ve çoğu ehliyetsiz olduğu gibi trafik kurallarına kesinlikle uymuyorlar ancakm diğer sürücülerden saygı bekliyorlar.

Enis Aydogdu

9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 22:00

benimde geçen sene başıma bi kaza gelmişti.500T ile cevizlibağdan kartala gidiyodum.Kozyatağına 300 mt kala köprüden inerken öndeki kamyona çarptı.allahtansa kimseye bişey olmadı.Otobüsün ön camı olduğu gibi indi.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM