Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
batuhan-
14 yıl önce - Sal 01 Oca 2008, 22:21

Vallahi çok sevindirici bir haber,haliç çevresinde kullanılacak yazılmış,haliçe vapurların giremediği bir gerçek.Boğazdada sadece boğaziçi özel gezi hattında vapurlar kullanılmaktadır,bu hat prestij hattı olduğundan bakarsak 5 vapura;
Boğaziçi özel gezi(1)
Bostancı-Adalar(1) *Bu hattada,apayrı bir nostaljisi olan adaları cazip hale getirmek,teşvik amaçlı kullanılır.
Kabataş-Kadıköy-Adalar(1)
Eminönü Kadıköy(1)
Karaköy-H.paşa-Kadıköy hattına(1)tane verildimi dağıtım en verimli şekilde sağlanır.

turgutakbaş
14 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 04:01

engellilerin rahat kullanacak olmasına çok sevindim ... bakalım hakikaten öyle olacakmı pratikte ...

Süleyman Hilmi YILMAZ

14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 11:43

Alıntı:
- Oylama ile seçilen vapur modelinin ne zaman kaç tane üretileceği

Yeri burasımıdır bilmiyorum ama,

Çeliktrans-Düzgit ortaklığı tarafından yapılan vapurların 1.si Ağustos/2008 tarhinde bitecek,
Diğer 4 tanesi de 3 er ay ara ile teslim edilecek.

batuhan-
14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 14:03

Son bilgi 15 ocakta denize 5'ininde indirileceği.

Süleyman Hilmi YILMAZ

14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 14:38

Alıntı:

Aynı projeden bahsetmiyoruz sanırım. Çeliktrans-Düzgit tarafından yaplıan gemilerin şuan 1.cisi inşa aşamasında ve ağustos ayında denize indirilecek.
Haziran 2007 de sonuçlanan bir ihalede bu kadar kısa sürede 5 gemininde teslim edlmesi düşünülemez.

EmirOtluoglu

14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 16:42

Alıntı:
Çeliktrans-Düzgit tarafından yaplıan gemilerin şuan 1.cisi inşa aşamasında ve ağustos ayında denize indirilecek.

Düzgit Gemi'nin sayfasından edindiğim bilgiye göre; ilk vapurun Ekim 2008'de diğerlerinin ise 3'er arayla teslim edilmesi planlanıyormuş.

Alıntı:
First of the serie is expected to be delivered in October 2008, others following with three month intervals.

not: bu konu ilgili başlıkla çeliştiğinden, site yöneticilerimiz tarafından "ait olması gereken yere" taşınması uygun olur.

ismailK1636
14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 16:54

Alıntı:

Bilginin Kaynağını mahzuru yoksa yazar mısınız..

Alıntı:
Düzgit Gemi'nin sayfasından edindiğim bilgiye göre; ilk vapurun Ekim 2008'de diğerlerinin ise 3'er arayla teslim edilmesi planlanıyormuş.

Ben 2008'in sonu olarak duymuştum..
Tahminim ise 2009 şubat..
Neden mi? Belediye seçimleri 2009 martında da ondan..

Süleyman Hilmi YILMAZ

14 yıl önce - Sal 08 Oca 2008, 17:32

Sonuçta bu işi yapan özel sektör, belediye seçimi filan beklemez.
Kaldı ki tersaneler iş yaparken artık en az 3-4 senelik programlar yapıyorlar. Ağustos/2008 bilgisinide projede direk çalışan bir arkadaşımdan aldım.

Süleyman Hilmi YILMAZ

14 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 14:18

İdo'nun Haziran/2007 de sonuçlandırığı ve Çeliktrans-Düzgit Ortaklığının aldığı ihalede Yaptırılan 5 Adet vapur un 1.cisi Ağustos 2008 tarihinde denize indirilecek. Diğer gemilerin de 3 er ay ara ile denize indrilmesi planlı.

Basında çıkan haberleri bende okudum. Eski bir tersane çalışanı olarak bu kadar kısa sürede bir geminin yapılması imkansız olduğunu biliyorum. Gemi inşaasın en büyük kalemleri ithal geliyor. (Sac ve Ana Makine)

1. geminin şuan 2 bloğunun yapıldığını ve termin programında bir aksama olmadığını biliyorum.

Kaynak : İsmi bizde saklı olan bir proje çalışanı

Serhat Küçüközler
14 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 21:40

Yeni yolcu vapurlarımızın baş ve kıç tasarımlarını gösteren bir çizim...

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM