Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
can_ycln

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 19:49
30 Sene Sonra İstanbul Kentiçi Ulaşımı (2037)

sevgili wowturkey üyeleri ben istanbul ulaşımında 30 sene sonra ne gibi değişiklikler olabileceğini
merak ettim ve bu başlığı açtım sizin yorumlarınızı bekliyorum
ilk olara ben başlayayım
-pek çok metro hattı tamamlanır ve taksim-levent hattının 2.nesil vagonları gelir...
-metrobüs hattı celaliyeden başlar ve gebzeye kadar gider...
-minibüslere gelince kadıköy-pendik hattı hariç tüm minibüs hatları raylı sistem ve metrobüsle rakabet edemeyerek kaldırlır ya da kapanır (benim için çok iyi olur )
-taksilere gelince şahin taksiler hala yollardadır
-iett otobüslerine gelince yolcular citarolardan şikayetçidir 10 evvel nasıl leylandlardan kurtulmayı konuşuyorlardı,şimdi ikarusları hurdaya atmaktan söz ediyorlarsa,30 sene sonra da citarolardan kurtulmak istiyorlardır.(yav şu citarolar çok eskidi.düz yolda bile ite kaka gidiyorlar )
derler.ve citarolar büyük bir kısmi anadolu garajında yan yatıyordur )

DEVAM EDECEK....(denetçiler kilitlemezlerse )

Mustafa Urgancı

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 19:59
İETT

İETT'nin 1980'ledeki gayrı resmi açılımı "İneklik Etme Taksi Tut" idi.

Artık taksiler bile trafikte perişan.

2038'de diyorum; otobüsler 5 katlı, asansörlü falan olur. Belki duraklar da 5 katlı olur.

:BARIŞ:

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:04

Belki uçan otobüsler çıkar piyasaya, bende torunlarıma;" Bakın evlatlarım, zamanında biz karada zor giden İkaruslarda giderken şimdi sizin ayağınız yerden kesiliyor.uçan otobüslerle gidiyorsunuz" derdim herhalde:P

(Fazlamı salladım ne)

deniz1764

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:09

İETT o uçan otobüslerle başka gezegenlere seferler başlatır.(Ben de fazla salladım galiba)

Cem Telgeren
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:15

Alıntı:
Belki uçan otobüsler çıkar piyasaya, bende torunlarıma;" Bakın evlatlarım, zamanında biz karada zor giden İkaruslarda giderken şimdi sizin ayağınız yerden kesiliyor.uçan otobüslerle gidiyorsunuz" derdim herhalde:P

(Fazlamı salladım ne)

Yoo hiç de fazla sallamış sayılmazsınız. Bundan 30 yıl önce metrodan, körüklü otobüsten, metrobüsten ya da raylı sistemlerden bahsedilse ne tepki gösterilirdi bir düşünsenize. Sanırım bunlardan bahseden bir kişiye fazla hayalperest olduğu söylenirdi anında. O yüzden havada giden otobüs fikri çok da uçuk bir fikir değil bence.

Hadi bende biraz hayal kurayım:

2040 yılındaki gazetelerden alıntıdır :

Kadıköy (İstanbul) ile Merinos İstasyonu (Bursa) arasında havabüs seferleri önümüzdeki ay başlıyor. Bu seferlerde kullanılacak havabüslerin teslimatı başladı.

can_ycln

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:24

-yeni iett hatları da açılır..(çamlıca-yassıada,kumburgaz-sivriada )gibiuçan otobüsleri kulllanırız

Uğur Aydın
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:32

Hala Ikarus'lar işlemeye devam eder ne 2038 ne 2538 farketmez onlarsız olmaz...

:BARIŞ:

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 20:34

İkarus'ların ömürleri yetmez 30 sene sonraya.On lar 10 Sene bile zor dayanırlar.

Erkan YILMAZ
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 23:01

Edirnekapı-Sultançiftliği hattının deneme seferlerinde son aşamaya gelinir.
Ancak Edirnekapı köprüsü bitirilemediğinden seferler hala aksamaktadır.

Erkan Yılmaz

Doğukan.
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 23:08

30 sene sonra İstanbul Trafiği devam eder Kadir Topbaş bu trafikte işine gitmek için trafikte scooter'la gider

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM