Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
etoksoz
4 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:50

Alıntı:
2012 yılında bile ücret 4.25 ti. Bunu neden yazmıyorsunuz.

Köprü geçiş ücretlerinin artmasını savunan ne kadar çok kişi var
Ya kullanmıyorlar ya da çok zenginler...

Yiğit3344
4 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 11:55

Artışı savunmuyorum. Belli yılları alıp zam yapılmadan geçen yılları dışarda bırakarak algı yapılması hoşuma gitmiyor.

Ayrıca bu zamlar malesef kaçınılmaz. Çok büyük yatırımlar yapıldı ve finansmanı için kaynak lazım. Zamlar hoşuma gitmiyor ama sebeplerini anlayabiliyorum.

Şükrü Güllüoğlu

4 yıl önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:19

Yakında iki yönlü ücret alımı da başlayacaktır. Fiyatlar Avrasya tüneli seviyesine yakınlaşır. 2-3 seneye tek yön 10-15 lira civarı olacaktır benim tahminim. Geçiş talebi oldukça zam yapılacak. Şirketler ve işe gidenler kendini bu fiyatlara göre ayarlamalı.

Cemoli D18
3 yıl önce - Prş 10 Oca 2019, 11:26

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyoll ...erAna.aspx

Buradan güncel tutarları görebilirsiniz.

ERHAN DEMİR
2 yıl önce - Pzr 06 Ekm 2019, 21:23

Köprü ve otoyol ücretlerine güncelleme gelmiş.

Alıntı:
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 7 Ekim'den geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/bogaz-kopruleri-ve ...xPr2OWniGw

kami suyutmaz
2 yıl önce - Pzr 06 Ekm 2019, 21:45

Kocaeli,Ankara..v.s birçok kentte toplu ulaşıma zam yapıldı..
Ülkesel olarak bu sektörü doğrudan etkileyen böyle bir gerçek varken niçin o ve bu belediye eleştirilir acaba?

KGM otoyol köprü fiyatları,Tren fiyatları vede en son içhat Uçak bileti tavan fiyatıda zamlandıktan sonra sıra şehirlerarası otobüs fiyatlarına geldi bence

Hakan_ank89
1 yıl önce - Çrş 14 Ekm 2020, 15:57

Alıntı:
28.08.2020 tarihinde 15 Temmuz Köprüsü'nden Asya- Avrupa yönüne satın aldığım yeni aracım ile geçtim, sonrasında HGS bakiyeme baktığımda ücret olarak 10.50 kuruş kesildiğini gördüm.

Karayollarının sitesinde ücret tek yönlü olarak alınılır denilmekte ve yıllardır uygulama bu yönde diye biliyoruz. Buna rağmen dönüşte de ücret alındığını görünce şaşırdım.

Yıllardır Avrupa’dan Asya’ya geçerken ücret ödenen ama Asya-Avrupa geçişi ücretsiz olan bu köprülerde vatandaşın 2 defa ödeme yapması üstelik de bunun kimseye haber verilmeden, oldubitti şeklinde olması hem kamu vicdanı hem vatandaş için çok ağır bir yük.

https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli- ...liniyor-mu

Önceden sadece tek istikamette ücret ödenen 15 Temmuz ve FSM köprülerinde bir süredir her iki istikamette geçişte de ücret alınmaya başlanmış, vatandaş üzerindeki ücret baskısı her geçen gün artıyor mu, yoksa değişen birşey yok mu, bu sizin takdirinize kalmış.

Zamanında sadece maliyetini çıkartana kadar ücret alınacak denilen köprüler, sonradan gelen tüm hükümetler tarafından para makinesi olarak kullanılmakta, böyle bir gelirden hiçbir parti kolay kolay vazgeçmeyecek gibi gözüküyor.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM