Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İlayda Devrim
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 16:06
Bursa Gemlik otogar terminali açıldıBursa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki ulaşım sorunlarını çözecek yatırımları sırasıyla hizmete sunarken, sınırları içindeki ilçelerin ihtiyaçlarına da çözüm üretiyor.Bursa’nın en büyük ilçelerinden biri olan Gemlik’in, yıllardır eksikliğini hissettiği şehirlerarası otobüs terminalinin temeli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katılımıyla 18 Ekim Perşembe günü (yarın) atılıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Gemlik’e gelen ziyaretçiler kadar, Bursa ve İstanbul üzerinden Türkiye’nin dört bir tarafına seyahat eden yolcuların da uğrak noktalarından biri olan ilçenin, yeni proje ile modern bir terminale kavuşacağını söyledi.
Hizmette ayrım yok
Şehir merkezindeki hizmet eksikliklerini 3,5 yılda hızla hayata geçirilen projelerle gidermeye çalışırken, ilçelerin sıkıntılarını da dikkate aldıklarını ve çözüm ürettiklerini kaydeden Başkan Şahin, “Gemlik’in en büyük eksikliklerinden biri olan şehirlerarası otobüs terminalinin inşaatına başlıyoruz. Yalnızca şehirlerarası otobüslerin değil, ilçelerden beldelere ve köylere yolcu taşıyan minibüslerin de hizmet alabileceği terminal 12 bin metrekarelik bir alan yapılacak. Bilet satış birimleri, ticari ve yeşil alanlar ile müşteri otoparklarının yer alacağı terminal, ilk etapta 6 adeta şehirlerarası otobüs ve 8 adet köy minibüs peronu kapasitesi ile hizmet verecek. Terminalde ayrıca ilçenin ihtiyacına yönelik olarak ileride kullanılabilecek ek peronlar da ayrılmış durumda” diye konuştu.Başkan Şahin’den törene davet Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’e kazandıracağı terminalin ilçeye prestij kazandıracağına işaret eden Başkan Şahin, tüm Gemliklileri Perşembe günü (yarın) saat 12.00’da Yalova Yolu Umurbey Kavşağı yanında yapılacak temel atma törenine davet etti. Şahin, ayrıca aynı gün saat 14.00’de Batı Yakın Çevre Yolu Nilüfer Köprüsü altında Nilüfer Vadisi Rekreasyon Projesi temel atma töreninin gerçekleştirileceğini hatırlattı.

Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi


srwiper
14 yıl önce - Cmt 20 Ekm 2007, 13:24
Gemlik Yeni Terminal


ALINTIDIR.
( http://www.bursa-bld.gov.tr )Gemlik’te Terminal Coşkusu
Başkan Şahin, “bütün çalışmalarımız, insan merkezli hizmet politikamızın ürünüdür”

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tarafından inşaatı gerçekleştirilecek olan Gemlik Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin temeli, törenle atıldı.Başkan Şahin, Gemlik Umurbey Kavşağı’nda gerçekleştirilen temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin hızla gelişen kentlerinden Bursa’nın, yaşam kalitesini sürekli artıran bir şehir olduğunu söyledi. Geleceğin marka kentini bu bilinçle inşa ettiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız hizmetler; değişerek gelişen Bursa’yı hep daha ileriye taşıyacak hizmetler oldu. Projelerimiz, kentin siluetini değiştirdi. Bursa’nın modern şehirler arasındaki yeri gittikçe güçleniyor. Biz, hizmeti sadece bir alanda ya da bir bölgeyle sınırlamıyoruz. Bursa’nın, ilçeleriyle bir bütün olduğuna inanıyoruz.
Büyükşehir sınırları içindeki bütün hemşehrilerimize hizmetin eşit bir şekilde ulaşması için çalışıyoruz” dedi.“Gemlik’in de emrindeyiz”
Başkan Şahin, hizmetleri bölge ile sınırlandırmadıklarına dikkati çekti. Sosyal projeler hariç, Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’e bugüne kadar 20 milyon YTL’lik yatırım yapıldığına dikkati çeken Başkan Şahin, “Bunların arasında Gemlik Derin Denzi Deşarjı, 6 bin 500 metre uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hattı inşaatı devam eden projeler. Armutlu Çevre Yolu Gemlik’e yakışır hale getirildi. Kamyon garajı düzenlendi. Umurbey Yolu tamamlandı. Gemlik toplu ulaşım entegrasyonuna dahil oldu. Gezici sağlık aracı ücretsiz muayenelerini sürdürüyor. İlçenin ortasından geçen Çarşı Deresi ve Karsak Deresi temizlendi. Her şey sağlıklı gelişen Gemlik için” diye konuştu.
“Ulaşımdan altyapıya, kültürel faaliyetlerden, sosyal hizmetlere kadar bütün çalışmalarımız, insan merkezli hizmet politikalarımızın ürünüdür” diyen Başkan Şahin, Gemlik Terminali’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Gemlik Terminali ile şehirlerarası ulaşıma konfor geleceğini ifade eden Şahin, projenin 8 ayda tamamlanacağını kaydetti.
Bursa ve İstanbul üzerinde Türkiye’nin farklı yerlerine giden yolcuların uğrak noktası olan Gemlik’in artık misafirlerine daha konforlu hizmet vereceğini dile getiren Şahin, “Terminal yalnız şehirlerarası otobüsler değil, belde ve köylere de hizmet edecek. 12 bin metrekarelik alanda yapılacak terminalde 6 adet şehirlerarası otobüs peronu, 8 adet belde ve köy minibüs peronu ve ihtiyaca yönelik ileride kullanılabilecek ek peronlar yer alıyor. Bilet satış birimleri, idari ve ticari yapılar, müşteri otoparklarının yer aldığı terminalde, 5 bin metrekare yeşil alan da bulunacak” şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinin yeniden imar ederken sınırları içindeki ilçelere de ayrım yapmadan hizmete devam edeceğini dile getiren Başkan Şahin, yeni terminalin Gemliklilere hayırlı olmasını diledi.

Gemlik’in çehresi değişiyor
Gemlik Belediye Başkanvekili Menderes Bingül, her alanda gerçekleştirilen yatırımlarla Gemlik’in çehresinin değiştiğini ve geliştiğini belirterek, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bu değişime katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Gemlik Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Fatih Keke ve AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Enver Şahin, ilçeye verdiği destekten ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’e teşekkür plaketi sundu. Konuşmaların ardından terminale ilk harcı Başkan Şahin, diğer davetlilerle birlikte attı.


tarık_34

13 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 15:10

Terminal Ramazan Byaramında açılacak diye bi haber okudum, Gemlik li arkadaşlardan resim yükleyen ve bilgi veren olursa sevinirim..

wolfha

13 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 16:21

daha henüz bitmedi malesef

Süha
13 yıl önce - Sal 14 Ekm 2008, 12:38

Terminal hakkında son durum nedir ? Ne zaman hizmete girecektir ?musstafa
13 yıl önce - Çrş 10 Arl 2008, 22:06

gemlikte oturan bir arkadaş varsa bu terminal ile ilgili bir bilgilendirirse seviniriz.

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Prş 11 Arl 2008, 15:04

Terminal herşeyiyle hazır. Faaliyete geçmesi için neyi beklediklerini bilmiyorum. Belki bir açılış töreni bekleniyordur.

Samet Yılmaz

13 yıl önce - Prş 11 Arl 2008, 16:17

Bu terminalle ilgili son gelişmeler neler acaba?

Süha
13 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 00:21

GEMLİK TERMİNALİ HİZMETE AÇILDI
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN GEMLİK TERMİNALİ, TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.Vizyon projelerle kentin imajını değiştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘ulaştıran ulaşım’ hizmet zincirine yeni bir halka daha ekledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Gemlik Terminali, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törenle hizmete açıldı.Gemlik’te gerçekleştirilen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa’yı üç merkez ilçeden ibaret görmeden Gemlik, Mudanya, Kestel, Gürsu gibi tüm ilçeleri de dikkate alarak çalıştıklarını, Türkiye’nin ufkunu şekillendirmek ve kaderini belirlemek için yola çıktıklarını söyledi.

‘’Herkesin başkanı olacağım’’

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan 29 Mart’ta kurtulacağını savunan Başkan Şahin, çalışmalarını kavgayla değil sevgiyle sürdürdüklerini ve demokrasiden başka bir düşünceleri olmadığını bildirdi. Başkan Şahin, yerel seçimlerin kentlerin kaderini belirleme seçimleri olduğunu söyleyerek, “Vizyonu, sevdası, bilgisi, tecrübesi olan başkanların seçimi olan yerel seçimlerde halkımızın kendisine hizmet edecek başkanları göreve getirmelidir” dedi. Görevi boyunca kimseyi öteki saymadan herkesin ve her kesimin başkanı olduğunu ifade eden Başkan Şahin, yeni dönemde de bu tutumunu sürdüreceğini kaydetti. Bursa’da son 5 yılda kültür sanattan sosyal belediyeciliğe, tarihi projelerden ulaşıma kadar kentin vizyonunu geliştiren çok ciddi çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Şahin, 11 kavşak, feribot iskelesi, Kent Meydanı, arıtma tesisleri, Merinos Parkı, Gemlik ve Mudanya derin deniz deşarjı gibi pek çok yatırımların yapıldığını ve devamında da yeni projeleri bulunduğunu kaydetti.Gemlik yatırımlarının devamı gelecek

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Turgut’u çalışmalarından dolayı tebrik eden ve Gemlik’te yapılan yatırımları anlatan Başkan Şahin, “Gemlik derin deniz deşarjı, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları, Haydariye-Nacaklı’daki içme suyu artıma tesisinin revizyonu yapıldı. Gemlik İlçe ve köylere 8 bin metre içme suyu borusu verildi. İçme suyuna alternatif olarak Gemsaz, Cihatlı ve Şahinyurdu köyleri arasında kuyular açıldı. Hamidiye Köyü’ne 100 m3’lük su deposu yapıldı. Manastır Mevkii’ndeki deniz deşarjının yenileme çalışmaları tamamlandı. Çarşı Deresi ve Karsak Deresi’nin temizliği yapıldı. Kamyon Garajı düzenlendi. Umurbey Yolu tamamlandı. Armutlu Çevre Yolu Gemlik’e yakışır hale geldi. Gemlik toplu ulaşım entegrasyonuna dahil oldu. Gemlik’in ulaşımına konfor getiren 14 yeni otobüs hizmete girdi. Busmeklerden de 920 kursiyer faydalandı” diye konuştu. Gemlik’in sosyal ve kültürel faaliyetlerden de yararlandığını anlatan Başkan Şahin, gelecek dönemde de kesintisiz ulaşım için Gemlik kavşağı, yer gösterildiği takdirde Gemlik semt sahası yapımı, Gemlik mesire alanı, Karsak deresinin kapatılarak düzenlenmesi, ilçenin altyapısının yenilenmesi, Gemlik sahil yolu düzenleme projesi, atıksu arıtma tesisi, Kurşunlu – Kusmaz atıksu ön arıtma ve deniz deşarjı tesisi, 5 bin m3 Gemlik Çamlık su deposu, 240 km içmesuyu, yeğmursuyu, kanalizasyon hattı yapımı gibi çalışmalarının olacağını söyledi.

“Terminal Gemlik’e yakıştı”

Bursa rüyasının bitmediğini ifade eden Başkan Şahin, konuşmasında Gemlik Terminali hakkında bilgiler de verdi. Şahin, “Gemlik Terminali, yalnız şehirlerarası otobüsler değil, belde ve köylere de hizmet edecek. 6 adet şehirlerarası otobüs peronu, 8 adet belde ve köy minibüs peronu, ihtiyaca yönelik ileride kullanılabilecek ek peronlar, bilet satış birimleri, idari ve ticari yapılar, müşteri otoparkları ve 5 bin m2 yeşil alanıyla Gemlik’e yakıştı” şeklinde konuştu. Başkan Şahin, Bursa’yı modern bir seviyeye getirmek için kırat ruhuyla çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Halkın çalışkan başkanına sahip çıkacağını anlatan Şahin, yeniden göreve geldiğinde Bursa’nın çağ atlayacağını dile getirdi.

“Çıtayı yükselttik”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Turgut ise konuşmasında, Gemlik’te son 5 yılda, daha önceki belediye başkanları döneminde alınan hizmetlerin 5 katının hayata geçirildiğini söyledi. Turgut, ‘’Biz Gemlik’te alnımızın akıyla göreve geldik. Yine alnımızın akıyla görevi teslim edeceğiz. Bizden sonra göreve gelecek olan başkanlar, bizim belirlediğimiz çıtanın üzerinde hizmetler gerçekleştirmek zorundadır’’ dedi. Gemlik Terminali’nin yıllardır ilçenin ihtiyacı olan bir hizmet olduğunu aktaran Turgut, Büyükşehir Belediye Başkan Hikmet Şahin’e terminali ilçeye kazandırdığı için teşekkür etti.

“Başkanlarımız parti rozetini çıkaracak”

Açılış için Bursa’ya gelen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “İnsanların en iyisi insana hizmet edendir. Burada modern, çağdaş hizmet yaşantısının en güzel hizmetleri paylaşılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Turgut, Bursa’yı daha modern, çağdaş bir seviyeye getirmek için çabalıyorlar. Destek verdiğiniz için teşekkürler” dedi. Kriz nedeniyle Bursa’da yaşanan sıkıntılara da değinen Süleyman Soylu, “Bursa, Türkiye’nin Avrupa’ya ve dünyaya bakan şehri, can damarıdır. İnsanların rahat edeceği Bursa’nın oluşturulması için birçok tedbirin alınması gerekmektedir. Ülkemin her noktasındaki zenginliği, genç nüfusu ve üretmeye hazır bir halk görüyorum. Bu nedenle de yepyeni bir Türkiye hayal ediyorum. Devletin vatandaşına güvendiği, kimsenin yarınından endişe duymadığı, gençlerine güvenen bir ülke hayal ediyorum” şeklinde konuştu.

Soylu Başkan Şahin’i tebrik etti

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile DP Genel Başkanı Süleyman Soylu açılış kurdelesini keserek Gemlik Terminali’ni vatandaşların hizmetine açtı. Soylu, modern Gemlik Terminali’ni ilçeye ve Bursa’ya kazandıran Başkan Şahin’i tebrik etti.

Kaynak: http://www.bursa-bld.gov.tr/bbb_haber.asp?id=688

Not: Hayırlı olsun Gemlik. Güle güle kulanın.


muhammet3
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 23:31

İlginç görünümüyle Gelmik Otobüs Terminali.(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara