Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
serhatköprülü

10 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2007, 02:09
Adana - Galeria ve Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor

İleride bu görüntüleri göremiyeceğiz sanırım.Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Aytaç Durak burayı yıkmaya karar vermiş yerine park yapacakmış.Bildiğimiz gibi Aytaç Durağı kimse durduramaz yeterki birşeye karar versin.Peki bu doğrumu yani buranın yıkılması? Yıllardır Adana'nın en merkezi yerinde bulunan Galeria ilgisiz bekliyor.Neden biraz bakım yapılmıyor diye sorduğumuz bir zamanda bu değerli yer merkez park'a devam niteliğinde yıkılacak.Burada gitgide azalan mağazaların nedenide bakım yapılmaması ,özel bir şirkete devredilmemesi ve yıkıma zemin hazırlanması faaliyetleriydi.
Peki Merkezpark yetersizmi ? Yada nekadar bulunduğu bölgeye hizmet vermekte ? Ben Reşatbey'de oturmaktayım ve birkaçkez gitmişimdir.Orayı kullanan insanlar peki o bölgedemi oturuyor? Tekrar soruyorum bu bölgeye nekadar hizmet veriyor? Neden bu projeler varoşların bulunduğu bölgelerde yapılmıyor ve elimizdeki o bölgeye hizmet veren ,çok daha gelişebilecek bir yer yıkılyor? Galeria ilk açıldığı günki gibi olsa kim gitmez?Ama sırf bu plan doğrultusunda engellendi neyazıkki! Şimdi Galeria da gidilebilecek birkaç yer vardı onlarda galeria ile birlikte yıkılacak.Park büyüyecek asla birdaha oraya kimse gitmeyecek,bedava otobüslerle varoşlardan gelen halk dışında! Toros caddesine kadar etkilenecek,mangal yapan işsiz güçsüz insanla dolu güvenliksiz biryer halini alacak!

[Başlık Adana bölümünden bölünerek buraya taşındı. - serkanen - Sal 16 Ekm 2007 16:10 ]

Burakİdikut
10 yıl önce - Çrş 10 Ekm 2007, 18:15

Aytaç Durak'ın Galeria'yı yıkmak istediği doğru mu? Bu konuda bilgisi olan var mı başka?

Nadir Yılmaz

10 yıl önce - Çrş 10 Ekm 2007, 20:05

Sayın Aytaç Durak Galleriayı yıkarmı yıkar çünkü kendisinden başkasının diktiği ağacı bile sulamaz diyorlar
yazık ki yazık zamanında yapılmış hizmet vermesi gereken bir yer şehirin tam ortasında ve o zamana göre iyi sayılacak şekilde tasarlanmış galleria yıkılmamalıdır dahada iyileştirilmelidir.

weysell
10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 01:50

arkadaşlar aytaç durak ın galleria için yorumu sabun kalıbı ve bencede mantıklı bir yorum. ayrıca galleria nın tutulmamasının sebebi çok farklı. galleria dünya üzerindeki alış veriş merkezleri arasında dükkan satma usülü olan tek yapı. yani real carrefour gibi yerler kiralama usülü ile ama galleria dükkanların satımı usülü ile işliyor bu da oraya gelecek yatırımcı için büyük risk tabi. diğer sebep yüksek aidatlar. bizim de bir zamanlar büromuz vardı ve yüksek aidatlara direnemeyip kapattık. başka bir sebep dükkanların kullanışsız olması. dükkanlar çok küçük ve çok yanlış yerlere yapılmış. yani arka taraflarda karanlık kuytu köşelerde bile dükkanlar vardı. oralara şimdi duvar örülmüş. galleria açıldığı günden beri hiçbir zaman tam doluluk oranında çalışmadı. hiçbir zaman dolmadı ve dolmayacak. mimarisi kötü, iç dizaynı kötü, şekli kötü. evet adana nın alış veriş merkezine ihtiyacı var ama bu galleria olamaz. bursa daki zafer plaza gibi yerlere ihtiyacımız var. ve ben oranında yeşil alan olmasına mantıklı olarak bakıyorum. ama sanmıyorum yıkılacağını çünkü aytaç durak şuan bu kadar para harcayıp burayı yıkamayız demişti. hem yakın zamanda oraya kent meydanı da yapılacak oraların yeşil olması daha önemli. bana kalırsa mimar sinan açıkhava da yıkılıp yerine adam gibi biryer yapılmalı

erkan_
10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 12:51

bu yıkılıp tekrar yapmalar ne zamana kadar devam edecek? aytaç durak kesinlikle kendisi dışında yapılan herşeye karşı. yarın bir gün kendisi aday olamadığında merkez park kendi haline bırakılmış bir çiçek bile dikilmemiş sarhoşların cirit attığı bir yer olduğunu gördüğünde ne kadar üzüntü duyacaksa, kendi başkanlığı dönemi haricinde yapılan işlere sahip çıkmamayı o zaman daha iyi anlayacak.

tabi burada kaybeden yine adanalı olacak.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA