Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
tolginho

12 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 15:28

Alıntı:
afedersiniz ama buna bisiklet yolu denemez ... olsa olsa bisiklet güzergahı denir ... yayalar nereden gidecek ... yayanın gittiği yerde bisiklet olmaz bisikletin olduğu yerde otomobil ...

Evet bizim halkımız kuralları esnetmeye bayıldığından mıdır bilmiyorum, yaya yolu ile karışık bisiklet yolu mantığı işlemiyor.

Caddebostan - Maltepe arasındaki bisiklet yolunu çok kullanıyorum. Sahil bandının kalabalık olduğu saatlerde yayalar çoğu zaman bisiklet yolundan yürüyor, hatta bisiklet yoluna ani girişler yaparak problem yaratıyorlar. Bölgedeki görevliler de durumu düzeltmek yerine seyirci oluyorlar maalesef.

Ancak bu yoldaki koşu yolu, bisikletin aksine yaya yolundan ayrı gidiyor. O yüzden bisiklet yollarınında izole olması iyi olur. Ama minibüs yolu gibi yolda ne kadar ayırabilirler üzerine düşünmek lazım.

Tolga KAPROL

Hakanozh86

12 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 15:35

Alıntı:
afedersiniz ama buna bisiklet yolu denemez ... olsa olsa bisiklet güzergahı denir ... yayalar nereden gidecek ... yayanın gittiği yerde bisiklet olmaz bisikletin olduğu yerde otomobil ...

Tabiki de yaya ve bisiklet aynı yolu kullanamaz. öyle yayanın gittiği yol ayrı bisikletin gittiği yol ayrı bisikletin gideceği yol ayrı.

Daha fazla konu dağılmadan bu kadar yeterli.

Örnek Bisiklet yolları: (Resimli)
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1504498#1504498

İBB 1004km 2023 Bisiklet Yolu:

(+)

turgutakbaş
12 yıl önce - Cmt 05 Arl 2009, 16:42

Alıntı:
Tabiki de yaya ve bisiklet aynı yolu kullanamaz. öyle yayanın gittiği yol ayrı bisikletin gittiği yol ayrı bisikletin gideceği yol ayrı.

Daha fazla konu dağılmadan bu kadar yeterli.

Örnek Bisiklet yolları: (Resimli)
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1504498#1504498

İBB 1004km 2023 Bisiklet Yolu:

bu haritadaki bisiklet yollarının bir çoğunda ama yaya ve bisiklet aynı yerden gidiyor

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 14:31

Burada şu an için olabilecek un uygun,en ucuz ve ileride esnek kullanımada izin verecek proje metrobüstür.

triggerhappy
12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 08:38

Metrobusun cok verimli bir proje olmadigini dusunuyorum, ozellikle bu hat icin.Calisanlarin %70'nin toplu tasima araclarini kullandiklari Manhattan'da ulasim cogunlukla yer altindan trenlerle yapiliyor - herkes gayet memnun gozukuyor. Cok maliyetli olabilir fakat en verimli calisma benzer sekilde olacaktir. Planlanan havarayda guzel olabilir ama estetik olarak nasil durur emin degilim...
Metrobus hattinda arac sayisi ve otobuslerin yasi ne kadar artarsa o kadar cok hizmette aksamaya neden olur.
Ayrica kendi araclariyla isine giden kisiler metrobuste binme, inme ve yogunluk gibi problemlerden dolayi bu ulasim araclarini zaten kullanmayi tercih etmiyorlar sonucta...

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 10:54

Alıntı:
Metrobusun cok verimli bir proje olmadigini dusunuyorum, ozellikle bu hat icin.

İBB şu an hiçbir raylı sistem düşünmüyor somut olarak.Havaray diyorlar ama oda hem pahalı hemde estetiği bozar burada açıkçası.

Hiç olmazsa metrobüs yapılsın,ileride şu an düşünmeseler bile Boıstancı-Dudullu metro projesi bu güzergahtan Kadıköy'e bağlanacaktır.

turgutakbaş
12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 14:31

Alıntı:
İBB şu an hiçbir raylı sistem düşünmüyor somut olarak.Havaray diyorlar ama oda hem pahalı hemde estetiği bozar burada açıkçası.

Hiç olmazsa metrobüs yapılsın,ileride şu an düşünmeseler bile Boıstancı-Dudullu metro projesi bu güzergahtan Kadıköy'e bağlanacaktır.

hocam peki bir şey soracağım tramvay metrobüsten ne kadar fazla maliyetli olacaktır ... ben rakamları bilmediğim ... çok uçuk bir fark yoksa bence tramvay tercih edilmeli ...

nazım bıçak

12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 14:52

Alıntı:
hocam peki bir şey soracağım tramvay metrobüsten ne kadar fazla maliyetli olacaktır ... ben rakamları bilmediğim ... çok uçuk bir fark yoksa bence tramvay tercih edilmeli ...

Sultançiftliği - Vezneciler + Eminönü-Kabataş hattı birlikte Tramvay hattı olarak 110 milyon dolara ihale edilmişti. daha sonra hattın bazı bölümleri yeraltına alındığında fiatı değişmişti.
Sultançiftliği- Vezneciler 15-16 km + Eminönü Kabataş arası.....? m bu fiata yapılıyorsa ordaki mesafeye göre hesaplayabilirsiniz

turgutakbaş
12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 15:20

Alıntı:
Sultançiftliği - Vezneciler + Eminönü-Kabataş hattı birlikte Tramvay hattı olarak 110 milyon dolara ihale edilmişti. daha sonra hattın bazı bölümleri yeraltına alındığında fiatı değişmişti.
Sultançiftliği- Vezneciler 15-16 km + Eminönü Kabataş arası.....? m bu fiata yapılıyorsa ordaki mesafeye göre hesaplayabilirsiniz

zeytinburnu-kabataş hattı büyük ihtimalle kadıköy ziverbey göztepe bostancı hattı kadar olacaktır ... bilemiyorum genede tam google earth amcaya sormak lazım bir ara

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 15:58

Kadıköy-Bostancı olsa idi 8900mt. olacaktı.

Kabataş-Merter(Zeytinburnu) 15800mt. yanlış bilmiyorsam.

sayfa 26
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM