Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tolginho

14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 00:13

Alıntı:
Çünkü bu hattı tıkayan tek unsur minibüsçüler.

Tabii ki öyle o yüzden minibüsleri kaldırmak için böyle bir çalışmaya gidiliyor. Minibüsleri kaldırabilmek için alternatif konulması gerekiyor. O da metrobüs olabilir.

Aslında bu noktadan sonra inşaat süresince trafik nasıl şekillenidirilebilir onu tartışmak iyi olabilir. Bu inşaa sürerken yol daha da tıkanacak. Benim önerim 2,112 ve 128 i kaldırarak ya da bağdat caddesine ve/veya e-5'e çekerek bunlara besleme yapan ring hatları oluşturmak.

Tolga KAPROL

Doğukan.
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 00:15

Bencede doğru bakınız o caddede insandan çok minibüs görürsünüz orda bi binanınçaytısına çıkın aşağıda mavi renk görürsünüz buraya metrobüs gerek yok minibüsleri kaldırın bak bakalım trafik oluyor mu?

m.ertug
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 00:19

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=628662#628662

Bir diğer konu başlığında buraya da değinmiştim, doğrusu budur bana göre; minibüsler de kaldırılırsa çok işe yarar, çok da güzel olur! Desteklerim...
(Bu başlığı açtığınız için de, ayrıca teşekkür ederim.)

Ayrıca;
Alıntı:
Arkadaşlar kusura bakmayın ama bence bu hat üzerinde hiç bir şey yapılmasına gerek yok. Çünkü bu hattı tıkayan tek unsur minibüsçüler. Yolu öyle tıkıyorlar ki trafiği yavaşlatmanın yanı sıra kimseye de geçit vermiyorlar.
Haklısınız, ancak minibüsleri kaldırınca nüfus/gelir seviyesi ile birlikte bunca minibüs kalkarsa ulaşımı sağlamak için otobüs yetmez, eğer otobüs olursa sadece ayrı hat olması ve hatta belli bir standardı olduğunu düşündüğüm/okuduğum metrobüs olması işlevsellik kazandıracaktır(minibüslerin kaldırılışına).

Not. Moda'da, halen daha teyzelerimiz, amcalarımız Yoğurtçu Parkı'ndan Kadıköy'e(Rıhtım'a) otobüs/ring yok sanırım... Otobüs'e gerek de yok aslında, ufak belediye dolmuşu/minibüsü de olabilir(Kızıltorak üzerinden...) Soğuklar geliyor...

Saygılarımla;

Murat Caner
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 13:15

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=46793

Yukarıdaki bağlantıda geçen öenrimi değiştiriyorum. Daha önce Avcılar Söğütlüçeşme kesinleşmediği için Göstepe’den aktarma düşünmüştüm. Şimdi Söğütlüçeşme Kadıköy Belediyesi Bostancı daha usa yatkın geliyor. Diğer ana metrobüs(Avcılar Söğütlüçeşme) benim İstanbul için düşündüğüm örümcek ağı toplutaşıma dizgesi ile %95 örtüştüğü için bu kuşağa tümleşmesi de önemli.

Fotoğraftaki kara geçkiyi D-100'e çıkmadan Kadıköy Belediyesi'ne oradan da Altıyol'dan tramvayın baş durağına tümleştirebiliriz. İDO deniz Otobüslerine de tümleşmiş olur. Orada zaten bir tercihli yol var. Kadıköy meydana gelişi buradan verip gidişi Moda'nın dar sokaklarından birini trafiğe kapatıp Salıpazarı'ndan geçerek yapabiliriz.

Benim bir ara oraları yayan gezmemgerek.

Aslında ben bu geçkiyi hazırlayıp ağ alanına eklemiştim ama bulamıyorum.

ufukaydın
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 18:26

Minibüsler kalksın demişsiniz fakat bu minibüslerin 1tanesinin hat fiyatı trilyonla ifade edilirken bu dedikleriniz hayal gibi bişey. kaldiki 30 saniyede bir bitane minibüs geçmekte gerisini siz düşünün.

Recep Özer
14 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 23:06

Akın abi uzun yıllar bu hatta yolculuk yaptım. Bence yol bazı noktalarda problem çıkarabilir. Ancak arkadaşın dediği gibi yolun büyük bir kısmı genişletilmeye müsait. Bu sayfığını caddeler üzerinde caddeler geniş yer tutmakta. Varsın az yer kaplasınlar da burada bir metrobüs hattı oluşsun. Vallaha mükemmel bir fikir. Düşünsünler bir sene de faaliyete geçer. Sonuna kadar destekliyorum. Gerçekten Pendik-Kadıköy hattında yolculuk yapanlar bilirler. Az strese sokmuyor insanları bu minibüsçüler.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 00:08

Doğru.. Bu cadde biraz enteresan bir genişliğe sahip. İstanbul'un birçok caddesinde olduğu gibi daralıp genişlemeler buranın da kaderi... Yine de caddeye komşu bahçelerden bir miktar istimlâk ile ve şerit genişlikleri üzerinde ufak oynamalarla (3.00'den 2.80'e iniş-çıkışlar, 3.25'e yükseltmeler gibi) araçözümlerle şerit adedini koruyarak birşeyler yapılacak galiba...

Akın KURTOĞLU

tolginho

14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 00:12

halen akıl sır erdiremediğimiz şekilde E-5'i 12 şerit yapan belediye bu yolu da 6 şerit yapar.

Tolga KAPROL

Fatih Can
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 10:52

Alıntı:
halen akıl sır erdiremediğimiz şekilde E-5'i 12 şerit yapan belediye bu yolu da 6 şerit yapar.

Tolga KAPROL

Hani diyorlar ya sanal buyume sanal enflasyon falan bu yol da oyle oldu sanirim cogu kisi 12 serit olamaz diyordu.

Bu hatta serit genisligi dusurulebilir sanirim epey buranin hizinin e-5 gibi olmasina gerek yok 50 km0sa i gecmemek gerek zaten.

hüseyin avni
14 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 12:10

Bu hat bostancıya kadarmı gelecek,yoksa pendiğe hatta devamında sahilden tuzlaya kadar uzatılacakmı?

sayfa 2
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM