Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 23:03
[İST-A7.52] - Kadıköy-Ziverbey-Bostancı (Minibüs Caddesi) Metrobüs HattıAlıntı:
Avrupa ve Anadolu yakasında 3'er olmak üzere 6 yeni hattın etüt çalışmaları tamamlandı. Yeni metrobüs çalışmalarına yıl sonunda başlanacak. Yeni yapılacak metrobüs hatları ile metro, tramvay ve deniz araçlarının entegrasyonu sağlanarak trafik sorununu asgariye indirmeyi hedeflediklerini belirten İstanbul Elektrik Tünel Tramvay (İETT) Genel Müdürü Mehmet Öztürk, "Avrupa yakasında Edirnekapı-Vezneciler, Kabataş-Beşiktaş ve Beşiktaş-Taksim olmak üzere 3 metrobüs hattı düşündük. Anadolu yakasında da Bağdat Caddesi, Sahil Şeridi ve Minibüs Caddesi'nde 3 olmak üzere 6 yeni güzergâhta metrobüs projesi uygulayacağız." diye konuştu.

İstanbul'un Anadolu yakasında; "Minibüs Caddesi"nde (Fahrettin Kerim Gökay Caddesi-Şemsettin Günaltay Caddesi) yapılması plânlanan Metrobüs hattıyla ilgili her türlü doküman ve yorumu bu başlık altında biriktireceğiz.

Akın KURTOĞLU


Enes A.
15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 01:10

Bu yol İBB'nin yaptığı ve hala yapmakta olduğu çalışmalarla 2*2 şeklinde ki çoğu yerde bu tek şerite düşüyor.

Eğer tek şerif metrobüse ayrılacaksa dieğr araçlar bu yoldan nasıl gidecek?

Yok trafiğe karışık gidecekse 17'in sefer sıklığı arttırılsın yeter.


tolginho

15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 01:15

Minibüs yolundaki binalar zamanında yoldan geride inşa edilmiş daha doğrusu belediye böyle iskan vermiş buraya. O yüzden çok fazla bina yıkmadan, bahçelerden 1'er metre istimlak edilecek. Zaten yol geometrisinin düzeltilmesi düşünülüyordu ve bu istimlak yapılacaktı. Şimdi metrobüs projesi de ortaya çıkınca tekrar gündeme geldi.

İstimlak dışında yaya kaldırımları da İstanbul geneline göre standartlardan daha geniştir çoğu yerde, o yüzden çok büyük istimlaklara gidilmeden 2 şeridi metrobüs olmak üzere 3x3 şeritlik bir yola dönüşebilir burası.

Tolga KAPROL


Enes A.
15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 01:19

bu proje ne zaman belli oldu?

Kadir Topbaş minibüs caddesinde yapılan çalışmaların 2 yıl süreceğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.Ve bu süre hala dolmadı ynai çalışmalar devam ediyor.Yapılan yollar yneiden kazılıp, sökülüp dağıtalacak mı ynai?

Bu kadar plansızlık olur mu?Eğer böyle bir projeye başlanırsa o bölgede oturan halk isyan eder.Minibüs caddesini kullananlar bilir o düzenleme çalışmaları bile ne kadar çile çektirmişti bize ve hala da çektiriyor.


Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 05:04

Ziverbey Minibüs caddesindeki darboğazları bir harita üzerinde işaretleyen bir arkadaş olursa, memnun oluruz... Böylece, yolun akışkanlığına ket vuran kısımlar daha net görülebilir.

Akın KURTOĞLUNecdet Cevahir
15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 05:27

Bu hat üzerinde öyle önemli bir darboğaz yok. Küçük istimlaklarla bu iş halledilebilir..Ancak tabii ne kadar sürede olur bu iş orası önemli. Malum birçok yer mahkemelik olacaktır. Bunların sonuçlanmasını beklemek bir hayli zaman yitirilmesine yok açacaktır.. Aklıma gelen ilk yer mesela hemen Göztepe kavşağında yer alan Fahrettin Kerim Gökay vakfına ait köşktür. Burası zaten hiçbir genişletme çalışmasına bildiğim kadarıyla müsaade etmiyor. Üstelik ana caddenin en dar yeridir burası. Bu gibi zorluklar aşılıra minibüs caddesi tabir ettiğimiz bu yol artık bir ferahlığa kavuşabilir diye ümit ediyorum. Birde tabii minibüslerin durumu varki bu proje gerçekleştiği zaman kesin olarak kalkmaları gerekiyor..Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 05:43

Bu hatta; "10"ların yolu da diyebiliriz. (Çok yıllar öncesinin ise 18'leri )

Akın KURTOĞLU


Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 13:00

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=628136#628136

başlığında Semih'in ilginç bir önerisi vardı. Boğaziçi'nden gelecek olan Metrobüs hattının sahilden Bostancı'ya uzaması şeklinde... Belki Ziverbey minibüs yolu da, yine Mecidiyeköy-Boğaziçi Köprüsü yoluyla gelecek olan ve şimdilik Söğütlüçeşme civarlarında sonlanması planlanan Metrobüs hattının uzantısı şeklinde çalışacaktır. Ana hat, bu noktaya kadar ortak geldikten sonra, biri Ziverbey'e, diğeri de Bağdat/Sahilyolu'na dallanabilr.

Akın KURTOĞLU


İSMAİL ÇELİK

15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 17:49
KADIKÖY-BOSTANCI METROBÜSÜ


Bu noktada tramvay planlanıyordu.2 raylı sisteme yakın diye iptal edildi.Ama burada metrobüs şart.
S.çeşme-Beşyol arsında mesele yok.Yani var ama çözülebilir.Burada yol çoğu yerde bir yönde iki şerit.Sokak giriş-çıkışlarıda çok fazla ama bir şansımız var.Çoğu yerde oldukça geniş kaldırımlar var ve burada yaya yoğunluğuda yoktur.Öncelikle kaldırımlardan yer alarak yol genişletilecek ve yolun ortası metrobüs yolu olacak ve orta peron şeklinde duraklar olacak.
Bu güzergahta Mazharbey ve Göztepe kavşaklarında trafik çok sıkışıyor burada kavşak düzenlemesi şart,bunlarada fikrim var bunlarıda yazacağım.
S.Çeşme'den Kadıköy'e bağlantı şart ,bunun için iki alternatifim var.YA tünele sokacağız ve veya köprü ile Eyüp Aksoy cad. çıkartarak Acıbadem Carrefour'un önüne kadar gelip burada ya tünele girerek veya yine köprü ile Haydarpaşa garı kenarından yer alarak mevcut iskeleye ulaştırmalıdır.
Beşyoldan sonrada tünele sokup iskeleye çıkarmalıdır.


mehmetkonyar
15 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 23:22

Arkadaşlar kusura bakmayın ama bence bu hat üzerinde hiç bir şey yapılmasına gerek yok. Çünkü bu hattı tıkayan tek unsur minibüsçüler. Yolu öyle tıkıyorlar ki trafiği yavaşlatmanın yanı sıra kimseye de geçit vermiyorlar. Şöyle bir örnek verebilirim size: bazen Ayşe Kadın'a (Suadiye) arkadaşımı görmeye giderim. Normalde Koşuyolu'ndan burası 1 saate yakın çeker. Ancak geçtiğimiz haftalarda yapılan ÜDS sınavına beraber gitmeye karar verdik. Sabahın o saatinde ben Ayşe Kadın'a yarım saatten az bir sürede gittim. Şimdi diyeceksiniz ki sabah trafiği. Her yerde trafik azalsa zaten sorun çözülür. Ancak minibüs caddesi bu minibüsçüler tarafından öyle böyle tıkanmıyor. iki şeritli bir yolda park etmiş arabalar ve birbirine geçit vermeyen minibüsçüleri düşünün. Düşünmenize gerek yok çoğunuz gün boyunca şahit oluyorsunuz zaten.sayfa 1
123 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM