Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 14:13
İstanbul Özel Halk Otobüsleri'nin Bilet Vermemesi konusu

Arkadaşlar sitemizde bir çok özel hâlk otobüsü konusu oldugunun bilincindeyim. Lâkin bilet verme konusu başka konulara sapmış olması sebebiyle bu konuyu açtım. Arama motorundan da böyle bir konu yada başlığı raslamadığım için bu konuyu dile getirdim. Herkes başka birşey diyor. Bilet vermiyor, şöyle böyle. Lâkin bugün yollarda, otobüslerin içinde biletler vardı. Bilet alan kişi ya iki adım ileride yada otobüsten indikten sonra yere atıyor. Ne yazıkki böyle. En azından bilinçli olarak çöp kutularına atalım. Ben şahsen bu uygulamayı Beğendim (+1)

İndirimli Bilet

Tam Bilet

Resimler Kalitesiz, Affınıza sığnıyorum

Nejat BİLGİNOGLU

Gürcan Gürel
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 14:42

Bu biletler çevre kirliliğinden başka birşey değil. Zaten uygulamada da herhangi bir resmiyeti yok.

kaan kaya1990
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 15:45

Bende bu forumda birşey fark ettim özellikle İstanbul da Özel Halk Otobüslerine karşı bir düşmanlık bir çekememezlik var.Herkes sanki iett çok iyiymiş gibi hep özellerden şikayetçi nedenide Özeller sürekli araçlarını yeniliyolar,vatandaşa iett den daha iyi hizmet ediyolar ve en önemlisi bu araçların şahsa ayit olmasını vede araç sahiplerinin (dışardan para kazandığı görünüyo ya alakası yok aslında hep zarar)para kazanmalarını kıskannıyolar tahamül edemiyolar diye düşünüyorum

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 15:59

Herkes bu forumda birşey farkediyor demek.Ne garip Yeni Üye olan çoğu arkadaşımız bu yanlışa düşüyor.Ne kadar yazık Siz siz olun ilk izlenimlere önem vermeyin. Sitemizde 30 gün kadar bir süre durursanız anlarsınızki, biz site olarak düşmanlık değil, neye daha faideli olabilir diye, tabir-i caiz ise kendimizi yırtıyoruz.Çünki biz, Ülkemizi, ve insanları seven kişileriz. Bir kişi sitede bir kelime öğrense biz
mesut,bahtiyar oluruz.

Özel Mesaj ile yazmadım, çünki herkesin, özellikle yeni üye olanların bilgilenmesini istedim.Bağışlayın

Nejat BİLGİNOGLU

semih89
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 16:03

iett dışında hiçbir kimse zararına iş yapmaz ve milyarlarca lira parayı o işe yatırmaz ...

istemeden halk otobüslerinin çoğu bilet vermiyor , ben akbil kullanıyorum zorunlu olmadıkça halklara binmemeye çalışıyorum , bindiğimde de akbil kullandığım için böyle bilet isteme olayına çok nadir rastlıyorum ama para verip bineceksem de mutlaka bilet alıyorum . Bunun hem yolcular için hem de vergi toplayan devlet için tek çözümünün para verince akbil basılmasına geçişmesidir diye düşünüyorum.Zaten adamdan bilet isteyince möl möl insanın suratına bakıyorlar sanki kötü bi iş yapıyor gibi hissediyor insan

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 16:12

Ben bugün hem akbil bastım, hemde bilet aldım. Hattâ biletçi bey, "Fenerbahçenin Maçınada Gidersin" dedi.

Nejat BİLGİNOGLU

Gürcan Gürel
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 17:37

Çok güzel bir örnek. Özel halk otobüslerinin lakayıt hareketlerinden biri.

Elbette büyükşehir belediyesi imkanları nispetinde hizmet vermeye çalışıyor. Fakat ÖHO şikayetleri daha fazla.

En basit örnek 500 kodlu Cevizlibağ köprü geçişli araçlar.

Şahsi düşüncemdir kimse alınmasın ama, ÖHO'lar işlevlerini-görevlerini layıkıyla yapmıyorlar.

Doğukan.
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 17:49

Bu ülkede en çok vergi kaçıran devlete zarar veren kuruluş ÖHO alışverişlerde hizmet karşılığında fiş almak zorundasın ama ÖHO hiç fiş belge bilet vermezler devletini seviyorsan vergi kaçırmak istemiyorsan MALİYE BAKANLIĞI'na bildireceksin bana hizmet karşılığı belge vermiyor diyeceksin bunlar doğru şeyler arkadaşlar

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 20:17

Vergi konusuna hiç girmeyin. Lâkin işini dürüst yapanlar bugün bana verdiği gibi herkese veriyor. Onun için tamamını kapsamayalım.

Nejat BİLGİNOGLU

CUMHUR ARSLAN
11 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 20:32

aldığı ücret karşılğı bilet veren ö.h.o. var mı?
ilginç? yıllardır ben hiç rastlamadım?? çok şaşırdım doğrusu!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM