Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
yusuf lutfi

9 ay önce - Cum 28 Arl 2018, 19:28

Atatürk Parkından,

(+)

Resul GUL
8 ay önce - Cmt 26 Oca 2019, 13:35

Tarihe Tanıklık eden bir Anıt Ağaç Hacı Bayram da yer almaktadır..

İşgal zamanında 10 ve 11 Haziranda Kocavezir, Tepebağın güney kesiminde oturan pek çok kişi öldürülürken, Hacıbayramda 64 kişi kamalanarak öldürülmüş

Murat Tekin Katliamın Bu ağacın altında gerçekleştiğinden bahsetmişti..

Daha sonra Akşam üzeri de Ermeniler, Kahyaoğlu çiftliğinde (Şehitlikte) 27 erkek 12 kadın ve 3 çocuğu katletmişler 4 kişi ise öldükleri sanıldığından kurtulmuştu.

Bilgiyi Yeşiloba Şehitliği de paylaşmıştım.

Adanali1981

8 ay önce - Cmt 26 Oca 2019, 15:49

Küçükken Babamla buralardan çok geçmişliğimiz olmuştur, halen Adana’ya gelirken hemen karşısında bulunan Eyvan Kebap ve Birbiçere uğrar yemek yerim ama bu bilgilere ilk defa sahip oluyorum, bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim Resul bey, artık misafirlerimle yemek yemeye uğradığımda bu bilgileri onlarlada paylaşacağım.

Resul GUL
8 ay önce - Cmt 26 Oca 2019, 17:09

Ben de bu bilgiyi Geçen yıllarda Bu çevreyi bize gezdiren Murat Tekin Beyden işittim..

Muhtemelen Milli Mücadele döneminde yaşanmış bu olaydan bahsetti Ama ağaç olarak bu kauçuk ağacını gösterdi Buraya insanlar bağlanarak öldürülmüş. Umarım olayları karıştırmıyorumdur Ama buranın böyle bir acı olayı varmış..

İnşallah kendisi de Siteye girip bizi bilgilendirir..

Ahmet Günen
8 ay önce - Cmt 26 Oca 2019, 17:23

Alıntı:
Muhtemelen Milli Mücadele döneminde yaşanmış bu olaydan bahsetti

Birinci Dünya savaşı sırasında işgalci Avrupalılarla beraber olan Ermeniler Müslümanlara çok büyük zulüm yapmıştı. Akabinde tehcir kanunu sebebiyle Ermeniler tehcir edilmişti. Milli mücadele sırasında Ermeniler Müslümanlara zarar verecek durumda değildi...

sayfa 8
ANA SAYFA -> ADANA