Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Bülent01
2 yıl önce - Cmt 31 Arl 2016, 16:35

Yeni Valilik bahçesindeki bu palmiyelerin boyları benim çocukluğumda bayağı kısaydı, o zamanlar burası Sümerbank lojmanlarına aitti ve lojmanda otururduk. Fotoğrafta görünen palmiye ağaçlarının çoğunda hatıralarım vardır, siyah küçük meyvelerini toplamak için her yerimiz yara bere içinde kalırdı. Hala zaman zaman gördüğüm ağaçlar ama yinede beni maziye götürdünüz, teşekkür ederim Resul Bey.

Mor Yel
2 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 23:49

Bu konu çok pasif kalmış eskiden Orman Bölge Müdürlüğünün sitesinde Nerede ?Hangi Tür? Kaç yaşında? gibi bilgiler vardı alıp buraya yapıştırmak istedim fakat kaldırmışlar en azından yakın olan yolu düşen fotoğraf çeker bi arşiv oluşurdu.

Nette Ağaçlarla ilgili bir sitede Adana Anıt ağaçlar başlığı var fakat bilgiler 2005 yılına ait o yüzden almadım. Elinde böyle bir bilgi arşivi olan varsa buraya atarsa en azından yakın olanlar fotoğraflar ve Anıt Ağaç arşivi oluşur...

Ahmet Nadir İşisağ

2 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 10:18

(Edt.Niyazi Demir- )

Belemedik ANIT ÇINAR ağacı yağan karın ağırlığına dayanamadı ve bir dalını kurban verdi. Belemedik Güzelleştirme ve yaşatma derneğimiz olarak, 200 yıldan fazla yaşı olan ağacımızın durumunu baharda Tabiat ve Kültür Varlıkları koruma kuruluna tescili ile müracaat ederek soracağız. Tedavisini sağlamaya çalışacağız.

Resul GUL
2 yıl önce - Prş 04 May 2017, 23:04
Adana'da Anıt Ağaçlar

Park Adana Avm nin önündeki 180 yaşındaki Zeytin Ağacı..

yusuf lutfi

1 yıl önce - Çrş 22 Ksm 2017, 17:39

Adana Atatürk Parkından.

(+)

(+)

sayfa 6
ANA SAYFA -> ADANA