Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir'de Projeler ve İnşaatlar
123 ... 138139140   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Volkan
14 yıl önce - Pts 06 Oca 2003, 00:23
Eskişehir'de Projeler ve İnşaatlar


KÖPRÜBASI PROJESI

Kentin kalbi modernleşiyor...
Yıllardan beri çözüme kavuşturulamayan ve şehrin kalbi olan Köprübaşı Bölgesi için Büyükşehir Belediyesi'nin 1/5000'lik ve 1/1000'lik yeni İmar Plânları, Büyükşehir ve Tepebaşı Belediye Meclislerince kabul edilip, yürürlüğe girdi. Yukarıda maketi görülen yeni İmar Plânı'nda Köprübaşı ile Yunusemre Caddesi üzerindeki köprüye kadar olan bölgede Porsuk'un iki yanı açılıyor.

Bütün Eskişehir kazanacak...
İş Bankası ve sırasındaki pejmürde yapılar yıkılarak meydana dönüştürülüyor. Kırmızı kitlelerle gösterilen yerlerdeki mülk sahipleri arasında adil ve yasalara uygun olarak tapu dağıtılmak suretiyle, aynı caddede modern alışveriş merkezleri yapımı için dört misli emsal (imar değeri) veriliyor. Mülk sahipleri ayrıca bölgeye getirilen yeni düzenlemeyle doğacak şerefiyenin de rantına sahip olacaklar.

[ Açılmayan fotoğraflar silindi. Ceren - Prş 08 Şub 2007, 07:52 ]


tuncaytezgöçen

12 yıl önce - Prş 17 Mar 2005, 19:50
picture


eskişehir olurda hava kuvvetleri olmazmı


Jan_ZeyneP

12 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 22:36
Yaşanabilir Bir Kent Yapmaya Çalışıyoruz


Eskişehir Belediyesi Web Sitesinden okuduğum Sevindirici Haberlerin bazılarını bir araya getirmeye çalıştım.

Haber başlıklarından bazıları:
Projelerimiz Ödüller Aldı

40 Yıllık Sorunlara Çözüm Projeleri

ESTRAM Tramvay Sistemi

Porsuk Yeniden Doğuyor

25 Yıllık İhmal Giderildi ve İtfaiye Modernize Edildi

Deprem Riskini Azaltıcı Önemli Adımlar Atıldı

Sitede yer verilen sevindirici projelerin tamamını buradan okuyabilirsiniz...Sevgiler ve Saygılar...edeniz
12 yıl önce - Pzr 10 Nis 2005, 17:42

Adaların sonundali köprüde çalışmalar çok hızlı bir şekilde ilerliyo..
[/list]


Kemal
12 yıl önce - Pts 11 Nis 2005, 11:21

Bu Gar'a giden yolun başındaki köprü mü? karşı tarafta da Tülomsaş olsa gerek...

Jan_ZeyneP

12 yıl önce - Pts 11 Nis 2005, 11:48

Kemal Bey,
Burası tam olarak dediğiniz gibi Gardan gelen, ancak Atatürk caddesine doğru devam eden yol.

Tülomsaşa dönen yol değil. Zaten şuanda Atatürk caddesi , Kızılcıklının bittiği yerden başlayarak Kütahya caddesine kadar trafiğe kapalı olduğundan, araçlar tülomsaş yolu olarak bilinen ve genişletme çalışmalarının bitmek üzere olduğu yoldan ulaşımı sağlamaktadırlar. Tülomsaşın yolu çift şeritli olduktan sonra belediye otobüslerinin güzergahına dahil edildi.. Bir nebze ulaşımda kolaylık sağlandı.

Kütahya caddesi de aynı şekilde trafik yoğunluğunun arttığı caddelerimizden biri oldu.

SaygılarRamazan_2632
12 yıl önce - Pts 11 Nis 2005, 11:56

BİRAZ GEÇ OLDU AMA!!!! KÖPRÜ YIKILIRKEN ÇEKMİŞTİM!!!&&&&(+)

NOT: EĞER BURANIN ÇALIŞIR DURUMDAKİ HALİ VARSA ÇOK GÜZEL BİR ESKİDEN YENİYE YAPABİLİRİZ:::


Erkan Cabuk
11 yıl önce - Pts 14 Ksm 2005, 05:51
Eski Otogar Sarar’ın


Eski Otogar Sarar’ın

Alıntı:
Satış kararının alınmasından sonra üç kez ihaleye çıkarılan, ancak bir türlü satışı gerçekleştirilmeyen Eski Otogar kompleksi 4’ncü ihale sonunda satıldı. Sarar Şirketler Gurubu ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nın kardeşi Mustafa Sakallı’nın sahibi olduğu Fatih İnşaat’ın girdiği ihalede, yapılan açık arttırma sonunda en yüksek fiyatı veren Sarar Şirketler Gurubu Sarar, 20 Trilyon 101 Milyar liralık teklifiyle eski otogarın yüzde 92’sinin sahibi oldu. Bilindiği gibi toplam 10 bin 885 metrekarelik bir alana kurulu olan eski otogar hisselerinin yüzde 8’i Büyükşehir Belediyesi’ne ait bulunuyor. Eskişehir Büyükşehir Başkanlığınca hazırlanan 1/5000 ölçekli revizyon imar planında, bölge kentsel servis alanında (ticari büro servisleri, ofis, ticaret ve alışveriş merkezleri, sergi satış servis tesisi, kültür ve eğlence tesisi, otel, motel, termal tesisi, resmi ve sosyal tesisler yer alabilir) kalıyor.Ayrıca, Odunpazarı Belediyesince de bölgeye ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının hazırlandı. Kompleksin içinde 69 odalı otel ve lokanta, 40 odalı işhanı, garaj ve terminal, 65 adet dükkan ve otopark bölümleri bulunuyor.


www.eskisehir.net

Eskişehir'in kanayan yaralarından olan Eski Otogar'ın satılmasi ile artik burası işler hale gelir. Yeni Otogar (en az 10 yıldır) işler hale gelmesinden sonra burası eski canlıliğıni  (olumlu yönden) kaybetmişti. Bu haber sevindirici bir haber.

Saygılarımla...  


Erkan Cabuk
11 yıl önce - Sal 22 Ksm 2005, 05:45
Odunpazarı marka olacak


Odunpazarı marka olacak

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kurşunlu Külliyesi�nde yaptığı konuşmada '�Odunpazarı Evleri Yaşatma Projesi'nin tamamlandığında Eskişehir'e başlangıçta yılda 250 bin turist, 5 bin kişiye istihdam ve 50 milyon YTL ekonomik girdi sağlayacağını söyledi.
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kurşunlu Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, yerel kalkınmanın öncelikle kentsel hizmetlerin kalitesi ve insanların refah düzeyinin artırılmasıyla mümkün olduğunu kaydetti. Odunpazarı semtindeki 27 evin çatı ve dış cephe restorasyon çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Sakallı, şöyle konuştu:
''Aynı proje kapsamında 8 mahalledeki 100 evin iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecek. Amacımız, Odunpazarı'nın bugüne kadar atıl kalmış, kaderine terk edilmiş ve yok olmak üzere olan tarihi dokusuna fonksiyon kazandırmaktır. Proje tamamlandığında Odunpazarı semti, Safranbolu ve Beypazarı örneğinde olduğu gibi Türkiye için tarih ve kültür turizminin yeni markası olacak.'' Bu projenin Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca da onaylandığını kaydeden Sakallı, ''Vakıflar Genel Müdürlüğü'yle yaptığımız görüşmeler sonucu külliyenin restorasyonu için 2 milyon YTL kaynak ayrıldı. 3 bin metrekarelik alanda bulunan yapı, 2006'da restorasyonunun tamamlanmasının ardından hizmete girecek'' diye konuştu.


Kaynak ; http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=17 ...kategori=1

Kurşunlu Külliyesi haberi için ; http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=172319#172319

Saygılarımla ...  


En son Erkan Cabuk tarafından Çrş 15 Mar 2006, 15:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


hasanemir
11 yıl önce - Pts 09 Oca 2006, 15:18

Niye kimse demiryolunun yeraltına alınması projesinin italinden konuşmuyor?
Eskişehir e yapılan her yeni şey şehre birşeyler katıyor fakat Eskişehir bu projenin iptali ile o kadar çok şey kaybettiki!..2008 te hızlı tren çalışmaya başlıyacak belki de fakat Eskişehir hala şehri ikiye bölen demiryolunu kaderlerinden silemeyecekler galiba..Çok yazık..''Ankara İstanbul a yatırım var FAKAT Eskişehir gelişmesin''Bu mantık ne kadar devam edicek daha merak ediyorum!sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 138139140   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET