Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Adana'nın Nüfusu 2 Milyon Oldu
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Melih Yavuz
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 11:34

Alıntı:
2000 Nüfus Sayımı’nda 1 milyon 849 bin kişinin sayıldığı Adana’da, Ocak 2007’de işletilmeye başlanan veri tabanına göre 2 milyon 6 bin kişiye ulaşıldı. Ortaya çıkan yeni nüfusun 1 milyon 556 bini kentte, 450 bini köyde yaşadığı belirlendi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından TC kimlik numarası esas alınarak gerçekleştirilen nüfus sayımında ortaya çıkan veriler 20 Ağustos’tan itibaren İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne aktarıldı.

Nüfus müdürlüklerince işletimi devam edecek sistem her an güncellediğinde anlık nüfus verileri görülebilecek. Bu sayede sağlık, eğitim, konut, ulaşım ve sosyal hizmetlerin planlanmaları güncel bilgilere göre gerçekleştirilecek.

Kaynak

Akdeniz de nüfusu en kalabalık şehir ünvanını aldık sanırım. (Antalya'nın nüfusunu bilmiyorum tabi)

Fatih Can
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 11:42

Antalya kac kı cok az, Adana ileriki yıllarda kurulacak rafineri tersane gibi sanayı tesisleri ile daha da goc alacaktır. Adana cok guzel bir sehir ve cok ucuz bir sehir. Turkiyedeki en ucuz büyksehir belki de. Tek sıkıntısı yazın sıcak olması.

müslüm sezen

6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 13:00

Alıntı:

Adana ileriki yıllarda kurulacak rafineri tersane gibi sanayı tesisleri ile daha da goc alacaktır.

Bu çok iyibir haber bence. Adana'nın nüfusu artacak, göç alacak.. Fakat mevcut altyapı bunu kaldırmaz bence. Şu anki nüfusu kaldıramıyor zaten.
İnşallah yöneticilerde, Adana'nın göç alacağını düşünüp adımlarını ona göre atarlar.
Yoksa halimiz harab...

Emre Yener
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 14:36

adana ile ilgili bir sitede nüfus 2 milyon 300 olarak verilmiş. www.adanabul.com

Resul GUL
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 14:47

Alıntı:

Adana da ki nüfus artışının bununla kalmayacağı ve artarak devam edeceği kesin gibi görünüyor.... Hem de son 10 - 15 yıldaki artısdan daha fazla bir artış beklenebilir.. Çünkü yatırımlar hiç olmadığı kadar hızlandı.. Adana ya gelen 80 lerdeki göçten sonra Adana ikinci bir göç dalgasıyla karşı karşıya.... Ama bu artış umarım vasıfsız göçün daha az olduğu bir göçü beraberinde getirir. Yoksa Adana bu yükün altından zor kalkar ..Bunun için yetkililere büyük görevler düşüyor.. Zaten Adana nın duraklaması aldığı vasıfsız göç ve bunun yanında vasıflı beyin göçünün Adana dan göç etmesi en büyük etken olarak karşımıza çıkmıştır... Yetkililerin bu şartları göz önüne alarak daha sistemli bir göç programı hazırlamaları gerekir diye düşünüyorum...
Saygılarımla..

aziz_
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 15:09

büyükşehir yasasına göre nüfus 1-2 milyon arası iller 30 km 2 milyon ve fazlası 50 km çapında genişledi . peki şimdi adana 50 km kapsamına girecekmi? yoksa 1.849.000 olarak 30 km çapındamı kalacak? konuyla bilgisi olan varmı?

Emir ERTEN

6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 16:51

Alıntı:
Akdeniz de nüfusu en kalabalık şehir ünvanını aldık sanırım. (Antalya'nın nüfusunu bilmiyorum tabi)

Zaten öyleydik. Antalyanın nüfusu fazla kalabalık değil.Antalya nüfusunun çoğunluğu ilçelerinde(alanya-manavgat) Adana yıllar önce 2 milyonu geçmişti.Şu an 2.250.000 civarındadır.

Ayhan
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 18:01

Alıntı:
büyükşehir yasasına göre nüfus 1-2 milyon arası iller 30 km 2 milyon ve fazlası 50 km çapında genişledi . peki şimdi adana 50 km kapsamına girecekmi? yoksa 1.849.000 olarak 30 km çapındamı kalacak? konuyla bilgisi olan varmı?

Çap miktarı merkez nüfusa göre belirleniyor, il nüfusuna göre değil. Haliyle 30 km'ye devam.

Kemal Hasaltun
6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 19:45

Alıntı:

o hesap merkez ilçe nüfusuna göre yapılır. adananın merkez nüfusu 1.2 milyon civarında olması lazım.. bu bağlamda 30 km oluyor.

Hakan ERTÜRK

6 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 21:22

tc kimlik numarasına göre nasıl hesaplanıyor anlamadım ben adana nüfusna kayıtlıyım ama eskişehirdeyim..

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET