Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 21:42
İstanbul Beykoz İlçesinin Ulaşım Sorunları

Site içindeki muhtelif İstanbul-ULAŞIM başlıkları altında son 1 aydır, sürekli olarak; Tuzla ve Beykoz civarının ulaşım sorunlarıyla ilgili meseleler tartışılmakta olup, aslolan başlığın misyonunu yok etmektedir. Bundan dolayı, ilgili üyelerin bu iki ilçenin ulaşım sorunlarını doya doya tartışacakları 2 ayrı başlık açılması zarurî görülmüş olup, münferit başlıklar haline getirilmelerine karar verilmiştir.

İçinde bulunduğunuz bu başlık; "BEYKOZ" ilçesiyle ilgili ulaşım sorunları içerecek olup, diğer başlıklarda da rastlanılması durumunda o mesajlar derhal silinecektir.

İstanbul-ULAŞIM Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

UtkU 86
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 21:52

Ben bu başlığa ilk mesajı (belki de bütün mesajları ) abdullah37'den beklerdim.Hani Beykoz'a ikarustan başka araç?Hani?Bakımları yapılamıyor diye Beykoz Şahinkaya Garajı'na yıllardır Mercedes otobüs vermediler.Beykoz İETT'den üvey evlat muamelesi görüyor değil mi abdullah37 Bey?

:BARIŞ:

14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 21:56

Aslında Abdullah bey'de haklı.Bir İETT yolcusu olarak, bütün otobüslerinden yararlanmalıdır.Yani şu bölge'ye İkarus şuraya citaro biraz ayrımcılık.Ama Başka bir başlıkda'da söylediğim gibi, beykoz bölgesine kolay kolay Citaroları vermezler.

Doğukan.
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 22:17

Abdullah bey haklı o br vatandaş bir İETT yolcusu adam devletine vergi ödüyor KDV ödüyor onu hakkı ben Beykozda oturmuyorum ama ona her zaman destek veriyorum 1997 yılında mercedes 0345 alındı 2006 yılında citarolar bu sene 44 citaro ve 50 adet DAF marka çift katlı otobüsler alındı bizim bu bölgede okmeydanında citarolar yakıldı buna rağmen İETT orobüs yollamya dvam ediyor Altunizade Dudullu hattına gereksiz yere DAF kullanıldı bu adam neye biniyor 92 yılllık ikaruslara biniyor Beykoz Ş.Kaya garajına yıllardır Mercedes uğramıyor İBB Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş seçimler öncesi oy toplamak için 500 otobüs alınacak dedi e noldu yalan Beykoz halkı 10 sene daha ikaruslara seyahat edecek 15 Ortaçeşme boğaz hattı ikarus devam öbür boğaz hatlarında yani Beşiktaş Sarıyer citaro aradaki farka bak sanki Saıryer Beşiktaş Cennet Beykoz Üsküdar cehennemmi yani yazık yazık bu yöneticilerin oturdukları koltukları bırakmaları gerekir Beykoz halkına gereken saygıyı göstermeleri lazım .

En son Doğukan. tarafından Çrş 03 Ekm 2007, 18:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

UtkU 86
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 23:49

Ben Seyrantepe'de (Avrupa Yakası) oturuyorum.Hattımız bünyesinde oldukça fazla sayıda Citaro barındıran Ayazağa Garajı'na bağlı.Ancak hatlarımızda çalışan tüm otobüsler İkarus.Bu durumdan ben de rahatsızım ve şikayetçiyim.Ama ben bunu her mesajımda yazmıyorum.Ben de vergisini muntazam ödeyen bir vatandaşım,bu duruma tepkiliyim elbette.Ama her mesajda sürekli aynı şeyler yazılmaz ki arkadaşlar.Beyefendi her mesajında bu kadar çok kere aynı şeyi yazarak dediğini yaptıracağını mı sanıyor acaba?

OSMAN TUNCA
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 23:57

Alıntı:
Ama her mesajda sürekli aynı şeyler yazılmaz ki

eğer insanın bir rahatsızlığı varsa tabiki yazar bende bundan sonra yazacağım ben Beykoz'a devamlı gidip gelen biriyim hiç bir zaman boğaz hattının herhangi birinde ikarus dışında bir otobüs çalışmadı bende 14 F hattını kullanıyorum ancak bugüne kadar hep ikarus kullanıyoruz 4 numaranın yada diğer bağdat cd. hatlarının Beykoz hattından yada Küplüce Yavuztürk hatlarından ne farkı varda hep yeni otobüsler oralara veriliyor.2 - 12 - 12/A hatları dışında Üsküdar gibi bir yere Mercedes verilmiyor bu nasıl mantık ?

hüseyin avni
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 09:39

Metro olmadığı gibi bu iki bölge tuzla ve beykoz ıkarus otobüslere teslim tamamen.Tuzlada ara sıra 130 cıtaro çalışmakta olmasına rağmen,boğazda sadece ıkaruslar çalışmakta,133T bostancı-tuzla hattınnın otobüsleride ısrarla yenilenmemekte,ıkarus verilmektedir.Büyükşehir belediyesi,kısmetse kadıköy kartal metrosunu tuzla iskelesine vede sabiha gökçen havalimanına bağlıyacak,ama bunun için 2030 senesine kadar beklememiz gerekecek.Öte yandan üsküdar-beykoz metrosunun projeleri yeni değerlendiriliyor,temeli dahi atılmaya seneler olan bu projeninde bitiş tarihi 2040'dır.Ölüp gittikten sonra,öteki taraftan binenleri izleriz,zira bu inşaatların biteceği zamanlar hakkı rahmetimize kavuşuruz

abdullah37

14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 16:10

Alıntı:
Ben bu başlığa ilk mesajı (belki de bütün mesajları ) abdullah37'den beklerdim.Hani Beykoz'a ikarustan başka araç?Hani?Bakımları yapılamıyor diye Beykoz Şahinkaya Garajı'na yıllardır Mercedes otobüs vermediler.Beykoz İETT'den üvey evlat muamelesi görüyor değil mi abdullah37 Bey?

Bakın Utku Bey

Ben burda ikaruslarla seyahat etmekten ziyade 10 senedir İETT yönetiminin bazı otobüs garajlarına yeni otobüs dağıtımında yaptığı adaletsizliği ve rezilliği dile getirmeye çalışıyorum...

Bir bölgede citaronun yakıldığını gördükten sonra isyan etmemem için bana bir sebep söylermisiniz? Bu bölgelere göz göre göre citaro verilirken neden Beykoz gibi bir ilçede tek bir yeni otobüs yok?

Yeni otobüslere binmek Beykoz halkının hakkı değil mi? 1997 yılından beri İstanbul'un bazı bölgelerine mercedes verilirken bu bölgenin insanları 10 senedir eski otobüslerle yolculuk ediyor.Avrupa yakasında oturan bir arkadaşımız ve Tuzla'da oturan bir arkadaşımız bile bu söylediklerime hak veriyorsa ben daha diyecek birşey bulamıyorum.

Bakın 15BK Kadıköy-Beykoz hattında dün aynı saatlerde biri solo diğeri körüklü iki otobüs arıza yaptılar.Bugün şimdi gelirken yine Küçüksu'da 15H çalışan bonus reklamlı bir solo ikarus arıza yapmıştı.Hergün Beykoz otobüslerinde bir arıza olayı mutlaka oluyor.Ramazan gününde yolcuların halini söylememe gerek yok heralde...

Bu başlıkta şuana kadar yazılan bütün mesajlara bakarsanız sizden başka hiçbir üye benim bu konuda haksız olduğumu söylememiş....

15 Üsküdar-Ortaçeşme
15F Kadıköy-Ortaçeşme
15BK Kadıköy-Ortaçeşme-Akbaba
14M Kadıköy-Kavacık
121A Mecidiyeköy-Ortaçeşme

Bu saydığım hatların bütün gün içindeki yolcu yoğunluğunu,güzergahlarını ve sabah akşam trafiğinde gidiş-dönüş sürelerini bir araştırın,ondan sonra gelin burda beni eleştirin ve ben bu konuda haksızım diyeceğim...

Beykoz ilçesinin nasıl bir yer olduğunu bilmiyorsanız aşağdaki linke tıklayıp öğrenebilirsiniz....

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=9829

TGUREL
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 17:03

Bir Beykozlu olarak Abdullah beye canı gönülden katılıyorum. Her gün otobüse binidiğimizde acaba otobüs arıza yapmadan gideceğimiz yere geç kalmadan gidebilecekmiyim diye düşüncelere dalmaktan bıktık. Artık işverenimize yine otobüs bozuldu yolda kaldık o yüzden geciktim demekten ve onun yüzüme yinemi hadi be der gibi bakmasındandanda bıktık. Bu otobüslerin Beykoz insanlarına daha neler yaşatacığıda geride.

abdullah37

14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 19:41

Alıntı:
Bir Beykozlu olarak Abdullah beye canı gönülden katılıyorum. Her gün otobüse binidiğimizde acaba otobüs arıza yapmadan gideceğimiz yere geç kalmadan gidebilecekmiyim diye düşüncelere dalmaktan bıktık. Artık işverenimize yine otobüs bozuldu yolda kaldık o yüzden geciktim demekten ve onun yüzüme yinemi hadi be der gibi bakmasındandanda bıktık. Bu otobüslerin Beykoz insanlarına daha neler yaşatacığıda geride.

Malesef derdimizi bizden başka hiç kimseye anlatamıyoruz.

Sitedeki bazı arkadaşlarda birşey biliyomuş gibi Beykoz bölgesine karşı karalama kampanyası başlatılmış gibi tavırlar sergileyip Beykoz'un B'sini bilmedikleri halde Bu adam Beykoz'a neden tek bir citaro verilmiyor diye mesajlar yazıp duruyor,Beykoz'da yol mu var,Beykoz'a citaro verilemez gibi tepkiler yağdırıyorlar.

Bu ilçeye şuana kadar 0 345 bile verilmedi.İETT filosundaki 1000'e yakın mercedesten tek bir tanesi bu ilçeye neden verilmiyor?

Beykoz Şahinkaya garajında otobüslerin bakımları yapılamıyor diye artık bizi enayi yerine koymalarına ben dayanamıyorum.

Bu bölgenin hatlarının çoğunun yeni otobüslere ihtiyacı olduğu için,yıllardır yaptıkları bu adaletsizliği,eşitsizliği burda anlatmaya çalıştığımız halde bazı arkadaşlar bizi anlamakta zorluk çekiyor....

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM