Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
devrim1907
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 11:46
[İST-F2.86] - Projelendirilen/Yapımı Devam Eden Otoparklarİstanbul'da otopark büyük bir sorun. Büyükşehir bu soruna el atmış durumda. Organizasyonda zaman zaman aksaklıklar yaşansa da (ücreti ödenen otopark için fiş verilmemesi gibi) şu anda projelendirilen otoparklar gelecek için umut vaad ediyor. Özellikle park sorunu dert etmeden bir yere gidebilmek yıllardır özlediğim birşey.

Büyükşehir'in web sitesinde şu anda İstanbul'da 13 adet otopark inşaatından bahsediliyor:
"11 adet otoparkın yapımı devam etmektedir. 10 adet otoparkın da ihalesi yapılmış olup yapımına başlanacaktır. Ayrıca 50 adet otopark yapımı için gerekli alt yapılar oluşturulmaktadır. Bu çalışmalar bittiğinde 138 bin olan otopark kapasitesi 305 bin olacaktır.”
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Haberler/HaberDetay.h ...erId=24477

Bunları Google Earth üzerinde işaretlemek ve hatta fotoğraflarını çekmek iyi bir fikir olabilir. Büyükşehir'in web sitesinden ulaştığım bilgileri ekliyorum. Zamanla sayı artarsa İspark'tan çok daha önce İstanbul park haritası oluşturulabilir.OTOPARK LİSTESİ

1. İhale Konusu: Şişli Meydanı Zemin Altı Otopark İnşaatı Yapımı ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Şişli Meydanı Zemin Altı Otopark İnşaatı ve 30 Yıl süre ile İşletilmesi İşi İhale Edilecektir

2. İhale Konusu: Beyoğlu, Şişhane Mevkii, Zeminaltı Kat Otoparkı İnşaatı Yapılması ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Beyoğlu, Şişhane Mevkii, Zeminaltı Kat Otoparkı İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl süre ile İşletilmesi işi
Hizmetin Yapılacağı Yer / Teslim Yeri: İstanbul

3. İhale Konusu: Güngören, Merter Mevkii, Fatih Caddesi, Zeminaltı Kat Otoparkı ve Park İnşaatı Yapımı ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Güngören, Merter Mevkii, Fatih Caddesi, Zeminaltı Kat Otoparkı ve Park İnşaatı ve 30 Yıl süre ile İşletilmesi İşi İhale Edilecektir

4. İhale Konusu: Beşiktaş, Nisbetiye Mahallesi, Çarşı Caddesi ile Karakol Sokak Arası Gonca Sokak Üzeri Zemin Altı Kat Otoparkı İntifa Hakkı İnşaatı Yapımı ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Beşiktaş, Nisbetiye Mahallesi, Çarşı Caddesi ile Karakol Sokak Arası Gonca Sokak Üzeri Zemin Altı Kat Otoparkı İntifa Hakkı İnşaatı Yapımı

5.İhale Konusu: Bakırköy, Şevketiye Mahallesi, 46 Pafta, 565 Ada, 1 Parsel ve 566 Ada, 1 Parselde İntifa Hakkı Karşılığı Kat Otoparkı İnşaatı Yapılması ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Bakırköy, Şevketiye Mahallesi, 46 Pafta, 565 Ada, 1 Parsel ve 566 Ada, 1 Parselde İntifa Hakkı Karşılığı Kat Otoparkı İnşaatı Yapılması ve 20 Yıl süre ile İşletilmesi işi.

6. İhale Konusu: Güngören, Merter Mevkii, Kasım Sokak , Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve İşletilmesi İşi
Niteliği ve Miktarı: Güngören, Merter Mevkii Kasım Sokak Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl süre ile İşletilmesi İşi İhale Edilecektir


Cem Yılmaz

14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 12:03

Belediyeler bu konuda çok geciktiler. Umarım en kısa zamanda bu otoparklar biter ve yenilerinin inşaatlarına başlarlar. Özellikle toplu taşım araçları merkezlerinde çok ihtiyaç var. Fiyat konusunda da makul olunursa, park kullanımı artar.

Celal BAŞER
14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 12:55

Anadolu yakasına hiç otopark planlanmamışmı?

En azından Kadıköy merkeze düşünülebilirdi.


Çağrı Tekin

14 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 19:21

Bu adreste İstanbul Büyükşehir Belediye'sinin planladığı otoparklar yer alıyor. Pek ayrıntılı olmasa da yine de bir bilgi verir.

Fatih Can
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 09:19

Ihale Tarih ve Saati: 23.10.2007 12:00

Alıntı:
İstanbul İli, Kadıköy, Kartal, Ümraniye, Üsküdar İlçelerinde İntifa Hakkı Karşılığı Beş Adet Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl Süreyle İşletilmesi İşi (4.Grup)

’Kadıköy İlçesi, Küçük Bakkalköy Mah. Fevzipaşa Caddesi üzerinde.’’ ’’ Kartal İlçesi, Orhantepe Mah. Çınar Cad. ile Pazar Sk. Kesişiminde’’,’’Ümraniye İlçesi, Atatürk Mah. Huzur Hoca Cad. Üzerinde Mandıra Caddesi ile Serçe Sk. Arasında,’’,‘’ Ümraniye İlçesi, Namık Kemal Mah. Cengiz Topel Caddesi ile Sütçü İmam Caddesi Kesişiminde’’,’’Üsküdar İlçesi, Arakiyeci Hacı Cafer Mah. Eski Toptaşı Caddesi ile Bağcı Odaları Sokağı Arasında’’İntifa Hakkı Karşılığı Beş Adet Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl Süreyle İşletilmesi İşi (4.Grup


http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/IhaleVeIlan/IhaleDeta ...aleId=9211

İhale Tarih ve Saati: 30.10.2007 12:00

Alıntı:
Bakırköy, Beşiktaş, Güngören, Şişli İlçelerinde İntifa Hakkı Karşılığı Beş Adet Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl Süreyle İşletilmesi İşi (5.Grup)

‘’Bakırköy İlçesi, Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Karanfil Sk.’’, ’’ Beşiktaş İlçesi, Akat Mah. Zeytinoğlu Caddesi Üzerinde.’’,’’Beşiktaş İlçesi, Dikilitaş Mah. 1431 ada, 1 Parselde.’’,’’Güngören İlçesi, Çam Sk.’’ve ‘’Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah.10255 Ada,2,3,4,5 Parsellerde İntifa Hakkı Karşılığı Beş Adet Zeminaltı Otopark İnşaatı Yapımı ve 30 Yıl Süreyle İşletilmesi İşi (5.Grup) İhale Edilecektir.


http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/IhaleVeIlan/IhaleDeta ...aleId=9223


Berk Deniz Erten
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 09:31

Bence tum gokdelenlerin yer alti katlari otopark olmali. Bircok modern gokdelenlerin zemin katinda otopark vardir ama "residence" olarak insa edilenlerin otoparklari hep disarda (yani yer kapliyor.)

Cok katli otoparklarin hepsi yerin altinda insa edilmeli. Ben burada (Sydney, Avustralya) cok katli otoparklarin gorunumlerini hic begenmiyorum. Gri gri yapilar istanbul'umuza hic yakismaz.

Yesillik alanlarin alti da otopark olabilir. Ornegin parklarin alti otopark olabilir.

Not: Istanbul'da metro gelistikce otopark ihtiyaci tabi azalacak. Ornegin Sidney'de "city centre" otoparklari coooooooooooooook pahali. Gunlugu 150-200 $AUS olan yerler var- boyle yerleri fabrika sahipleri, CEO lar ve zenginler kullanmakta. Orta sinif ve alt sinif insanlar sehir merkezine ancak otobus ve tren ile gelebilmekte.

Sevgiler


sinan84
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 16:43

Selamlar,

Dikkatli okuduysaniz, ihale kosullarinda su yaziyordu : "ZEMINALTI otoparklari" yani yerin altina katli otoparklar yapilacak... dolayisiyla o cirkin görüntü olusmayacak insallah

Saygilar


osman67
11 yıl önce - Çrş 05 Oca 2011, 22:11

Alıntı:

Çağlayan'a yapılan dev otopark ihalesi sonuçlandı

İstanbul'da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan ve yeni yapılan Adliye Sarayı binası ile önemli bir ulaşım merkezi haline gelen Çağlayan Meydanı'nın altına yapılacak olan zemin altı katlı otoparkın ihalesi sonuçlandı.
İhaleyi Kapıcıoğlu İnşaat San. ve Tic. A.Ş. firması kazandı.

Kapalı teklif usulü ile yapılan ihalede 4 firma teklif verdi. İhaleyi kazanan firma otoparkı inşa edecek ve ardından yıllığı 1 milyon 250 bin TL+KDV’den 30 yıllığına otoparkı işletecek.

Çağlayan Meydanı zemin altına inşa edilecek olan otopark yaklaşık 800 araçlık kapasiteye sahip olacak. Otopark, ortalama 23 bin 600 m2’lik alanda 4 kattan oluşacak.

Çağlayan Meydanı zemin altı katlı otoparkı, sözleşme ve yer tesliminin ardından 1 yıl içinde tamamlanarak hizmete alınacak.


http://www.haber7.com/haber/20110105/Caglayana-ya ...clandi.php


AhmetDemir

6 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2016, 21:38

Metronun hemen yaninda Atakoy tarafindaki yeralti otoparki


(+)
ANA SAYFA -> ULAŞIM