Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Toplu Taşıma Araçlarında Yerlerinizin Değiştirmesini İsteyen Yolculardan Rahatsız Oluyor Musunuz?
Evet Rahatsız Oluyorum 71.4%  71.4%  [85]
Hayır Rahatsız Olmuyorum 28.6%  28.6%  [34]
Toplam Oy : 119

Doğukan.
11 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 19:58
Toplu Taşıma Araçlarında Yer Değiştirmek İsteyen Yolculardan Rahatsız Oluyor Musunuz

Gereksiz bir konu açmadığıma inanıyorum. Son zamanlarda Metro,Tramvay İETT. ÖHO Yolculuk yaparken bazı yolcular malesef keyfimi kaçırmak için yerimi değiştirmek istiyor Yaşlılar. Engelliler. Gazi ve Hamile Bayanlar için söylemiyorum mesela bazı yolcular ters koltuklarda oturdukları zaman yer değişelim mi ve ya otobüsün en güzel koltuklarında oturduğum zaman sürekli isteklerde bulunuyorlar acaba siz neler düşünüyorsunuz?

En son Doğukan. tarafından Pts 01 Ekm 2007, 20:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Onur Y.
11 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 20:00

Hele solo Citaro'ların en öndeki tekli koltuğu ilk göze kestirilen yerlerden biri.

En son Onur Y. tarafından Pts 01 Ekm 2007, 20:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

şeref-58
11 yıl önce - Pts 01 Ekm 2007, 20:02

Her zaman nerdeyse,başım dönüyor gibi sebeplerle oturuyorlar,bende oturuyorum birşey olmuyor,bazen genç birisi gelir,ayağım tutmuyor diye numara yapar,oturur vede otobüsten iner,koşarak gider En iyisi çift katlı otobüsler ve körüklü otobüsler bu durumlarda,oturulcak yer fazlaysa iyi oluyor

Doğukan.
11 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 14:26

Bugün sabah saatlerine doğru DAF otobüslerine bindim şansıma üst katın en ön koltuğuna oturdum cam kenarına ama nedense gençlerden bir yolcu yerimi değiştirmek istedi ve bende izin vermedim otobüse sırayla ben bindim ben hangi koltuğa oturduysam sende başka yere oturacaksın arkadaşım bu araçlar toplu taşıma araçları özel araban değil

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 14:33

Bir düşünecek olsam benden böyle birşey isteyen olmadı. Ama şöyle bir düşünecek olsam ihtiyaç sahibi harici isterse, istediği gibi kalır.

Nejat BİLGİNOGLU

Doğukan.
11 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 14:36

Nejat bey dediğinize katılıyorum biz sadece gereksiz ihtiyacı olmayan kişilerden rahatsız oluyoruz bunlar en çok gençler en arka koltuklara oturursun şurdan kalkar mısın diye rahatsız edenler oluyor ama tabi ki biz sadece eneggellile yaşlılara gazilarehamile bayanlara yerlerimizi değiştiririz

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 14:41

yani doğru olanda bu zaten

Nejat BİLGİNOLGU

ismailK1636
11 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 15:12

Alıntı:
Son zamanlarda Metro,Tramvay İETT. ÖHO Yolculuk yaparken bazı yolcular malesef keyfimi kaçırmak için yerimi değiştirmek istiyor Yaşlılar. Engelliler. Gazi ve Hamile Bayanlar için söylemiyorum mesela bazı yolcular ters koltuklarda oturdukları zaman yer değişelim mi

Evet ben de çok karşılaşıyorum..
Ve rahatsız olmadığımı söylemek malesef mümkün değil..

ümit 806

11 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 15:25

Ben 2 aralık akşamı C-034 filo kodlu 522 ile Cevizlibağ'dan eve geldim. BMC marka bu araçta orta sahanlığın bittiği ilk koltuklara, cam kenarına oturdum. Bir süre sonra yaşlı bir çift bindi ve iki kişilik boş yer yoktu. Yaşlı kadın bana bakarak tam hizamdaki orta kapının hemen gerisindeki koltuğu ima ederek "acaba yer değiştirmeniz mümkün mü, biz birlikte oturalım" dedi. Normalde çiftlerin birlikte oturabilmeleri için benzer yer değiştirmeleri onlar teklif etmeden de yaparım ama bunun için otobüsün İETT otobüsü olması gibi belirli şartların gerçekleşmesi lazım O akşam da isteksiz bir bakışla baktım ve ben hareket etmeyince orta kapının oradaki koltukta cam kenarında oturan genç yanıma geldi, çift sonuçta birlikte oturdu.

Özel halk otobüslerinde bu şekilde sahanlığa bakan ya da arka beşlideki orta koltuk dışındaki koltuklara maalesef boş olsalar dahi oturmamayı tercih ediyorum çünkü çok dar aralıklarla yerleştirilmiş küçük tabanlı koltuklara oturduğumda dizlerim öndeki koltuğa baskı yapıyor. 522 gibi 1 saat 15 dakika yol gidilecek bir otobüste de bu şekilde oturmak ortopedik açıdan son derece zararlı.

erolc
11 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 15:28

Ben rahatsız olmuyorum diye oyumu kullandım. Çünkü kafama takmıyorum bu tip şeyleri
a) fiziksel durumundan dolayı ise
b) benim oturduğum koltuk nedeni ile iki sevgili ayrı ayrı oturuyorsa
c) grup olarak binen fakat benden ötürü uzak mesafeli koltuğa oturanlara

zaten kendileri talep etmeden ben yerimi (veriyorum)değiştiriyorum.

Ama sabahın köründe süslenip boyanmış (altın gününe) giden bayanların hiç şansı yok

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM