Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Murat Caner
14 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 13:52
[İST-C4.39] - Sultançiftliği-Edirnekapı Tramvayı Metrobüs Varken Neden Topkapı'ya Uzatılıyor?Ben bu uzamaya tamamen muhalifim. Metrobüs'e tümleştirilerek sorun çözülebilir.


emrah basarol

14 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 21:06

Konu hattın topkapıya ulastırılması ile metrobuse entegre edilmesi arasında hicbir baglantı yok ki!! konu hattı kullanacak insanların genelde ulasmak istiyecekleri yerler ; eminönü,beyazıt,vezneciler ve topkapıdır.. konu hat, edirnekapı dan aktarma ile (ya da daha sonra yapılması planlanan metrobus ile) vezneciler ve beyazıta ,gene otobus aktartması ile eminönüne kavusacaktır.. topkapıya uzatılırken de vatan caddesindeki baglantı ile otogar ve havalimanına; topkapı baglantısı ile bir taraftan kabatas a bir taraftan da zeytinburnuna entegre olacaktır. butun bunların sadece olası metrobus aktarması ile yapılması -yapılsa bile zamansal olarak karlı olunmasına bana göre imkanı yoktur..

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 20:36

Sultançiftliği tramvayı, Suriçi'nin dışından aşağıya doğru dönerek yoluna devam edecek ve Suriçi'nin de ciddi bir yolcusunu alacaktır. Metrobüs ise tamamen Çevreyolu'nun ortasını takip ederek yoluna devam edecektir.

Akın KURTOĞLU


C. H. Engin Er

14 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 20:47

Metrobüs dediğimiz olay sadece geçici bir çözüm uzun vadede kullanılmaması gereken bir yöntem, raylı sistemler bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımlar.Metrobüs ise çok kaba olacak ama çakma otobüs ne yazıkki ama olsun şimdilik iş görüyor.

Canas
14 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 21:29

Eger [T-4] dedigimiz Sultanciftligi Tramvayi Surici'ne kadar inmezse gercekten "haybeye" yapilmis bir yatirim olacaktir.
Sunu belirtmekte fayda var. Bir ulasim sistemi ne kadar uzunsa, o kadar yolcu ceker; bir biletle uzun mesafe yol alinmasi bu sistemi cekici kilar.
Ikincisi Sultanciftliginden gelen yolculari Metrobus'un disinda baska ulasim araclarina da aktarabilmek lazim. Bu uzatma ile beraber T1 ve M1 hatlarina aktarma yapmak mümkün olacak. O yüzden ben bu uzatmayi sonuna kadar savunuyorum.Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 00:17

Alıntı:
Metrobüs dediğimiz olay sadece geçici bir çözüm uzun vadede kullanılmaması gereken bir yöntem, raylı sistemler bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımlar

Raylı sistemler kadar Metrobüs de bu kent için son derece gerekli ve işlevsel bir çözümdür. Raylı sistemlerin tırmanamayacağı rampaları rahatlıkla çıkabilecek, raylı sisteme göre çok daha ucuza maledilebilecek evsaftaki çözümlerden birisidir. Halıcıoğlu-Çağlayan bayırını kestirmeden hangi raylı sistemle çıkabilirsiniz? Metrobüsle en fazla 6 dakikada çıkabilirsiniz.

Akın KURTOĞLU


Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 12:55

Edirnekapı'ya gelen hafif metro eğer Topkapı'ya uzatılmazsa EMİNÖNÜ VE KABATAŞ'a giden tramvaya binmek için 3. kez aktarma yapmak zorunda kalırsınız.

Dolayısıyla Edirnekapı-Topkapı bağlantısı kesinlikle yapılmalı ve Edirnekapı-Sultangazi Tramvayının Zeytinburnu-Kabataş Cadde Tramvayı ile entegre edilmelidir.(Ediliyorda zaten)


Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 03:21

Cebeci tramvayı Topkapı/Cevizlibağ'a ulaştığı zaman, hem Zeytinburnu-Eminönü-Kabataş cadde tramvayı ile, hem Aksaray-Otogar-Havaalanı LRT sistemiyle, hem de Topkapı-Avcılar metrobüs hattıyla 4'lü entegrasyon sağlanmış olacaktır. Metrobüs hattı Mecidiyeköy'e çıkmaya başladığı vakit, bu istikamete de (Şehitlik entegrasyonundan başka) aktarma olanağı sağlanmış olacaktır. Buna, yakında inşaatına başlanacak olan Aksaray-Milliyet Gazetesi (Göztepe) metrobüs hattı da eklendiği zaman, bu 2.5 kilometrelik uzama, çok daha faydalı hizmetler vermeye başlayacaktır.

Akın KURTOĞLU


İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 10:44

Murat Bey,muhalif olmayın bu işe.Bakın Akın Ağabey yazmış,birde ben yazayım ve gözünüzün önünde canlandırın.
Siz şimdi Cebeci yönünden geldiniz Ulubatlı'ya devam ettiği için Aksaray-AHL hafif metro hattına ve planlanan Aksaray-Göztepe Mah.(Sağmalcılar,Üçyüzlü,Karabayır,Birlik Mah.,Göztepe Mah.,İstoç yakını ve ileride Başakşehir'e uzayacak Otogar LRT hattınada yakınlaşmış ve akatarma imkanı sunmuş olunacak)belki İETT için buradan geçen hatlarada durak yapılabilir.(Mesela 34)Topkapı'ya geldinizmi yürüme mesafesini eklersiniz Çapa-Şehremini bölgesine aktarmasız direkt ulaşmış olacaksınız ve buradan hareket eden İETT hatları ile Kabataş-Z.burnu tramvayına ve Topkapı Şehir parkı inşaallah ileride gözde gezi mekanlarından olacak burayada ulaşımış olcak.Buradanda Topkapı metrobüs durağına ulaşılarak Mecidiyeköy-Avcılar metrobüsüne aktarma imkanı sağlandığı gibi Takkeci İbrahimağa Camisinin karşısında bulunan sanayi sitelerine ve 2.matbaacılar sitesi ve civarına yürüyerek ulaşım imkanı sağlanmış olacaktır.
Vatan Cad. yürüme mesafesinde epey yer var.


Murat Caner
14 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 11:31

Bu bağlantı pekâla Yenikapı-Yedikule-Topkapı-Edirnekapı-Haliç otobüs kuşağı ile yapılabilirdi. Gerekisiz masraf. Bence üzerinde çok düşünülmemiş bir uzama.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM