Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:04
[İST-G1.96] - Ulaşım-İstanbul Üyelerinin Anlatım Bozuklukları ve Yazım Yanlışları

Bu başlık altında Ulaşım İstanbul başlığı altında yazı yazan site üyesi arkadaşlarımızın öğrenim durumlarını inceleyeceğiz.Son zamanlarda aşağıdaki gibi kalitesiz anlatım ve yazım hataları nedeniyle böyle bir başlığın açılması zarureti doğmuştur.

Alıntı:
o otobüsler laf atıyonuz kendiniz kurallara çok mu uyuyonuz

Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:08

Ahmet Bengüer üniversite mezunuyum.

kutlay34
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:08

Herkes ister istemez kalyve sürçmesi yaşayabiliyor... Anlatım bozukluklarını gördüğüm zaman toplarlıyorum mesajlarımda hem değiştirerek... Çünkü bir mesajı anlaşılır kılmak gerekir...

Mesajımı ve özrümü gördünüz, banada ilk cümleyi silmek düşer öyleyse

En son kutlay34 tarafından Prş 27 Eyl 2007, 04:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

recep demirbas
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:10

üniversite öğrencisi olmama rağmen forumda aldığım ilk mesaj yazım hatalarına dikkat et şeklinde idi.
siz lafı halk otobüslerine ve minibüslere getireceksiniz ama bence getirmeyin. insanları eğitim durumuna göre yargılamak hoş bir şey değil.

En son recep demirbas tarafından Prş 27 Eyl 2007, 02:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:11

Alıntı:
İlk önce sizin öğrenim durumuzdan başlayalım, madem bu başlığı açtınız??? Herkes ister istemez kalyve sürçmesi yaşayabiliyor... Analatım bozukluklarını gördüğü zaman toplarlıyorum mesajlarımda...

Klavye sürçmelerine birşey dediğimiz yok bu tür şeyler olabilir.Ancak insan yazdığı mesajı okumalı ve yaptığı yanlışları değiştir seçeneğiyle 24 saat içerisinde değiştirebilir.Bu da site üyesi arkadaşlar için bir avantajdır bence.

Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:15

Alıntı:
üniversite öğrencisi olmama rağmen forumda aldığım ilk mesaj yazım hatalrına dikkat et şeklinde idi.
siz lafı halk otobüslerineve minibüslere getireceksiniz ama bence getirmeyin. insanları eğitim durumuna göre yargılamak hoş bir şey değil.

Hayır siz çok önyargılısınız lafı ben minibüs ve ÖHO'lara getirmeyeceğim bunu da nereden çıkardınız hemen.Ben insanları eğitim durumuna göre yargılamıyorum ben sadece başlık altında anlatım bozuklukları ve yazım yanlışları çok arttığı için böyle bir başlık açma zarureti doğmuştur dedim.

Bazı arkadaşlar öyle yazılar yazıyorlar ki yazdıklarını anlamaya çalışmak İngilizce bir kitabı Türkçe'ye çevirmekten daha zor geliyor bana.

recep demirbas
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:20

Peki ulaşım başlıklarını sohbet başlıklarından ayıran şey nedir. oraya da aynı insanlar yazmıyor mu ?
Sitede estirdiğiniz ayrılıkçı hava hiç hoşuma gitmiyor açıkçası.
Özellikle halk otobüslerine karşı aldığınız tavır hiç hoş değil. o otobüsleri bu hale getiren biziz unutmayın. O çok sevdiğiniz iettnin yapmadığı denetimler sayesinde bu otobüsler bu cesareti kendilerinde bulabiliyor. Vatandaşın bana dokunmayan yılan bin yaşasın havası ise iettden daha beter. Yazım yanlışı elbet olur. İnatla aynı şeyi yapıyorsa verirsiniz oyunuzu, alırsınız yazma hakkını elinden 24 saatliğine

Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:26

Alıntı:
Sitede estirdiğiniz ayrılıkçı hava hiç hoşuma gitmiyor açıkçası.
Özellikle halk otobüslerine karşı aldığınız tavır hiç hoş değil. o otobüsleri bu hale getiren biziz unutmayın. O çok sevdiğiniz iettnin yapmadığı denetimler sayesinde bu otobüsler bu cesareti kendilerinde bulabiliyor. Vatandaşın bana dokunmayan yılan bin yaşasın havası ise iettden daha beter. Yazım yanlışı elbet olur. İnatla aynı şeyi yapıyorsa verirsiniz oyunuzu, alırsınız yazma hakkını elinden 24 saatliğine

Sitede ayrılıkçı hava estirmiyorum.İstanbul içinde var olan olumsuz durumları yazıyor ve belirtiyorum.Çünkü gündüz zamanımın büyük bir kısmı trafikte geçmektedir.Bir takım insan benzeri mahlukların yaptıkları olumsuz şeylere daha fazla tahammülüm yok.Ben bunu dile getiriyorum.O şeyleri o duruma getiren o şeyleri kullanan kişilerdir.Bundan dolayı bende kusur aramayınız çünkü o şeyleri ben kullanmıyorum.Bunun sorumlusu o şeyleri kullanan kişilerdir.

Ahmet Bengüer
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:32

Ayrıca geçmişte yaşanmış olan bir durumu anlatmak istiyorum.Edirnekapı garajına bağlı olan hatlardan birisi olan 49 Karayolları Mah.-Şişli hattına geçmişte ÖHO'da koymuşlardı.

Fakat bu hattı eskiden beri kullanan kişiler bu durumdan rahatsız oldular.Sebebi İETT'nin sunmuş olduğu kaliteli hizmeti sunamamış olmalarıydı.Bu hattı kullanan kişiler ÖHO'lar gitmiyor yollarda yatıyorlar diye bu araçlara binmediler ve insanlar aralarında imza toplayarak biz bu hatta ÖHO çalışmasını istemiyoruz kaldırılsın dediler ve 49 Karayolları Mah.-Şişli hattında ÖHO'lar kaldırılmıştı.

İşte bizim yapmamız gereken şeylerden bir tanesi de budur.Madem ÖHO'lardan dolayı bir hoşnutsuzluk var bizim yapmamız gereken şeylerden bir tanesi de yukarıdaki yazmış olduğum örnekteki gibi davranmaktır.

yılmaz büktel

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:50

Alıntı:
Peki ulaşım başlıklarını sohbet başlıklarından ayıran şey nedir. oraya da aynı insanlar yazmıyor mu

vallahi tam olarak öyle değilsede büyük ölçüde öyle diyebiliriz. garip bir durum aslında. ben hemen hemen her tür başlığa yazıyorum ama mesajlarıma baksak herhalde %80i ulaşım sayfalarınadır. diğer sayfalarda çoğu kez kendimi yabancı hissediyorum

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM