Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
necati demir
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 01:21
BUR » C1.18. Hızlı Feribottan Sonra Bursa'ya İDO'dan Dev katkı: Ro-Pax

Büyük ihtimal ile daha önceki yerel yönetimler tarafından Mudanya da feribot iskelesi yapılmak için doldurulan, Petrol Ofisi dolum tesislerinin önündeki balıkçıların kullandığı ve nerede ise tamamı boş "yarımada"ya yapılması uygun olacak iskele ötesi liman ile, ülkemiz petrol faturası adına çok büyük tasarruf sağlanacak.
Böyle bir projeyi düşünen ve paylaşımcı olarak da BURSA mızı uygun gören KADİR TOPBAŞ I kutluyorum.
Dilerim en kısa zamanda gerçekleşir...

(+)

Gönlümde yatan RoPax ların en büyüğü olan bu. Ancak 160 dorse li çekiçi de fena değil başlangıç için.

kolay gelsin.

ersindonmez

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 20:19

Bu bilgiye nereden ulaşıldı acaba ben şu an bununla ilgili hiç bir şeye rastlamadım çünkü paylaşırsanız sevinirim.

oki30
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 20:47

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=47013

Aynı haber sanırım..

ozhanesemen

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 21:22

Diğer başlık İstanbul için yazılmış. Günde 1700 tırın şehiriçi trafiğine girmeyeceğinden bahsediliyor. Fakat konunun bir de Bursa ayağı var. Mudanya'ya her gün gelen-giden 1700 tır Mudanya trafiğini mahfedecektir bence.

Zaten 2x2 bir yıl ve özellikle haftasonları olağanüstü dolu oluyor. Bir de tırlar başlarsa siz düşünün...

oki30
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 22:26

Alıntı:
Mudanya'ya her gün gelen-giden 1700 tır Mudanya trafiğini mahfedecektir bence.
Hele bir de yolun 2 şeritli ve bol yokuşlu olması iyice düşündürüyor insanı..

Selçuk Alpay

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 22:35
Ropax

Evet sayın Necati Demir Kadir Topbaşa tebrikler.Çünkü İstanbulu bıraktı Bursayada el attı ama unutulmasın o Bursanın değil İstanbulun belediye başkanı.Bu proje Mudanya trafiğini alt üst edecektir ayrıca Bursayada bir yararı yok.Ayrıca çevrede bu amaca uygun başka bir sürü yer var.Saygılarımla.

Hakan Aydın

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 22:47

Bu iş için neden bir tatil beldesi olma yolundaki, henüz doğası bozulmamış Mudanya seçildi bende anlamadım. Kocaman limanı ve her türlü trafiği kaldıracak yolu olan Gemlik daha uygun değil mi? Bursa-Mudanya yolunun bu yükü kaldırması mümkün değil.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 22:59

Gemlik olursa, herhalde kuzey yoluna girilmesi gerekecek. Hiç değilse çevre yolunun katılım noktasına kadar bu yol kullanılacak. Bundan ötürü daha batıyı, Mudanya'yı seçmiş olmalılar... Mudanya yolu, Gemlik'e göre Pilot Sanayi'e daha yakın...

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:04

Alıntı:
Bu iş için neden bir tatil beldesi olma yolundaki, henüz doğası bozulmamış Mudanya seçildi bende anlamadım. Kocaman limanı ve her türlü trafiği kaldıracak yolu olan Gemlik daha uygun değil mi? Bursa-Mudanya yolunun bu yükü kaldırması mümkün değil.

Geminin sefer uzunluğunu mümkün olduğu kadar kısaltmak için Mudanya'yı seçmişlerdir ama eğer bu proje bu şekilde hayata geçirilise Mudanya'nın resmen sonu olur bu. Bence burada Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin devreye girmesi ve Mudanya-Bursa arası trafik akışını felç edecek bu projenin Bursa iskelesi ayağının Gemlik'e uzatılmasını bir şekilde sağlaması geremektedir. Bursa-Mudanya karayolu bu kadar yoğun bir kamyon-tır trafiğini kaldıracak bir yol değildir. Mudanya şehiriçi trafiğinin ne olacağını ise söyşemeye bile gerek yoktur. Şu anda bile bilhassa haftasonları kilitlenme aşamasına gelen trafiğin bir de yüzlerce kamyon-tır girince nasıl olacağını düşünmek bile insanı korkutuyor. Oysa Gemlik-Bursa arasında zaten yeteri kadar ağır vasıta trafiği olduğundan bu Ro-Pax'ın burayı kullanması bu karayolunu çok da fazla etkilemeyecektir.

Alıntı:
Mudanya yolu, Gemlik'e göre Pilot Sanayi'e daha yakın...

Evet ama Mudanya yolu bilhassa Tır geçişine uygun bir yol değildir. Bu yol yoğun ağır vasıta trafiğini kaldıramaz. Öte yandan çevreyolunu düşünürsek Gemlik'in Pilot Sanayi'ye eskisi kadar uzak olmadığını da görürüz.

Akın Alan
14 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 18:25

Buna izin veren yerel yöneticinin yatacak yeri olmaz.

Sn.Necati Demir yazılarınızı büyük bir beğeniyle takip ediyordum ta ki bu yazıya kadar ro-ro gemileirnin Bursaya sefer yapmasını memnuniyet verici olarak karşılıyorsunuz.Bana çok ilginç geldi.....

Bursa'ya İstanbul'un pisliğini atmak istiyorlar.Farkında değilmisiniz!!!!!!!

Banane İstanbul'un trafik yükünden.İstanbul'un çöplüğü olmayı kabul etmek Bursalılık Bilinciyle alakası olmayan bir durumdur.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara