Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Murat Caner
6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 02:39

İstanbul'a 250 km kentiçi ulaşımı yapılınca zaten ulaşım rayına girer. 10 milyon nüfusu olan bütün kentlerin 250 km demiryolu vardır.

Eğer minibüsçüler kafalarını kullanıp bu 250 km'lik yolun 20 30 km'lik bölümünü işletmeye talip olurlarsa kendileri de belediye de kazanır. Alt yapıyı belediye yapar. Araçları minibüsçüler sağlar. Araç bakımını da yolun bakımınıda kenidleri yapar, deli gibi de akça kazanırlar.

Tabi usları düzgün çalışırsa. Birleşmeleri ve kooperatiflerinin birer işletmeye çevirmeleri gerek.

mustafa mavi

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 10:08

Avcılar ve esenyurttan topkapıya olan hatlar kaldırılmalı,
sayıları azaltılmak şartıyla esenyurt-avcılar ve avcılar-küçükçekmece hatları hizmet vermeli...
güzergah ise avcılardan küçükçekmeceye denizköşkler içinden(ambarlı-çekmece caddesinden),
küçükçekmeceden avcılara ise vatan hastanesinden itibaren gümüşpala mahallesi içinden geçerek yanyola reşitpaşa metrobüs durağından çıkması şeklinde olmalıdır...

ssahin
6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 10:31

Minibüsler aşamalı olarak kaldırılmalıdır. İstanbul'a doğalgaz gelirken "Oduncu, kömürcü, tüpgazcı ve soba satıcı esnafını mağdur etmeyeceğiz" diye bir söz verildi mi? İBB Başkanı minibüsçülere hiçbir şey için söz vermek zorunda değil. Bir minibüs plakası 600-800.000 YTL olduğuna göre demek ki şimdiye kadar çok iyi para kazanmışlar, bundan sonra başka iş yapsınlar. Minibüslerin kaldırılması yeni gündeme gelen bir konu değil ki, Türkiye'ye geldiğim 1984 yılından beri konuşuluyor. Minibüslerin Metrobus hattına dikey olarak çalışmasına da karşıyım. Ne yatay ne dikey ne de çapraz, hiç çalışmasın minibüs denen şeylerden kurtulmamız lazım.

a.çetin
6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:25

Alıntı:
Avcılar ve esenyurttan topkapıya olan hatlar kaldırılmalı,
sayıları azaltılmak şartıyla esenyurt-avcılar ve avcılar-küçükçekmece hatları hizmet vermeli

bu minibüs hatları ayrıca E6 yanyolu üzerinden altınşehir-tahtakale-mahmutbey-istoç-mahmutbey-atışalanı üzerinden Otogar hattı da kurulabilir...

Murat Caner
6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:52

Bence gerek yok. O bölgeye hafifray var zaten. Hafifraylının metrobüse tümleşmesi yeterli.

yakuphoca

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 14:30

Bayramdan hemen önce servis ile eve dönerken E-5 yolu üzerinde çalışan minibüsün arkasındaki "Satılık Hatlı Minübüs" ilanındaki telefon numarasını merak ettiğim için aradım. Telefona çıkan arkadaşın söylediği rakam 750.000 YTL. Şaşırdım.
Bunu bilginiz olsun diye yazdım.
Kalın sağlıcakla..

Semih Yaşar

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 16:32
Minibüs hatları

Alıntı:
"Satılık Hatlı Minübüs" ilanındaki telefon numarasını merak ettiğim için aradım. Telefona çıkan arkadaşın söylediği rakam 750.000 YTL. Şaşırdım.

Aklıma çok komik bir olay geldi, yıllar önce Doğan marka arabamı satıp Fiat Tipo araba
almak istiyordum, benim araba o zamanlar 75 Milyon TL ediyordu, 2. el Tipo ise yaklaşık
125 Milyon TL idi. Samimi bir arkadaşıma " Tipo alabilmek için param yetişmiyor arada
çok fark var"
demiştim o da bana şöyle cevap vermişti " kardeşim, sende Doğan'ı biraz
pahalıya sat, 150 Milyon'a sat"
demişti.

Akın Kurtoğlu

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 18:34

Alıntı:
demiştim o da bana şöyle cevap vermişti " kardeşim, sende Doğan'ı biraz
pahalıya sat, 150 Milyon'a sat" demişti

Hehehehehhee... Nefis bir anekdot... Minibüsler de bu hızla değer kaybetmeye devam ederlerse, o Doğan'dan beter olacaklar...

Akın KURTOĞLU

mustafa mavi

6 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 23:26

bu akşam eve dönerkende metrobüsü kullandım,cennetten geçerken üst geçidin altındaki sakinliği görünce çok hoşuma gitti,sanki minibüsçülerin savunduğu son kale de düşmüş gibiydi...
oysa hat avcılara kadar açılmadan önce tam bir keşmekeş vardı ve minibüsçüler bizlere ''genede elimizdesiniz'' der gibilerdi...

Atilla Dokuzoğlu
6 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 21:24
minibüsler ne zaman kalkacak?

metrobus hattı açılalaı nerdeyse 1.5 ay oldu.minibislerin kaldırlması için ne bekleniyor anlamadım.üstelik bir kısım belediye otobüsi ve halk otobüsi yan yolları kullanmaya devam ediyor.geçenlerde basında okumuştum minibisler için yeni güzerga belirleme çalışması yapılıyormuş.günaydın yani.kardeşim metrobus yapımı başlayalı 2 yıl oldu 2 yıl yan gelip yattınız mı yumurta kapıya gelince mi güzergah belirlemek aklınıza geldi.böylesine güzel başarılı bir projeyi eline yüzüne bulaştıran ulaşım idaresine yuh diyorum burdan.

Ana Sayfa -> ULAŞIM