Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Murat Caner
15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 02:00

Evet bu hareket sanırım başkanın başını yemişti. Çeşmealtı'na dek otobüs koyulmuştu. Metro'nun temeli atılmıştı. İzmir tam zamanında bir atılım yaparak başladı işe. Sonra ne oldu bilmiyorum. 5 yıl önce bitmesi gereken taşıma düzeni hâlâ devam ediyor. Aliağa'ya yapılan işler kullanılmadan çürümeye başladı gibime geliyor. Yapılmış ihale iptal edilerek Üçkuyular uzamasında 5 yıl kaybedildi. Rahmetli Başkan sağolsun. Şimdi de yüklenici sorunlar yaşıyor.

Neyseki İzmir ulaşım açısından yitirdiği yılları iki önemli tünelle kapatıyor. Bittiğinde sahil yollarına da tramvay yaparlarsa ulaşım sorununu Bursa gibi çözmüş olurlar.

GeDiZ

15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 05:03

İzmir metrosu Üçkuyular'a yapılırken nasıl oldu ise ya Özfatura ya da Piriştina zamanı Üçyol'da kesildi. Ama olsun hem F.Altay-Bornova meydan hem de Aliağa-Menderes ile ulaşım biraz rahatlar. Çünkü bununla beraber aktarma sistemi de olacak. Bu arada hala ilk metrobüs düşünülen İzmir'de Narlıdere-Balçova-Konak metrobüs hattının haberini arıyorum bulamıyorum yoksa ilk biz gerçekleştirecektik kıskanmazdık bu kadar :p

Aktarmanın İstanbul'da düzenli işlemesi çok güzel, inşallah İzmir'de de öyle olacak çok yakında Ama İstanbul B.B. ikarusları falan modernize edeceğine keşke otobüs alımı yapsaydı. 5 tane Macar İkarus'u modernize etsen nerdeyse 1 otobüs parasına eşdeğer olmalı. İstanbul'da bu minibüs varlığı azaltılmadan ya da kaldırılmadan ulaşım sorunu çözülmez. Devlet ya teşvik ile ÖHO için uzlaşmaya varsın kredi vs sayesinde ya da İETT şoförü alabileceklerini alsın, kalan diğerlerini de otobüsün fazla giremediği mahallelere falan versin ÖHO de durak harici yolcu almak, yavaş gitmek adetleri oldu, en hoşlanmadığım şey ama minibüs derdinin bitmesi için katlanılması lazım artık.

İstanbul'a ne zaman gelirim artık bilemem ama geldiğimde Pendik-Kadıköy hattında ralli aracı gibi minibüslerden kurtulmuş göreyim (imkansız gibi ama dilek dilektir) bu arada Mercedes CapaCity'deki en arka koltuk benim İstanbul'da ilk işim oraya oturmak olacak saygılar...

Murat Caner
15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 10:14

Alıntı:
İzmir metrosu Üçkuyular'a yapılırken nasıl oldu ise ya Özfatura ya da Piriştina zamanı Üçyol'da kesildi.

Piriştina gelir gelmez iheleyi iptal etti.

rafet7
15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 11:28

Bir atasözümüz var'Kendi düşen,ağlamaz'diye minibüsçülerin hepsi aylar öncesinden metrobüsün geleceğini biliyordu,niye hatlarını satmadılar,800.000'ken,100.000 olmuş,ama hat boyunca bazen hiç,bazense tek yolcu taşınan bir hattı kim ne yapsın.Ama artık herkes akıllandı,metrobüs ilk açıldığındaki tek yolcu dahi minibiüsü tercih etmiyor,ben ulaşımın tek elde toplanıp,belediye çatısı altında olup,sahışın araçlarının yerine belediyenin araçları olsun tarafındayım herkes gibi,halk otobüsüne kadar hepsi kalkması lazım.Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak dileğiyle

Gökçe

15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 11:47

İstanbul'da trafik terörünün baş sorumlusu minibüsçüler için çok da üzülemeyeceğim. Birkaç problemi yazayım örneğin

- Trafikte her türlü kuralı hiçe sayarak, tehlikeli şekilde araç kullanma
- Yayalara ve diğer araçlara kesinlikle saygı göstermeme
- Duraklarda gereksiz bekleme yaparak ve trafikte kendi kafalarına göre hız yaparak trafik akışını engelleme
- Hem gereksiz korna çalarak hem de ilkel motorları sayesinde büyük bir gürültü kirliliğine neden olma
- Yolculara saygısızca davranma ( Para üstü kavgasından tutun da, yolcularla kötü diyaloğa kadar)
- Görüntü olarak çağdaş bir kente hiç uygun olmamaları ve toplu taşımaya çözüm getirmemeleri
- Caddelerde istedikleri gibi ve trafiği engelleyerek yolcu indirme ve bindirme için durma ancak özel araçlar yolcu indirmek için nizami dursa bile kornalara basma, kabadayılık yapma ...

ve daha niceleri...

Minibüslerin ve minibüsçülerin verdiği zararlar yazmakla bitmez, her sabah durakta otobüs beklerken bu adamların yaptıkları ihlaller ve kabadayılıklar yüzünden sinirlerim bozuluyor. Ayrıca yıllardır çok zor durumda kalmadıkça minibüse binmiyorum, çünkü yolculuk yaparken insan gibi hissetmek istiyorum ama minibüs şöförleri yük ve eşya taşımaktan beter bir yaklaşımla işlerini yapıyorlar.

Ben herkese sesleniyorum, lütfen çok zorda kalmadıkça minibüsleri kullanmayın !!!

tamer_061
15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 12:46

avrupa da dolmus minibus sistemınde tasımacılık yok türkiye ye özgü tasımacılık kokten kalkması gerekıyor

Keremss
15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 13:00

Bu günlerde ÖHÖ şöförlerinede bir haller oldu karşılaştığım olaylar;

1) Mecidiyeköy'den kalkan 85 M ÖHÖ aracı Hat kalkış görevlisi ile geç kalkma yüzünden kavga ediyor. görevli düdüğü öttürdü ÖHÖ kalkmadı. 2-3 düdük yine kalkmadı görevli kızdı hepinizi yakarım tehtidinde bulundu bizim ÖHÖ ağır ağır çalıştı ve kalktı görevli iyice kızdı sonra döndü 85'e düdüğü çaldı oda aynı şeklide tabi bizim hareketten sorumlu eleman Hat amirliğine 2-3 satır yazı yazıp bıraktı.

Böyle bir olayla ilk defa karşılaştım herhalde görevliye gıcıkları var dedim. 2 Gün sonra.

2) Bakırköy durağında yine görevli düdüğü çalıyor bizim ÖHÖ' lar mecidiyeköydeki gibi hareketler ve yine görevli çılgına dönüp bağırıp çağırıyor. Bu olayı ikinci görüşümdü ve Allah Allah dedim.

3) Yine benzer bir olay bu sefer Cevizlibağ'da 85 ÖHÖ bekliyor yolcuda almıyor görevli yine düdükle uyarı ÖHÖ hiç oralı değil. olayı gören tarfik polisi hemen devreye giriyor "YÜRÜSENE ÖHÖ İLLA YANINAMI GELEYİM" diyor ve bizim ÖHÖ devam ediyor.

4) Bu sabah cennette bir ÖHÖ bir transit minibusun önünü kesmiş ama nasıl kesmiş E-5i dikine kapatmış 3 şeridi birden ve taşlı sopalı kavga ediyorlar adamların kafası yarılmış kan revan ortalık ve E-5 tamamen kapalı 1 araba geçecek yer bile yok trafikte otomatikman avcılara kadar kapalı. Polis geliyor işte zar zor kenara çekiyor ÖHÖ'yü tam açıldı derken...

5) Aynı yolda ÖHÖ taksiye arkadan çarpmış Buyrun cenaze namazına.

Okullar açıldığından beri ÖHÖ ların hareketleri dikkatimi çekiyor sanki minibuslerin akıbeti kendi başlarınada gelecekmiş gibi davranıyorlar.Ama bir gerçeği öğrendim minibusler trafikten çıkarılsın ÖHÖ lar onları aratmayacak emin olun.

MİNİBUSLERİN VELİAHTI ÖZEL HALK OTOBUSLERİ.

Nadir Yılmaz

15 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 13:12

Alıntı:
İstanbul'da trafik terörünün baş sorumlusu minibüsçüler için çok da üzülemeyeceğim
.
Adanada aynı durum söz konusu resmen trafik terörü yaratıyorlar ne yolcuya saygı ne trafik kuralların uyum yolcuyu görünce yolun ortasında duruyorlar ve trafiği felç ediyorlar özel halk otobüslerininde münübüscülerden fazlası var eksiği yok yolcu kapabilmek uğruna minibüs içideki yolcuların ve inmek için kapıya yönelen yolcuların daha ayağını kaldırıma uzatmadan hareket ediyorlar kısacası durum vahim.Minibüs ve Özel Halk otobüsleri sürücülerine periyodik olarak eğitim verilmesi gerekmektedir.

Ahmet Bengüer
15 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:00

Alıntı:
Bu sabah cennette bir ÖHÖ bir transit minibusun önünü kesmiş ama nasıl kesmiş E-5i dikine kapatmış 3 şeridi birden ve taşlı sopalı kavga ediyorlar adamların kafası yarılmış kan revan ortalık ve E-5 tamamen kapalı 1 araba geçecek yer bile yok trafikte otomatikman avcılara kadar kapalı. Polis geliyor işte zar zor kenara çekiyor ÖHÖ'yü tam açıldı derken...

İşte şehir magandası nasıl olurmuş ve nasılmış diye bilmek isteyenlere yukarıdaki alıntıda size bir örnek.

Aslında bu yazıyı site üyesi arkadaşımızın Kazaya ve Kavgaya Karışan Özel Halk Otobüsleri başlığı altına yazması daha uygun olurdu herhalde.

EmirOtluoglu

15 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 16:39

metrobüsten etkilenen minibüsçüler için hat çalışmaları

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Haberler/HaberDetay.h ...erId=24486

sayfa 4
« önceki   12345 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM