Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ufuk1978

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 08:51

Bence de çoğunluğun menfaati azınlığınkinden herzaman önce gelir.Burda önemli olan vatandaşın rahat etmesini sağlamak ve yollardaki yükü hafifletmek.Ülkede güzel şeyler olacak diye bazı fedakarlıklardan kaçınacak mıyız?Yeri gelmişken şunu da söylemek gerekir.İstanbul'daki minibüsçülerin çoğu trafik kurallarından habersiz.Ne saygı var ne de terbiye.Önceki mesajlarda yazıldığı gibi bir bakıma bu duruma kendileri düştüler.

Semih Yaşar

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 09:18
Roma elektrikli minibüs

Güzide'nin fotoğrafını koyduğu Roma minibüsü aküyle çalışıyor, menzili 70 km kadar,
şehir merkezinde çok dar sokaklara girebiliyor ve en önemlisi işletmecisi ATAC,
yani Roma'nın İ.E.T.T'si.

Akü bittiğinde ise şarj edilmesini beklemiyorsunuz, belli merkezlerde hazır şarj edilmiş aküler
var, gidip aküyü değiştiriyorsunuz, 5 dakika.

necati demir
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 10:15

merhaba,
ben konuya minübüsçülerin bu devlete ne kadar vergi verdikleri tarafından yaklaşacağım.
zira sayfalardan birinde ederlerinin 600 000.-YTL den 250 000.- YTL ye düştüğünü okudum!
yaptığınız işe ve de bankadaki hesabınıza bakarmısınız lütfen. taksicilerde ayrı bir sorun tabii. rahmetli adnan kahveci yi zamanında yok ettiler vesselam.
bu sektördekiler yan yollarda hizmet vermeye devam ederler tabii ki. ancak AKBİL uygulaması ile.
işte o zaman italyan bayrağı özentilerininde gelirlerinde ciddi bir azalma olur. hem para ver hakaret işit hem de verdiğin para şehit olarak geri gelsin. böylemidir tamamı? değildir belki ama bursa halk otobüslerinde bile var olduklarına göre vites topuzlarında özentileriyle neden istanbulda eksik olsunlar?
kolay gelsin.

Citaro
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:15
Diger Minibusculer

Edirnekapı- S.Çiftliği tramvay hattıda burada calısan minibusleri tam anlamıyla bitirdi diyebiliriz.Zaten o hatta çalışan minibusler tam bir katil gibiydi dikkat ettiyseniz hepsinin bi taraflarında vuruk çürük vardır

Enes A.
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:20

Şahsen minibüsçülerin düştüğü durumu büyük bir zevkle seyrediyorum.Yıllarca meydan bizim diyerek yapmadıkları kalmadı.Belediye biraz daha kararlı olup bu işin sonunu umarım getirir.

ozgur aktas
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:35

sirf kendi menfaatleri icin halkin yararina olan araclari islerine gelmeyince protesto ediyorlar.

recep demirbas
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:42

Giden minibüsçiler ama değişen hiçbirşey. sadece daha hızlı ulaşıyoruz.
o minibüse binen insanlar minibüsçüyü uyarmayı akıl edemedikleri için bugüne kadar yolcular kendileri perişan oldu bugünden sonrada hazıra alışan minibüsçüler rezil olcak.
belediyenin yoğun denetimleri de çok faydalı oldu tabi bu konuda !!!
ayrıca metrobüslerin yaşlılar için minibüslere göre daha kullanışlı olmadığnıda belirtmeliyim. ben bahçelievler-metrodan ömüre kadar yürüyebilirim ama bunu tüm insanlardan beklemek yanlış olur.

GeDiZ

14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 23:56

Arkadaşlar ben bir İzmirli olarak İstanbul'da minibüs değiştirmekten bıktım. İzmir'de 93-94 yıllarında galiba ( ben daha küçükken:) ) minibüslerin büyük bir kısmı kaldırıldı, minibüs şoförleri ESHOT'a alındı (İstanbul'da İETT İzmir'de ESHOT) o dönemde çok kargaşa oldu ama iyi ki yapıldı. Zaten minibüs belediyenin ulaşım açığını karşılıyor, açığını karşılıyor. Örneğin; Küçükyalı'ya giderken minibüslerden bıktım, allahtan şimdi 17'nın sefer sıklığı arttı. İstanbul'a 500 otobüs alınsa da sorun çözülemeyecek, bence minibüs şoförleri ÖHO mu olur minibüsçü mi devam eder bilmem ama çare bulsunlar. Bir İzmirli olarak fikrimi belirtmek istedim. Saygılar...

Tunc

14 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 01:52

Alıntı:
İETT otobüsünün önünde 5 dakikadır bekleyen bir minübüscü var ve kornalarına basarak bir şeyleri protesto ediyorlar.Metrobuse binen insanlarda onları protesto ediyor.Gecmişte TIN TIN gittikleri için

Boyle bir haber vardi 2005 yilinda, Yillardir duyariz, hep duzeldi, duzelecek, gravat takacak, sigara icmeyecek, nazik olacak, v.s. v.s. Sonucta Istanbuldaki Trafik problemlerinin buyuk bir bolumu, kural tanimaz, minibusler ve taksiler olarak gosteriliyor..
simdi asagidaki resme cok dikkatli bakiniz ve bir an soyle dusunun, diyelimki minibusler yok, neler olurdu ? iyi mi? kotu mu?
Minubusculer dernegi var, acaba bu dernek bu zamana kadar hizmet icin ne yapmistir? Birzamanlar Istanbul da, ayakta yolcu almak bile yasakti ve iyi bir denetim yapiliyordu, cezai yaptirimlar oluyordu..
Zamaninda yolda minubusle giderken az çök çök çök yapmadık yani.

Umarim sayin Yilmaz Ozdil birgun, ya arabasi ile buradan gecer veya buradan minubuse biner..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=578072#578072

Alıntı:
Avrupa Birliği, Türkiye'nin önüne her geçen gün yeni koşullar sürse de İstanbul'un minibüsleri Avrupa Birliği'ne hazırlanıyor. Meclise verilen yönerge kabul edilirse, İstanbul'da ulaşımın yüzde 62'sini sağlayan minibüsler kaldırılıp, yerine Avrupa Birliği kriterlerine uygun yenileri alınacak. Ekim ya da kasım ayında yollara çıkması hedeflenen yeni minibüslerde klima zorunlu olacak. Araçlarda korna ve teyp de çalınamayacak. Yeni uygulamayla minibüslerdeki özel anlam yüklü söz ve yazılar da kaldırılacak.
Öte yandan, şoförlere de bazı kriterler getiriliyor. 150 saat eğitim alacaklar. Takım elbise giyme zorunluluğu getirilecek olan şoförler traşsız dışarı çıkamayacaklar. Yeni araçları merak eden şoförler ise şimdiden galerilere koştular. Şoförler yeni uygulamayı her ne kadar destekleseler de ayakta yolcu devrinin sona erecek olması onları biraz düşündürüyor. Çünkü bir seferde 60'a yakın yolcu taşıyan minibüsçülerin yolcu sayısı bir anda 18'e düşecek.

http://www.tgrthaber.com.tr/news_view.aspx?guid=c ...cb5ee83ea9

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 01:56

Alıntı:
Zamaninda yolda minubusle giderken az çök çök çök yapmadık yani.

Hehehehheee.. Unutmak ne mümkün... Bilhassa Topkapı surdışına çıkınca, hemen oradaki göbeğin etrafını dönerken (araç altgeçidinin olmadığı seneler ), her iki tarafta (Anadolu ve Trakya otogarlarının kenarında) Renault-12 model siyah-beyaz renkli trafik ekip otolarına yaklaşılırken, minibüste ayaktaki yolcular çömelirlerdi. Ekip atlatıldıktan sonra, Cevizlibağ'a doğru yeniden ayağa kalkılırdı.

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM