Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ali Cemal
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 21:25

Metrobus E-5 teki minibus yolcularının tamamını aldı sayılır zaten boş giden minibusler artık hiç gitmiyor yolcu beklemek için tamamen raydan çıktılar E-5 te akşam saati boş minibuslerden başka araç yok ve birazda agresifleşmişler otobusleri perdeliyorlar Mazlum otobus şöförleride sesini çıkartamıyor olan yine yolcuya oluyor.

Ve Metrobus pik saatlerde %110 dolulukla çalışıyor evet yanlış yazmadım %110 çünkü bir citaronun istihab haddinden hemen hemen yarı fazlası biniyor ve Cevizlibağda dolan citarolar hiçbir duraktan yolcu alamıyor incirliye kadar...

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 21:27

E, iyi ama, bu kentte 11 milyon insan yaşıyor. E-5 de kimsenin şahsi malı değil... Bu yol, saatlerce tıkanıyor ve insanlar yollarda rezil-rüsvâ oluyorlarsa, buna bir neşter vurulması gerekiyordu yıllardan beri... Kaldı ki, dikey besleme olarak yeni hatlar açılacağı da beldiye tarafından taahhüt edildi zaten...

Akın KURTOĞLU

Ali Cemal
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 21:40

Alıntı:
E, iyi ama, bu kentte 11 milyon insan yaşıyor. E-5'de kimsenin şahsi malı değil... Bu yol, saatlerce tıkanıyor ve insanlar yollarda rezil-rüsvâ oluyorlarsa, buna bir neşter vurulması gerekiyordu yıllardan beri...

Evet sonunda sona yaklaştık belediye ne kadar yılbaşı desede minibusler yılbaşı olmadan kendi kendine E-5ten çekilecek çekilmek zorunda kalacak. Yazık 12 Milyon insana inanın yazık nedir bu minibuslerden çektiğimiz. Ama bitti kabus bitti bu sabah 08.30'da yani E-5 in en curcuna saatinde hemde en curcuna yerde merterde bir minibus gördüm içinde 1 kişi var kendi kendime hadi yaaa olmaz dedim arkasındakine baktım 3 kişi var yanındaki 1 kişi Cevizlibağa gelene kadar bir tane bile kaçırmadan hepsine baktım en fazla kişi olan içinde 4 kişi 50 minibus görsem ve ortalama içinde 3 kişi olsa toplam 150 kişi yapar ama hemen yanımdan geçen Capacitye bir baktım 1 Metrobus içinde 150 kişi... İşte düşünebilen herekese bu örnekten bir pay

Ahmet Bengüer
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 01:31

Alıntı:
Minibüsçüler aslında kendi bacaklarından asıldı.
Şu anda minibüsler Cennet metrobüs durağında bekleme yapıp yolu tıkıyorlar.
Anlayamadıkları nokta : arkada trafik sıkıştıkça metrobüsün yolcusu artıyor.
Şirinevlerde, Yenibosna'da, Merter'de hep yolu tıkadıkları için şimdi ekmeklerinden oldular.
Kendi düşen ağlamaz...

Her koyun kendi bacağından asılırmış diye bir söz var.Atalarımız bu sözü söylerken herhalde yüzyıllar öncesinden metrobüs diye birşeyin ortaya çıkacağını biliyorlarmış demek ki

Ahmet Bengüer
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 01:33

Alıntı:
Bu işi tatlılıkla halletmek için belkide Belediye hat başına belli bir tazminat ödeyerek, örneğin plaka
başına 50,000 YTL gibi bir paraya 650 adet Minibüsün plakasını iptal edebilir.
Hukuki olarak bir mecburiyet olduğunu zannetmiyorum ama fazla da mağdur etmemek lazım insanları.

Mahalle aralarında sokak aralarında yeni hatlar açılıp orada çalışsınlar.

Enes A.
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 01:43

Buadamlar sonsuza kadar bir yerlerden garanti mi aldılar o hatlarda çalışacaklarına dair ki kızıyorlar?

yıllarca kendi davranşlarından doalyı bu hale geldiler.Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı olan hiçbir yere gitmek için minibüse binmem.Etme bulma dünyası ypaacak birşey yok.

Ahmet Bengüer
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 01:59

Alıntı:
Bu işi tatlılıkla halletmek için belkide Belediye hat başına belli bir tazminat ödeyerek, örneğin plaka
başına 50,000 YTL gibi bir paraya 650 adet Minibüsün plakasını iptal edebilir.
Hukuki olarak bir mecburiyet olduğunu zannetmiyorum ama fazla da mağdur etmemek lazım insanları.

Bizler minibüs içerisinde bir yere giderken veya işimize gücümüze yetişmeye çalışırken acaba o kişiler düşünüyorlarmıydı?biz bu yolculardan ücret tahsil ettik acaba bu insanların yetişecekleri bir yer var mı? diye acaba bu insanlara yollarda bekleme yaparak kaba davranarak hiç haksızlık etmiyoruz mu?diye düşündüler mi ki?Biz yıllarca mecburiyetten dolayı kullandığımız bu kaba insanları niye düşünelim?

Ne yaparlarsa yapsınlar beni hiç ilgilendirmiyor.Mahalle aralarındamı çalışırlar sokak aralarındamı çalışırlar beni hiç ilgilendirmiyor.

guzidesoc
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 08:23

kesinlikle yeni hatlar vermemek gerekiyor bunlara.. otobüs ün büyük geleceği hatlar için İETT ye alçak tabanlı minibüsler alınır. ve bunlar iett olarak planlı bi şekilde çalışır.. iett varken minibüs e yer yok!

avrupa da bunun örnekleri var. Roma;

Fatih Can
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 08:34

Dogrudur firsat bu firsat belediyenin artik bu tip araclardan vazgecin deme vakti gelmistir. Istanbulda cogu hat yogun bu kadar kucuk minubuslere ne ihtiyac var. Ikisi ucu birlesmeli bu minubus sahiplerinin, belediyenin belirledigi tipte alcak tabanli bir midibus ya da kucuk otobus alamalilar. Soforlerini de ucret karsiliginda egitmeli belediye.

Zaten yeterince servet yaptilar hat parasi diye yakinma haklari yok hat sahiplerinin, olan soforun ekmegine oluyordur. Yillarca cogu meslek grubundan yani memurundan, doktorundan, ogretmeninden,muhendisinden, universite profosorunden bile daha cok para kazandilar artik yeter sanirim kendilerine.

ömer
14 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 08:39

evet sonunda e5 rahatlayacak gibi görünüyor zaten trafik sorunun cogunu duyarsiz minibüsler yaratiyordu sonunda bu sorun ortadan kalkti gibi görünüyor.
Ha bu aradan ben yurt disinda kaldigim icin takip edemiyorum nasil e5 trafigi biraz rahatladimi?

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM