Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
kemal55tr
11 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:15

İşlerin planlamasındaki bitmez tükenmez zaafiyetleri izledikçe insan acaba bu projelerin tasarımında ve uygulamasında hiç mühendis görevlendirilmiyor mu acaba diye düşünmeden edemiyor.

Mühendis gözüyle, şöyle metrobüs hattınında ve sistemin işletmesinde baştan sona bir inceleme yapıldımı yüzlerce hata tespit edilebilir. Bu işlerin başındaki teknik görevliler bu hataları daha tasarım aşamasında görüp projeyi ona göre tasarlamaktan, daha sonra uygulamaktan, kontrol etmekten, denetlemekten, daha sonra da yapılan harcamaların ve emeklerin hakkını vererek en verimli şekilde işletmekten acizler mi acaba?

Murat Caner
11 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 19:16

Alıntı:
Mühendis gözüyle, şöyle metrobüs hattınında ve sistemin işletmesinde baştan sona bir inceleme yapıldımı yüzlerce hata tespit edilebilir. Bu işlerin başındaki teknik görevliler bu hataları daha tasarım aşamasında görüp projeyi ona göre tasarlamaktan, daha sonra uygulamaktan, kontrol etmekten, denetlemekten, daha sonra da yapılan harcamaların ve emeklerin hakkını vererek en verimli şekilde işletmekten acizler mi acaba?

Bunun için yek bir şey söyleyebilirim.

Biz millet olarak siyaset yapmayı, hizmetçi olmayı, mühendislik yapmayı, ulaşımı, kurallara uymayı bilmiyoruz. Bütün sorunlar da buradan çıkıyor.

Sanırım bir şey söyleyemedim.

rıza koçak
11 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 15:27

Metrobüs; Avcılardan Beylikdüzüne ve Mecidiyeköye kadar uzatılacak.Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıkladı.Bilginize.

batuhan69
11 yıl önce - Pzr 06 Oca 2008, 01:58

arkadaşlar ben avcılarda oturuyorum. avcılar girişinde bulunan İETT kampı durağını mantığım bir türlü anlamadı. Burada inen insanların %90 ını indikten bonra yukarı doğru yürümeye başlıyor. Zaten durağın olduğu yere bakılınca alt kısımda yerleşim yeri olmadığı görülür. Bu durağı biraz daha yukarı yapamazlarmı. yoksa belediye halkı spor yaepmaya özendirmek amacı ile durağı insanların yaşadıkları yerlerin uzağına yapıyor. Eğer amaç bu ise bence çok güzel düşünce kendilerini tebir ediyorum. İETT görevlilerinden ricam bir gün gelip o durakta inen insanların ne yöne doğru gittiklerini görsünler belki o zaman ne demek istediğimi anlarlar. durak yerinin alt kısmında deniz yer alıyor yani yerleşim yok. bunu bilmeleri için ellerine bir harita almaları yeterli kendilerinde yok ise ben verebilirim.

Murat Caner
11 yıl önce - Pzr 06 Oca 2008, 02:05

Azıcık yürüyünüz, erimezsiniz.

ssahin
11 yıl önce - Pzr 06 Oca 2008, 21:51

Bu hattaki istasyonlarda turnikelerin tamamlanmamış olması ve araçların istasyonlara sıfır yanaşmaması nedeniyle bir hayli zaman kaybediliyor. Ayrıca Reşitpaşa ve Karayolları durak yerlerinin yanlış seçimi nedeniyle halen küçümsenmeyecek sayıda insan minibüse biniyor. Eğer Şükrübey'e ve Hacışerif yakınlarına durak yapılsaydı minibüsler tamamen devre dışı kalırdı.

yusuf38
11 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 15:45

Alıntı:
Ayrıca Reşitpaşa ve Karayolları durak yerlerinin yanlış seçimi nedeniyle halen küçümsenmeyecek sayıda insan minibüse biniyor. Eğer Şükrübey'e ve Hacışerif yakınlarına durak yapılsaydı minibüsler tamamen devre dışı kalırdı

kime göre yanlış seçim? durağın yanındaki binada oturana görede doğru seçim o zaman
herkes kendi binasını önünden binmek ister.
toplu taşımada minibüs alışkanlıklarını bırakmamız lazım.
herkesi memnun etmek için 100 metre aralıkla durak yapılması gerekir.

EmirOtluoglu

11 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 16:55

İki gündür hararet ile tartışılıyor ben de bir yorumda bulunmak istiyorum;

Alıntı:
arkadaşlar ben avcılarda oturuyorum. avcılar girişinde bulunan İETT kampı durağını mantığım bir türlü anlamadı. Burada inen insanların %90 ını indikten bonra yukarı doğru yürümeye başlıyor.

Tamam toplu taşımayı tercih edeceksek tabi ki insanlar yürüyecek, tabi ki kimse 5 dk. yürüdü diye ne erir ne de mahvolur, tabi ki tüm yolcuları aynı anda memnun edecek mükemmel bir durak noktası tespit edilemez, herkes evinin yanı durak olsun ister. Yanlız siz bir durak yaptığınızı düşünün ve araçtan inen 100 kişinin 90'ı duraktan indikten sonra aynı istikamete yürüyor. Ve bu tüm seferler için geçerli. İşte o zaman durağın yerinde problem vardır, hata vardır.

Not: benim bu durak ile bir ilgim yok, ama yorum yapmadan da duramadım.

Burç

11 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 17:05

Bunun bin beteri Mecidiyeköy duraklarında yılladır var.
Otobüsten inip de mezarlığın yanındaki daracık kaldırımdan yürümeyen yolcu yok.
%90 değil, %99.9 aynı yöne yürüyor.
Halen niye durakların köprü altından kaldırıldığını kimse anlayabilmiş değil.
Köprünün altı bomboş duruyor.
Karşıya geçen otobüsler ise tam yarım kilometre uzağa taşındı. (Google haritalarından ölçtüm)
Şimdi Mecidiyeköy'de bu örnek varken Avcılar'daki toplam yolcusu zaten ancak birkaç bin olan
falanca durağın yerini eleştirerek bence vakit kaybediyoruz.

mustafa mavi

11 yıl önce - Prş 10 Oca 2008, 11:04

Alıntı:
Alıntı:
Azıcık yürüyünüz, erimezsiniz.
diyen arkadaşa cevabım olacak "insanlar sadece yürümek için yaratılmamıştır. bizi diğer yaratılmışlardan farklı kılan düşünüyor olabilmemiz."

Bu beyefendiye bende cevap vermiştim ama silindi maalesef, oysa bu söz tüm tahrik ediciliğiyle ve tüm pervasızlığıyla duruyor...

bu yorumu ilk okuduğumda nedendir bilinmez aklıma Marie Antuanette nin meşhur yorumu gelmişti...
Malum hanımefendiye gelip demişler;

--efendim halk ayaklandı, galeyana geldi,
----neden?
--açlar ekmekleri yok,
----ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler...

Olaylarla alaksı olmayan, insanların sorun olarak dile getirdiği şeylerden uzak ve bihaber olan bir kişinin yorumu böyle olabilirdi...

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM