Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Süha
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 01:31

Abi zaten yalova ümidini çoktan kaybetti. İskelenin sonu malum kaldırılacak. İstanbul’a ulaşmanın artık yolu Yenikapı, Pendik ve Kartal üzerinden olacak yani her zamanki gibi...

Bir tarih kapandı.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 01:42

Alıntı:
İstanbul’a ulaşmanın artık yolu Yenikapı, Pendik ve Kartal üzerinden olacak yani her zamanki gibi...

İşte, benim de vurgulama istediğim konu bu. Kartal'a yapılacak olan deniz otobüsü seferlerinin Adalar'ın yanından geçerken Büyükada'ya uğratılması ve şehirhatları vapurlarına aktarma yapılabilmesi mantığı üzerine kurulu...

Akın KURTOĞLU

Süha
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 02:12

İDOnun sıcak bakacağını sanmıyorum. Bir diğer olay ise yalovadaki pazarcıların deniz otobüsü olayına nasıl bakarlar? Çünkü vapura daha fazla yiyecek ve pazar eşyası koyabiliyorlardı? Burada bir sıkıntı yaratabilir.

Yalova- Pendik seferleri 24 saate çıkınca kartal seferleri iptal edilirse bu durumda dahada imkânsız bir hale gelir. Yâda yanılıyorum?

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 04:04

İnsan naklinin sekteye uğradığı bir uygulamada, pazarcıların pazar kasaları da artık mecburen ikinci planda kalacak...

Akın KURTOĞLU

ulaş

14 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 16:26

Akın Bey'in önerisine bir ekleme de benden olsun. Malum sabahları 7.15'ten Pendik'ten hareket edip Kartal Maltepe Bostancı Kabataş seferini yapan bir deniz otobüsü seferi var. Eğer Yalova'dan kalkışı iyi ayarlanıp saat 7.20-7.25 gibi Kartal'da olması sağlanan bir sefer konursa burada inecek yolcular Kabataş denizotobüsüne geçip hatta Bostancı'da inip Bakırköy deniz otobüsüne bile aktarma yapabilirler. Bu arada bu deniz otobüsü adadan kalkan vapurla nerdeyse aynı anlarda Kabataş'a yanaşmaktadır. Böylece İDO Büyükada'ya fazla yol yapmadan Kartal Yalova seferlerini yeniden organize ederek bu işin içinden çıkabilir. Tabi şu açıdan bir sakıncası olabilir 2 saat yol giderken sigara içememek ki bu da ayrı bi sorun.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM