Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 268
Serkan Guzel
3 ay önce - Cmt 30 Nis 2022, 19:36

Ne açıklama verecekler ? Yine halkı aptal yerine koyar tarzda açıklama yapacaklar.

Ne demişler ? Balık baştan kokar. Yani at sahibine göre kişner.

İstanbul'un her türlü zor günlerinde tatil yapan bir belediye başkanı olursa, en altta otobüs süren şoförler de, otobüsleri lay lay lom yaprak kullanır.

Sonuç; el freni çekilmesi unutulan yeni metrobüs, önüne gelen araçlara haaarss diye giydirmiş.

Az kaldı, 2 sene sonra yerel seçimlerde, İstanbullular da bunlara haaarss diye giydirecek.

Ali clarkkent
3 ay önce - Pts 09 May 2022, 14:05

Bu yeni metrobüsler, özellikle Otokar olanları bir kaç gündür bazı noktalarda arızalı olarak denk geliyor.

Kul yapısı. Arızalanır. Onu anladım da, bu kadar çabuk mu?

İlk defa bugün yeni olanlara bindim. Kapıların açılış şekli çok iyi düşünülmüş. Hafif dışarı çıkıp araca paralel açılıyor. Fakat sorun şu: Geç açılıyor. Mercedeslerden tecrübe ettiğim için biliyorum. Bayağı geç tepki veriyor kapılar. Hatta perona yanaştığımızda şöyle bir şey oldu. Dışarıda bekleyen yolcu kapı açılmayacak zannetti. Koşa koşa arkadaki metrobüse gitti.

Bunun dışında araç gayet ferah. Ve Mercedeslere göre motoru daha sessiz.

Ali clarkkent
2 ay önce - Pts 30 May 2022, 12:14

Bu sabah bindiğim metrobüste, en arka tarafta bir şeyler yaşanmış ama ne olmuş. Anlamadım. Kapı kolları ve cam kan içindeydi. Artık kirli, tozlu olmasını geçtim. Artık kan var. Binen insanları kapı koluna dokunmamaları için iyilik olsun diyerek uyardım. Hatta hanımefendinin birine kolanya sordum. Yokmuş. Olsaydı kağıt mendil ile silecektim.

Otobüs no: M-3140. Mercedes Metrobüs. En arka kapı.

O kanlı hali ile tekrar sefere gönderilmiş.

denizelis1
2 ay önce - Cum 03 Hzr 2022, 22:18

Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama Altunizade durağı kaçak şekilde son durak yapılmış gibi Söğütlü Çeşme den bazı araçlar boş kalkıyor, Altunizade ye dek yolcu almıyor ve cepte bekliyor. Altunizade durağı kalabalık olunca, metrodan insanlar akın akın gelmeye başlayınca da boş metrobüs hareket edip yolcuyu topluyor.

ArifMMg
1 ay önce - Pts 20 Hzr 2022, 13:18

Cevizlibağ istasyon girişinde O5036 kodlu araca arkadan çarpmışlar. Çarpan aracın kapı numarasını alamadım ama bayağı şiddetli çarpmış.

Kazazedelere geçmiş olsun..

barisavcilar

1 ay önce - Cmt 25 Hzr 2022, 22:20

Cevizlibag-Yenibosna arası asfalt yenileme yapılacakmış.E5 den bir şerit alinacakmis.ibb paylaşım yapmis

Murat Boran
1 ay önce - Cum 15 Tem 2022, 21:46

34Z (S.Çeşme-Z.Kuyu) araçları, Zincirlikuyu yönüne giderken kafasına göre duraklarda durmuyor. Sefer saati gelen araç tabelayı bazen açıp bazen kapatarak hareket ediyor ve hiçbir durakta durmadan, yolcu almadan, binmek isteyenlere aldırmadan gidiyor. Bazıları seferini tam olarak yolculu yapıyor, bazıları yolcusuz sefer yapıyor.

Yahu... 34Z, Anadolu yakası içindeki ulaşım için ve ağırlıkla levent tarafına gitmek isteyen kalabalık yolcu yükü için gerekli. Bu yolcu grubu Beylikdüzü arabalarına yığılmasın diye konmuş bu hat. Öyleyse bu şoför arkadaşlarımızın sorunu nedir ki yolcu almadan sefer yapıyorlar?

34Z'ler özelinde benim bilmediğim bir şey varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Bundan sonra ihbar edeceğim, yesinler ceza akıllanırlar. Metrobüste durakta durmamak nedir?

Cüneyt Ersezen
1 ay önce - Cmt 16 Tem 2022, 01:47

Zincirlikuyu yönüne giderken bazı araçları yoğunluk azaltmak için tabela açık veya kapalı bir halde altunizade veya uzunçayıra yoğunluk azaltmak için boş gönderiyorlar.

Murat Boran
1 ay önce - Cmt 16 Tem 2022, 03:46

Bu dediğiniz doğru olabilirdi ancak hem uzunçayırda hem de altunizadede durmayan araçları daha bugün gördüm. Zincirlikuyu yönüne giden bazı araçlar hiçbir durakta durmuyor kasıtlı olarak. Uzunçayırda durmayan araçlardan sonra altunizadeye geçip bir sonraki 34Z'yi gözlemlemek istedim ve sonraki araba da gelip durmadan geçti gitti. Kalkış saatiyle araç kodunu eşleyerek kontrol ettim, o seferi yapması gereken araba ve tespitimde hatam yok. Bile isteye durmuyorlar.

Vrlcom
1 ay önce - Cmt 16 Tem 2022, 10:05
34Z

Sabah saatleri ise eğer, bazen; Köprü'de bekleyen yolcu yığınını hafifletmek için boş gönderiyorlar oraya kadar. Bir kaç defa da binmişliğim var.

Eğer akşam saatlerinde ise; o zaman da Zincirlikuyu'ya kadar yolcu almadan gönderiyorlar.

Elimdeki bilgiler bu kadar

sayfa 268
ANA SAYFA -> ULAŞIM