Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 266
Ustura Faysal
6 ay önce - Cum 21 Oca 2022, 20:09

Alıntı:
Onu 300 Metrobüs alımı için kredi onayı alıp belediye meclisinde de onay verenlere değil, kredi alımı onayını vermeyen merkezi hükümetin başındakilere bildirin lütfen.

Kapı kolu ile kredinin ne alakası var.? 2 tane civatayı sıkamayan adamları savunacaksınız diye papağan gibi her yerde aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz.

Eski yönetim otobüsleri 25-30 sene çalıştırdı, bu yönetim bir tane kapının civatasını sıktırmaktan acizken gelmişsiniz kredi diyorsunuz 😅

shem
5 ay önce - Pts 14 Mar 2022, 19:40
YOLCULARIMIZIN DİKKATİNE

Metrobüs hattında bulunan ve kullanım ömrünü tamamlayan asansör ve yürüyen merdivenlerin değişim çalışması başlıyor. 17 Mart 2022 Perşembe 01.00 ile 04.00 saatleri arasında Beykent İstasyonu’ndaki yürüyen merdivenin sökümü sırasında istasyon devre dışı bırakılacak, istasyona giriş ve çıkış yapılamayacaktır.

Halıcıoğlu Metrobüs İstasyonu’nda 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 08.30’da kullanım ömrünü tamamlayan asansörün söküm işlemine başlanacaktır. 13 Nisan’a kadar sürmesi planlanan işlem sırasında istasyon hizmet vermeye devam edecek ancak bu süre zarfında engelli erişimi sağlanamayacaktır.

Ali clarkkent
4 ay önce - Cmt 26 Mar 2022, 16:16

İstediği ulaşım zammı yapılmayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Metrobüs sefer sayılarını azalttı sanırım. Bugün saydığım metrobüs sayısı en az sayı anlamında rekor kırdı. Şirinevler-Güzelyurt arasında toplamda 78 metrobüs saydım.

15 istasyon ve 78 metrobüs.

13 adet gri. 65 adet sarı metrobüs.

Hasan Mihrican
4 ay önce - Pzr 27 Mar 2022, 20:59

Pazarları zaten daha az otobüs sefere çıkmıyor mu?
Önceki pazarlarla karşılaştırmak gerek.

Serkan Guzel
4 ay önce - Çrş 13 Nis 2022, 15:45

Serdar3456
4 ay önce - Cum 15 Nis 2022, 11:05
Metrobüs boyaması

M4891 Numaralı conecto griye boyanmış. 4907 ve 4919'a göre daha farklı boyanmış kent xl'dekiler gibi siyah şerit eklemişler araca.

Vrlcom
4 ay önce - Cum 15 Nis 2022, 12:07
Metrobüs Büyükçekmece

Anadolu Yakası'nda yaşıyorum ve Beylikdüzü'nün yabancısı sayılırım.
Merakımdan soruyorum.
Silivri'ye gittiğimde, Büyükçekmece'de trafik yoğunluğu dikkatimi çekmişti.
Metrobüs'ün, teknik ve fiziksel olarak uzatılması mümkün olabilir mi?
Olur da uzarsa, bu mantıklı bir hareket olur mu?
Sanki, ilerleyen yıllarda bir gereksinim olacak gibi geliyor bana.

krnzysf

4 ay önce - Cum 15 Nis 2022, 12:26

Alıntı:
Metrobüs'ün, teknik ve fiziksel olarak uzatılması mümkün olabilir mi?
Devebağırtan rampasını bir şekilde aşsalar bile sistem en fazla Mimarsinan Köprüsü'ne (Çatalca Ayrımı'na) kadar uzatılabilir. Yol oradan sonra KGM'nin yetki alanına giriyor. Bu zamanda ise yaşanan siyasi olaylar çerçevesinde KGM, orta refüjü asla İBB'ye vermez. Bu yüzden de Silivri'ye gitmesi bu dönemde çok zor.

Vrlcom
4 ay önce - Cum 15 Nis 2022, 16:08
Metrobüs Büyükçekmece

Sanırım yanlış anlaşıldım, düzeltmek istiyorum.
Silivri'ye değil, Büyükçekmece'ye gider mi diye sordum.
Silivri'ye zaten gerek yok şu an.

emirgan fatihi
4 ay önce - Cum 15 Nis 2022, 16:10

Seçimde oy devşirmek için eski başkan mevlüt uysal, beni büyükçekmece belediye başkanı seçin, metrobüsünüz hazır demişti, ancak metrobüs iki uçtanda daha fazla uzatılamaz, yolcu kapasitesi dahasını kaldırmaz.

sayfa 266
ANA SAYFA -> ULAŞIM