Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 232
within
4 ay önce - Çrş 26 Şub 2020, 11:32

Alıntı:
Sabah ve akşam kullanılmak üzere Avcılar-Beylikdüzü arasında geçici bir hat açılması gerekir.

Böyle bir hat zaten mevcut: 34B Beylikdüzü - Avcılar.
Ama bu hatta çalışan araçlar 34C tabelası ile çalışıyor. Araçlar Avcılar garajdan çıkıp peron sonunda U dönüşü yaparak Beylikdüzü yönüne boş bir şekilde geliyor. Ayrıca hattın Avcılar yönünde seferi yok. Bu hattın seferleri artırılsa iyi olur ama yoğun saatlerde garajlarda bu hatta tahsis edilecek araç büyük ihtimal kalmıyordur. Aynı zamanda 34A Cevizlibağ - Söğütlüçeşme hattı bu hattı rahatlatmada büyük rol oynayacaktır ancak yoğun saatlerde elde araç kalmadığı için bu hatlara takviyenin mümkün olmadığını düşünüyorum.

berat918
4 ay önce - Pzr 01 Mar 2020, 18:18

Alıntı:
34AS ve 34Z hat numaralı otobüsler Şirinevler durağına neredeyse boş geliyor. Fakat insanlar Avcılar'da inip arkadan gelen otobüse aktarma sıkıntısı yaşamamak için 34AS ve 34Z hat numaralı otobüslere binmiyorlar. Herkes 34C ve 34BZ hat numaralı otobüsleri kullanıyor. Bu da büyük sıkıntı. Özellikle bayanlar için.

34Z Zincirlikuyu - Söğütlüçeşme arasında çalışıyor. Şirinevler'de ne işi var?
34BZ ile karıştırdınız herhalde

Ali clarkkent
3 ay önce - Prş 12 Mar 2020, 15:08

İstanbul belediyesi istasyonlara insanlar ellerini dezenfekte etsin diye makineler koymuş. Güzel bir uygulama. İnşallah semeresini alırız. Halk yapılan haberlerden bayağı etkilenmiş. Bazı maskeli yolcular vardı. Hatta bir hanımefendide de plastik eldiven vardı. Dikkat ettim. İnsanların bazıları tutunma demirlerine tutunmamak için elinden geleni yapıyordu. Yetkililer mümkün mertebe toplu taşıma kullanmayın diyorlar. Bu sabah metrobüsler neredeyse boştu diyebilirim. Ben bile arabamla gitmeyi düşündüm ama Bağcılar'dan Beylikdüzü Yakuplu'ya araba kullanmak gözümde büyüdü. Yine metrobüs kullandım.

Ali clarkkent
3 ay önce - Cmt 14 Mar 2020, 17:19

Metrobüslerin kapıları arıza verdiğinde aracı nasıl etkiliyor bu durum. Kapı kanatlarından biri simetrik çalışmadığında veya hiç çalışmadığında şoför hat içindeki boş bir alana çekiyor. Aracı stop ettiriyor. Kapıları bir kaç kere açıp kapatıyor. Sonra aracı çalıştırıp yola devam ediyor. Genelde gri renkli Mercedeslerde oluyor bu.

Bunu neden yapıyor. Bilen biri izah edebilir mi. Kapılar aracı nasıl etkiliyor. Motoru mu boğuyor mesela?

enesxk
3 ay önce - Cmt 14 Mar 2020, 17:27

Sanirim güvenlik amaciyladir yoksa motora bi etkisi olmaz zannetmiyorum

selim beytullah
3 ay önce - Cmt 14 Mar 2020, 23:36

Alıntı:
Metrobüslerin kapıları arıza verdiğinde aracı nasıl etkiliyor bu durum. Kapı kanatlarından biri simetrik çalışmadığında veya hiç çalışmadığında şoför hat içindeki boş bir alana çekiyor. Aracı stop ettiriyor. Kapıları bir kaç kere açıp kapatıyor. Sonra aracı çalıştırıp yola devam ediyor. Genelde gri renkli Mercedeslerde oluyor bu.

Bunu neden yapıyor. Bilen biri izah edebilir mi. Kapılar aracı nasıl etkiliyor. Motoru mu boğuyor mesela?

Eğer Her Otobüs'te Varsa Sıkıntı Her Zaman Reset Atması Lazım. Söför Otobüs'ü Reset Atmıştır. Motorla Alakası Yoktur

erkinalp
3 ay önce - Çrş 25 Mar 2020, 16:42

Geçen bahsettiğim 30 metrelik otobüslerin çalışması sırasında alınacak güzergah onayında kullanılmak üzere güzergah izin belgesi formatı taslağı oluşturdum.
https://mega.nz/#!sMxTiQiQ!zfd9Bb32OWcvuzpBbOI4Po ...eWs3czhO7g

Ali clarkkent
3 ay önce - Sal 31 Mar 2020, 15:52

Ekrem bey bir kaç gündür sabah ve akşam dolu olan metrobüsler için üstü kapalı siyasi otoriteyi suçluyor. İnsanlar organize ediliyormuş. Kalabalık olarak bindiriliyormuş. Amaç belediyeyi zayıf ve kötü göstermekmiş. Yani hükümetin işi gücü kalmamış. İnsanları organize etmiş. Otobüslere dolduruyor.

Aslında Ekrem bey çıkıp açık yüreklilikle şunu demeli. İstanbul ulaşımı %80 azaldığı için biz de sefere çıkan otobüs sayılarında kısıtlamaya gittik demesi gerekir. Sabah-akşam kullanıyorum. Aptal değilim. Karşıdan gelen otobüs sayısı 100'ün altına düştü. Geri kalan 150 otobüs nerede Ekrem bey. İnsanlar aptal değil. Aksine duyarlı. İki kişilik koltuklarda tek kişi oturarak gidiyorlar. Ama siz hiç otobüse binmediğiniz için bunu bilemezsiniz. İnsanları organize olmakla suçlarsınız. İnsanlar organize olsaydı çift kişilik koltuklara da çift kişi otururdu.

İşinizi yapın Ekrem bey. Yoksa tatile gidecek virüssüz bir ülke bulamadığınız için krize mi girdiniz. Hükümete sataşıyorsunuz.

Serdar Açıkarayan
3 ay önce - Sal 31 Mar 2020, 17:36

Hazır kullanım azken bazı aksaklıklar rahatça giderilebilir.

Tarıkburnu
2 ay önce - Cum 10 Nis 2020, 17:25

Hattın Zincirlikuyu,Mecidiyeköy,Şirinevler ve Avcılar İstasyonuna Termal Kameralar Koyulmuş.

Resim Alıntıdır ve 400 Piksel (Tuğrasız) Yüklenmiştir.

sayfa 232
ANA SAYFA -> ULAŞIM